Коротко / НОВИНИ КОМПАНIЙ
Два ювілеї ГЕС
Відразу два ювілеї відзначила Седнівська ГЕС, що на річці Снов у Чернігівській області: 50-річчя від початку введення в експлуатацію та п’ятиріччя з дня її відродження. Запроектована на потужність понад 800 тис. кіловат-годин, iз 1954 року Седнівська ГЕС забезпечувала струмом 11 колгоспів у шести населених пунктах. Поява потужних тепло- та гідроелектростанцій призвела до зниження інтересу до малих ГЕС, й ті почали масово демонтуватись. У 1981 році закрилась і Седнівська ГЕС. До рішення знову запустити електростанцію спонукали, скоріше, екологічні мотиви, ніж економічні. Адже треба було рятувати річку Снов, яка з колись повноводної і навіть судноплавної стала перетворюватись на обміліле болітце. Друге життя ГЕС і річка отримали наприкінці жовтня 1999 року. До речі, сьогодні з майже тисячі електростанцій, споруджених колись на малих річках, в Україні залишилось тільки 50. Седнівська ГЕС у 2003 році виробила 834,1 тис. кіловат-годин електроенергії, повідомляє Наталія ПОТАПЧУК, Чернігів.
Вісімдесят «Газелей» і «Соболів» для МВС
Корпорація «АІС» («Автоінвестбуд», Київ), офіційний ексклюзивний дистриб’ютор «РусАвтоПром-М» (РФ), до кінця поточного року постачить Міністерству внутрішніх справ України 80 мікроавтобусів «Газель» і «Соболь» на загальну суму 3,6 млн. грн., повідомили агентство Інтерфакс-Україна в корпорації. Згідно з контрактом, укладеним наприкінці жовтня після перемоги корпорації в тендері, «АІС» постачить замовнику 20 автомобілів ГАЗ-2705 («Газель»), 20 автомобілів ГАЗ-32213 («Газель»), 20 автомобілів ГАЗ-2752 («Соболь») і 18 ГАЗ-2217 («Соболь-Баргузин»), а також двi одиниці ГАЗ-33021. За інформацією джерела, половина автомобілів ГАЗ, постачених в рамках тендера, буде вироблена в Росії (Горьківський автозавод), половина випущена Кременчугським автоскладальним заводом, що входить до складу корпорації.
Попит на продукцію нового покоління
Дніпропетровський дослідний завод (ДДЗ) «Енергоавтоматика», що входить до складу національної акумуляторної корпорації «Іста» (Дніпропетровськ), у січні—вересні збільшив реалізацію продукції в 3,5 разу порівняно з аналогічним періодом 2003 року — до 127,6 млн. грн. Як повідомило агентство Інтерфакс-Україна джерело в уряді, обсяги виробництва за цей період перевищили аналогічний показник минулого року майже в 2,9 разу — до 123,8 млн. грн. Таке поліпшення показників зумовлене, зокрема, зростаючим попитом на акумуляторні батареї нового покоління, що випускаються заводом. За даними джерела, фінансовий результат ДДЗ за дев’ять місяців становив 173,9 тис. грн., рентабельність — 0,14%. Джерело також повідомило, що за підсумками згаданого періоду другий завод корпорації, що виробляє акумулятори, — ЗАТ «Іста-Центр» — збільшив обсяг реалізації більш ніж удвічі — до 80,58 млн. грн., його фінансовий результат становив 420 тис. грн., рентабельність — 0,6%.
Перспективи на ринку гідравліки
ВАТ «Гідросила» (Кіровоград), одне з провідних підприємств на ринку гідравліки країн СНД, збирається 2005 року збільшити випуск шестерних гідронасосів більш ніж на 30%, або на 300 тис. одиниць. «Гідросила» збирається добитися цього за рахунок розширення потужностей (купівлі нового обладнання). Таке рішення прийнято у зв’язку зі зростанням попиту на продукцію підприємства на зовнішньому й внутрішньому ринках. З цією метою планується закупити п’ять обробних центрів провідних світових виробників обладнання, для чого розглядаються пропозиції відомих американських і англійських верстатобудівних підприємств. Орієнтовна вартість цього обладнання — $500 тис. за одиницю. Придбати обладнання планується за рахунок власних коштів підприємства. Встановлення такого обладнання дозволить не лише збільшити випуск продукції, розширити її асортимент, а й вийти на нові ринки збуту.
Випуск газети №:
№208, (2004)Рубрика
Економіка