Перейти до основного вмісту

Коротко / НОВИНИ КОМПАНIЙ

15 червня, 00:00

Кількість диспетчерських пунктів на вітчизняній ГТС зросте в 1,5 разу

Протягом 2011 — 2012 років ДК «Укртрансгаз» планує побудувати 44 нових та оновити п’ять диспетчерських пунктів вартістю 170 мільйонів гривень. Це майже в півтора рази більше, ніж працювало до 2011 року. Їхнє впровадження дозволить поступово перевести газотранспортну систему (ГТС) України до роботи в автоматизованому режимі. За п’ять місяців 2011 року вже введено в експлуатацію 12 диспетчерських пунктів вартістю 37 мільйонів гривень. За словами директора ДК «Укртрансгаз» Сергія Вінокурова, рішення про прискорення темпів будівництва диспетчерських пунктів було прийняте в 2010 році у зв’язку з бажанням створити комплексну автоматизовану систему керування газотранспортними потоками України. Вона, в свою чергу, сприятиме надійному, безпечному, безперебійному та економічно ефективному експортному транзиту газу в країни Західної Європи, а також надійному забезпеченню природним газом усіх категорій споживачів України. Нагадаємо, будівництво системи диспетчерського керування здійснюється згідно «Програми реконструкції ГТС України на 2010 — 2030 роки». Із 2000 року було побудовано 32 диспетчерських пункти, повідомляє Олексій САВИЦЬКИЙ.

До 2015 року видобуток газу на шельфі Чорного та Азовського морів збільшиться майже вдвічі

У 2011 році ДАТ «Чорноморнафтогаз» планує утримати річний видобуток природного газу на рівні понад мільярд кубометрів, а до 2015 року збільшити його в 1,8 разів — до 1,87 мільярда кубометрів. Згідно із стратегією розвитку компанії до 2015 року, зростання видобутку планується здійснити за рахунок інтенсифікації видобутку на діючих і введення в експлуатацію нових родовищ — Одеського і Безіменного. Перший газ із Одеського планується отримати вже в наступному році, а коли обидва родовища будуть повністю освоєні і їх виведуть на проектну потужність, річний видобуток із двох родовищ становитиме понад 1 мільярд кубометрів газу. Інші обсяги природного газу будуть видобуті з уже діючих родовищ на шельфі Чорного та Азовського морів, повідомляє Наталія БІЛОУСОВА, «День».

Експортне мито на зерно можуть знизити

Міністерство аграрної політики та продовольства вважає за необхідне знизити експортне мито на зерно, що запроваджується підписаним Президентом України відповідним законом. «Той розмір мита, що пропонується в цьому законі, — від 17 до 23 євро за тонну, — за нашими підрахунками, надто великий. Ми б порадили народним депутатам розширити перелік культур, на які можна запровадити мито, включаючи ріпак і сою, що також експортуються у великих обсягах, але при цьому знизити мито хоча б на 10 євро за тонну», — цитує прес-служба першого заступника міністра аграрної політики та продовольства Миколу Безуглого. За його словами, внесені до Податкового кодексу зміни, зокрема щодо скасування відшкодування ПДВ зернотрейдерам разом із запровадженням експортного мита на зернові, можуть призвести до зниження цін на внутрішньому ринку, що буде невигідно для виробників сільгосппродукції. «Цього року ми розраховували на рентабельність виробництва зернових культур на рівні 30—40%, що є досить добрим показником. Але запровадження мита може знизити рентабельність до 10—12%», — зазначив Безуглий. Він повідомив, що міністерство вже надіслало офіційні листи з цього питання низці відомств.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати