Коротко / НОВИНИ КОМПАНIЙ
Нічний політ до Кувейту
Авіакомпанія «Міжнародні авіалінії України» з 13 червня відкриває пряме регулярне авіасполучення між Україною і Кувейтом. Новий прямий рейс Київ — Кувейт — Київ виконуватиметься двічі на тиждень на Boeing-737. Експлуатація маршруту здійснюватиметься спільно з Kuwait Airways. Політ виконуватиметься в нічний час, що дозволить забезпечити зручні стиковки на ранкові рейси МАУ з Києва сполученням і з Європою, і з містами СНД, а також із Кувейту до країн Перської затоки та Азії.
У трубників намітився спад
Луганський трубний завод, що спеціалізується на виробництві труб з чорних металів, у січні—травні поточного року знизив обсяг виробництва, за оперативними даними, на 19,9% у порівнянні з аналогічним періодом минулого року — до 56,2 тис. тонн. У травні виготовлено 10,8 тис. тонн труб, що на 21% більше, ніж у квітні. У 2003 році ЛТЗ збільшив обсяг виробництва у 1,71 рази у порівнянні з попереднім роком — до 161,6 тис. тонн. Підприємство працює тільки на давальницькій сировині, поставкою якої та реалізацією продукції займається один з основних акціонерів ЛТЗ — ТОВ «Стальний дім» (Запоріжжя). На таку схему роботи підприємство перейшло більше року тому. Завод не має квот на поставку продукції до Росії.
Забудемо про спрагу
Київський завод «Росинка» планує збільшити нинішнього року виробництво продукції на 4,7% у порівнянні з 2003 роком — до 11 млн. декалітрів на суму 120 млн. грн. Про це агентству Інтерфакс-Україна повідомив генеральний директор підприємства Володимир Єрошенко. Він відзначив, що цього року, як i минулого, підприємство чекає збільшення виробництва мінеральної води і безалкогольних напоїв. При цьому випуск слабоалкогольної продукції, за його словами, може зберегтися на рівні 2003 року у зв’язку з гострою конкуренцією на цьому ринку.
Чиновники обіцяють гарний урожай
Ціни на зерно цього року не впадуть нижче 650 грн. за тонну без урахування ПДВ, вважає голова ДАК «Хліб України» Володимир Шевченко. Перебуваючи в Одесі, він сказав, що максимальна ціна, що пропонується за тонну зерна цього року, становила 1380 грн., однак внаслідок інтервенції зерна на ринок ціни коливалися від 1100 до 1150 грн. За словами заступника міністра аграрної політики Василя Сергєєва, очікуваний нинішнього року урожай становитиме 30—35 млн. тонн зерна. Голова ДАК «Хліб України» повідомив, що через відсутність діагностичного обладнання країна щорічно втрачає на продажу зерна до 2,5 млрд. гривень. За його словами, в Україні поки що недостатньо коштів для оснащення елеваторів та лабораторій дорогим імпортним обладнанням, на якому аналіз проводиться за 45 секунд, повідомляє Олена АСТРАХОВИЧ , «День».
У кредитному портфелі $100 мільйонів
Чорноморський банк торгівлі та розвитку фінансуватиме три українські проекти на загальну суму $35,5 млн. Таке рішення було схвалено на засіданні ради керуючих ЧБТР, яке проходило в Тирані (Албанія). Фінансуватиметься проект «ПроКредитБанку», на який буде надано $2,5 млн. Затверджений проект є продовженням кредитної лінії на потреби малих та середніх підприємств. $10 млн. надійде до Першого українського міжнародного банку. Третій проект передбачає виділення $23 млн. «Галнафтогазу» на розширення потужностей дистрибуції пального на території України. Крім вказаних проектів, ЧБТР має на даний час у своєму кредитному портфелі на $32 млн. діючих (підписаних) українських проектів та на $30 млн. затверджених проектів, що перебувають на стадії підготовки до підписання. Таким чином загальна сума українських проектів ЧБТР складає $97,5 млн.
Нові енергоблоки повинні бути безпечними
Міністр палива та енергетики, президент НАЕК «Енергоатом» Сергій Тулуб звернувся учора до представників дипломатичних місій і представництв міжнародних організацій, акредитованих в Україні, з пропозицiєю підтримати прохання «Енергоатома» до Європейського банку реконструкції та розвитку й Euroatom про надання кредиту на підвищення безпеки другого енергоблоку Хмельницької АЕС і четвертого енергоблоку Рівненської АЕС. Під час зустрічі в МЗС С.Тулуб зазначив, що, за оцінками фахівців Мінпаливенерго, АЕС протягом наступних 30 років залишатиметься найефективнішим джерелом електроенергії в Україні. Натомiсть енергоблоки українських АЕС уже виробили більш як 50% ресурсу експлуатації, тому введення в експлуатацію нових енергоблокiв є одним з найактуальніших завдань на найближчу перспективу. За словами міністра, «Енергоатом» з початку року спрямував на завершення будівництва ХАЕС-2 та РАЕС-4 — 660 млн. грн.
Випуск газети №:
№98, (2004)Рубрика
Економіка