Коротко / НОВИНИ КОМПАНIЙ
Готується вихід на Лондонську фондову біржу
Велика українська молочна компанія Ukrproduct Group (Київ) планує до середини листопада завершити підготовчі роботи із виходу на Лондонську фондову біржу в секції альтернативного інвестиційного ринку (АІР). На сьогодні завершений міжнародний аудит її фінансової звітності за 2001—2003 фінансові роки, визначена оптимальна міжнародна структура групи, посилена система внутрішнього управлінського обліку та зовнішньої звітності; завершується комплексний юридичний аудит усіх підприємств групи з участю світової компанії PriceWaterhouseCoopers Legal. Ukrproduct Group планує продати 20% своїх акцій на майданчику AIM (Alternative Investment Market) Лондонської фондової біржі.
Прикордонники отримають 15 станцій супутникового зв’язку
Оператор супутникового зв’язку ЗАТ «Датасат», що входить до холдингової компанії «Інком», поставить адміністрації Державної прикордонної служби України 15 рухомих станцій супутникового зв’язку на загальну суму 492,2 тис. грн. «Датасат» переміг у тендері, підсумки якого підбили у вересні. «Датасат» — один із лідерів на ринку супутникового зв’язку в Україні. Компанія входить до групи операторів зв’язку «Датагруп», яка у свою чергу входить до холдингової компанії «Інком», однієї з провідних компаній на українському ринку інформаційно-телекомунікаційних технологій. Дохід компанії в 2003 році зріс на 27% — до $83 млн.
У Львові відновлено випуск тролейбусів
ЗАТ «Львівський автомобільний завод» (ЛАЗ) відновило випуск тролейбусів, припинений у 1999 року в зв’язку з відсутністю попиту та фінансовими проблемами на підприємстві. У вересні завод виграв тендер на поставку до кінця року п’яти тролейбусів, оголошений Чернівецькою міськрадою. Сьогодні ціна тролейбусів, які виготовляють на підприємстві, найнижча в Україні — 414 тис. грн. Як повідомив заступник головного конструктора заводу Віктор Захарченко, тролейбус створений на базі кузова великого міського автобуса ЛАЗ-5252, він вміщає 107 чоловік. Зі слів В. Захарченка, сьогодні основною проблемою залишається брак коштів у бюджетах міст для закупівлі тролейбусів. «Потреба в тролейбусах така, що навіть якби в Україні було в кілька разів більше виробників цього виду транспорту, однаково ми не змогли б виготовити необхідну їх кількість і за чотири роки», — відзначив заступник головного конструктора.
Дочірнє підприємство виставлено на продаж
Компанія «Хенкель — Центральна та Східна Європа» («Хенкель — ЦСЄ)» оголосила про продаж свого дочірнього підприємства «Хенкель- Ужгород» — заводу з виробництва побутової хімії французької компанії «Фарева Груп», який продовжить випуск засобів побутової хімії та косметики під маркою «Хенкель». Як повідомили агентству Інтерфакс-Україна в компанії з посиланням на її президента Фрідріха Стара, рішення про продаж ДП «Хенкель-Ужгород» прийнято у зв’язку з «новими придбаннями та розширенням своїх ринків». «Хенкель-ЦСЄ» — один із найбільших виробників відомих брендів у Східній Європі. В Україні «Хенкель» представлена чотирма компаніями: ЗАТ «Шварцкопф і Хенкель», «Хенкель Баутехнік», «Хенкель-Україна» та «Хенкель-Технології». Перший завод з виробництва сухих будівельних сумішей в Україні було введено в 1999 році в Київській області, другий — у 2004 році в Харківській області.
Інвестпрограма з перспективою
Уряд затвердив інвестиційну програму виробництва вантажних автомобілів та автобусів ТОВ «Кременчуцький автоскладальний завод» (КрАСЗ) в 2004—2007 роках. У рамках програми на підприємстві планується до 2007 року створити додаткові потужності, які дозволять забезпечити реалізацію до 7 тис. вантажних автомобілів та 1 тис. автобусів. З цією метою планується створити дільниці пресово-механічного виробництва, зварювальну лінію з виготовлення каркасів кузовів та зварювальний комплекс з випуску каркаса кабіни вантажного автомобіля, фарбувальний комплекс, складальне виробництво, модернізувати конвеєри. Програма передбачає також збільшення чисельності працівників на підприємстві на 625 чоловік (на 174,9%) — до 1459 чоловік у 2007 році. Виконання програми дозволить підвищити заробітну плату працівників у 1,58 разу.
Стартову ціну знижено на 42,6%
Сьогодні Фонд держмайна знову виставить на конкурс 25,35% акцій ВАТ «Завод «Ленінська кузня» (Київ), знизивши стартову ціну пакету з 20405 тис. грн. до 14300 тис. грн. (на 42,6%). Попередній конкурс, який проходив у вересні, не відбувся через відсутність попиту. Фіксовані умови конкурсу, зокрема, передбачають: реалізацію програми технічної реконструкції підприємства і впровадження прогресивних технологій; здійснення видів економічної діяльності, які проводяться на момент підписання договору купівлі-продажу; збереження робочих місць протягом не менше шести місяців. ФДМ визнав ТОВ «Промтермінал» переможцем конкурсу із продажу 30% акцій ВАТ «Київський завод газового обладнання і приладів». Пакет придбано за 1300 тис. грн. при стартовій ціні в 423,110 тис. грн. Переможець торгів узяв на себе зобов’язання протягом шести місяців зберегти робочі місця та створити нові, зберегти види економічної діяльності і обсяги виробництва, які були на момент підписання договору купівлі-продажу.
Випуск газети №:
№184, (2004)Рубрика
Економіка