Коротко / НОВИНИ КОМПАНIЙ
Усі кошти — на закупівлю продуктів
ТОВ «Стара Фортеця Трейдинг» (Київ), великий дистриб’ютор продуктів харчування, почав розміщення облігацій із терміном обігу вісім місяців на загальну суму 2 млн. грн. і дохідністю 16% річних. За інформацією компанії, іменні відсоткові облігації випускають номіналом 1 тис. грн. зі щоквартальною виплатою купона. Дата погашення облігацій — 1 березня 2005 року. Усі кошти від емісії облігацій будуть спрямовані на збільшення обсягів закупівлі реалізовуваних нею товарів: чаю «Edvin», кави «Чорна карта» та «Luxor», оливкової олії «RS», плодоовочевої консервації ТМ «Саме ТОЙ» і «Карнау».
Контроль за страховими компаніями посилиться
Голови обласних податкових адміністрацій зобов’язані взяти під особистий контроль недопущення використання страхових компаній у схемах мінімізації податкових платежів. Таке доручення дав голова ДПАУ Федір Ярошенко своїм підлеглим на розширеному засіданні колегії. Зокрема він відзначив: «Останнім часом для мінімізації платежів платники податків часто використовують механізм страхування фінансово-комерційних псевдоризиків. У результаті — маємо значні втрати бюджету». Ф. Ярошенко також наголосив, що обсяг страхових платежів у цих видах страхування щорічно зростає здебільшого тому, що страхові компанії в Україні є головними ланками схем мінімізації сплати податку на прибуток підприємств і виведення коштів за кордон.
Парламент не підтримав введення ПДВ-рахунків
Верховна Рада України вчора не підтримала жоден із законопроектів про внесення змін до закону про ПДВ та деякі інші законодавчі акти, що пропонують запровадження ПДВ-рахунків. За законопроект, внесений народними депутатами Віталієм Хомутинником (фракція «Регіони України») та Сергієм Буряком (фракція «Трудова Україна»), проголосували 11 із 425 парламентаріїв, які зареєструвалися в залі. За законопроект, внесений Президентом України, проголосували 102 народні депутати з 422 зареєстрованих. У законопроекті Президента запропоновано встановити ставку ПДВ із 1 січня 2005 року на рівні 17%, а з 1 січня 2006 року — 15%. На період до 1 січня 2005 року рекомендовано залишити чинну ставку податку на рівні 20%. Законопроект також мав намір ввести «касовий метод» нарахування ПДВ замість методу «першої події». Документ передбачав, що для проведення розрахунків із ПДВ платники податків відкривають поточні чи окремі реєстраційні рахунки в банківських установах й органах держказначейства.
«Гаряча лінія» проти корупції
У київській прокуратурі сьогодні починає працювати спеціальна «гаряча» телефонна лінія для оперативного реагування на факти корупції в органах державної податкової служби. Це зроблено за дорученням Генерального прокурора і на виконання розпорядження Президента України «Про деякі заходи щодо посилення боротьби з корупцією в органах державної податкової служби». За телефоном (044) 264-82-58 громадяни зможуть оперативно інформувати прокуратуру про факти порушень законодавства або про спроби перешкоджання господарській діяльності з боку працівників органів державної податкової служби, а також отримати правову допомогу. Прес-служба столичної прокуратури обіцяє широко освітлювати стан виконання заходів щодо усунення причин та умов, які сприяють появі корупції в органах держподатслужби. Подібні «гарячі лінії» будуть працювати і в органах внутрішніх справ та Служби безпеки України у Києві.
За податками до місцевих бюджетів поки що «перевиконання»
План надходжень до місцевих бюджетів України від стягування місцевих податків, зборів та платежів за підсумками січня — травня поточного року перевиконано на 24,3%, у тому числі з надходження до бюджетів міст — на 8%. Про це повідомляється в прес-релізі Міністерства фінансів України з посиланням на заступника міністра фінансів Олександра Яременка. За даними Мінфіну, основним джерелом наповнення місцевих бюджетів залишається податок з доходів фізичних осіб. У Мінфіні відзначили, що зростання надходжень відбувається, зокрема, за рахунок сплати відприбуткового податку громадянами, на яких раніше поширювалися пільги. Друге місце за обсягом надходжень займає плата за землю. За даними Мінфіну, надходження від плати за землю загалом по місцевих бюджетах за п’ять місяців поточного року становили 867,6 млн. грн., що на 14,2% більше, ніж за аналогічний період 2003 року.
Головне — вивести урожай із «тіні»
У нинішньому році в Криму очікується урожай зернових на рівні 1,5 млн. тонн. До даного моменту вже обмолочено перші 11 тис. гектарів ранніх зернових, повідомив на нараді в Кримському Радміні перший віце-прем’єр Анатолій Корнійчук. До державного резерву планується закупити 56 тис. тонн продовольчого зерна і понад 30 тис. тонн — до регіонального резерву. При цьому закупівельна ціна за тонну продовольчої пшениці республіканського резерву буде не менше 1 тис. грн. Головним завданням нинішніх жнив прем’єр Криму Сергій Куніцин назвав «виведення урожаю з тіні», оскільки вже перше зведення з полів підтверджує наміри частини керівників занизити врожайність і продати частину зерна за готівковий розрахунок, в обхід біржі і без сплати податків.
Випуск газети №:
№112, (2004)Рубрика
Економіка