Перейти до основного вмісту

Коротко / НОВИНИ КОМПАНIЙ

28 вересня, 00:00

Підприємство з великим майбутнім

Президент України Леонід Кучма привітав працівників ЗАТ «Новокраматорський машинобудівний завод» із 70-річчям підприємства. «Це завод, на який потрібно рівнятися, у якого потрібно вчитися, у якого велике майбутнє, що визначає економічну могуть нашої країни», — сказав Л. Кучма, виступаючи вчора на урочистостях з нагоди ювілею ЗАТ. Президент зазначив, що НКМЗ посідає провідну позицію в галузі машинобудування в усьому регіоні і не лише зберіг свій могутній потенціал, але й освоює нові високотехнологічні лінії, нарощує обсяги виробництва. Л. Кучма підкреслив, що завод є «одним із тих гігантів, на яких трималася індустріальна могуть колишньої радянської держави». За словами Президента, більш ніж двократне за останні три роки зростання виробництва стало результатом інноваційного оновлення, що досягло 80%. Глава держави також звернув увагу на те, що продукція заводу диктує технічний прогрес в багатьох галузях — машинобудівній, металургійній, енергетичній, автомобільній, суднобудівній, вугільній, хімічній, космічній. «Сьогодні НКМЗ — це фактично нове підприємство, що стало за обсягом прибутку безперечним лідером в Україні», — сказав Президент.

Кран відвантажать достроково

ВАТ «Азовмаш» (Маріуполь Донецької обл.) наприкінці вересня планує відвантажити портальний перевантажувальний кран вантажопідйомністю 16 тонн для державного об’єднання (ДО) «Укрморпорт». Зараз завершено монтаж крана. Контракт між ДО «Укрморпорт» і ВАТ «Азовмаш», підписаний в листопаді 2003 року, передбачав здачу крана в експлуатацію через 12 місяців, проте машинобудівники скоротили терміни його виготовлення. «Укрморпорт» збирається підписати з «Азовмашем» контракт на серійний випуск портальних кранів. Кран створено замість фізично і морально застарілих кранів типу «Сокіл», при цьому його ціна на 20—25% нижча за ціни конкурентів. Серед конкурентних переваг крана — сучасне конструктивне рішення порталу, що дозволяє скоротити терміни монтажу в 1,5-2 рази. Відповідно до програми розвитку кранового господарства до 2010 року «Укрморпорт» планує придбати 90 нових портових кранів на суму $180 млн.

Все для будівництва

ЗАТ «Нова лінія» (Київ) в жовтні відкриє у Києві другий, а в квітні 2005 року — третій будівельний супермаркети. Витрати на будівництво і обладнання кожного становлять $7 млн. Крім власних коштів компанії і її акціонерів, в фінансуванні також взяли участь «Райффайзенбанк Україна» (Київ) і «Міжнародна фінансова корпорація», що надали кредити в розмірі відповідно $4,5 млн. і $5 млн. Загальна площа другого магазина становитиме 10 тис. кв. метрів (торгова — 7 тисяч), парковка розрахована на 350 авто. Компанія очікує, що інвестиції в цей магазин окупляться за шість років: київський масив Троєщина є перспективним для торгівлі будматеріалами, враховуючи чисельність його населення (близько 300 тис. чоловік) і активну забудову, що триває. Третій магазин загальною площею 15 тис. кв. метрів «Нова лінія» планує відкрити на правому березі Києва в районі Одеської площі («Теремки-1»).

Комбайн-ювіляр виходить на поля

На ВАТ «Херсонські комбайни» випущено 500-й зернозбиральний комбайн «Славутич» (КЗС-9-1). У п’ятницю пройшла урочиста церемонія його передачі приватно-орендному сільгосппідприємству «Маяк» (Білозерський район Херсонської області). Примітно, що випуск ювілейного комбайна збігся зі святкуванням Дня вітчизняного машинобудівника. «Для заводу — це знакова подія, тим більше, що виробництво комбайнів у цьому році обіцяє вийти на рекордні обсяги», — відзначив в.о. голови правління ВАТ Михайло Мосін. У рамках програми розвитку сільськогосподарського машинобудування в Україні, до реалізації якої навесні 2004 року приступила корпорація «Інтерпайп», ВАТ «Херсонські комбайни» планує випустити цього року 130 зернозбиральних комбайнів «Славутич», що більш ніж удвічі перевищує минулорічний рівень. За сім років, що пройшли з початку запуску цієї моделі в серійне виробництво, завод уперше вийде на такі обсяги. Як раніше повідомляв перший заступник голови правління корпорації «Інтерпайп» Максим Басов, до кінця вересня на ВАТ «Херсонські комбайни» будуть повністю погашені борги з зарплати, що накопичилися.

У наглядовій раді — нові обличчя

Заступник міністра економіки та з питань європейської інтеграції Віктор Чабаненко призначений заступником голови наглядової ради (НР) національної акціонерної компанії «Енергетична компанія України» (НАК «ЕКУ») замість Володимира Першина. Це закріплює розпорядження Кабінету Міністрів від 22 вересня. До складу НР також введені: Олександр Рогозін (радник віце-прем’єр міністра з питань ПЕК) замість Вадима Копилова, Володимир Молодик (заступник глави ДПАУ) замість Миколи Джиги. Зберегли свої місця в НР: Олексій Шеберстов (перший заступник міністра палива й енергетики, голова НР), Євген Григоренко (перший заступник глави ФДМУ), Володимир Проскуркін (начальник управління моніторингу та ринкових перетворень в енергетичному секторі економіки секретаріату Кабміну), Юрій Кияшко (член НКРЕ).

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати