Коротко / НОВИНИ КОМПАНIЙ
Реверс: росiяни зiзналися...
Для Росії питання про реверс Одеса — Броди вже неактуальне, заявив голова «Транснафти» Семен Вайншток у понеділок у Лондоні, коментуючи відмову України реверсувати цей нафтопровід. Зі слів С. Вайнштока, реверс Одеса — Броди був потрібен для того, щоб без проблем й екстраординарних заходів ввести додаткові експортні потужності Балтійської трубопровідної системи, збільшивши їх до 42 млн. тонн на рік. А учора в Києві не відбулися збори акціонерів «Укртранснафти», що може слугувати доказом того, що в Україні боротьба за реверс ще триває. Зі слів начальника служби зі зв’язків з громадськістю та пресою «Укртранснафти» Олега Кучука, Голосіївський районний суд Києва виніс вирок про заборону на проведення зборів. Це рішення суд мотивував неврегульованістю внутрішніх процедур ВАТ щодо проведення зборів. Суд дійшов висновку, що генеральний директор «Укртранснафти» Станіслав Василенко перевищив свої повноваження, занісши до порядку денного зборів питання про внесення змін і доповнень до статуту і внутрішніх положень ВАТ, а також про зміни в складі органів управління. О. Кучук повідомив, що суд зобов’язав С. Василенка у встановленому порядку винести ці питання на розгляд колегіального органу ВАТ — дирекції «Укртранснафти».
Монополіст виплатив дивіденди державі
ВАТ «Укртелеком» виплатив дивіденди на державну частку за підсумками 2000 року в сумі 148,9 млн. грн. До спеціального фонду держбюджету надійшло 100% коштів, передбачених у законі про бюджет-2004. Із них 138,4 млн. грн. мають бути спрямовані як субвенції місцевим бюджетам на оплату пільг населення за послуги зв’язку, а решта 10,5 млн. грн. — на ліквідацію наслідків стихійних лих минулих років. За інформацією Мінфіну, в 2004 році очікується 300 млн. грн. надходжень у вигляді дивідендів на держчастку. Збори акціонерів «Укртелекому», які відбулися минулого тижня, вирішили виплатити дивіденди в сумі 160 млн. грн. за підсумками 2000 року і в сумі 163,4 млн. грн. (у тому числі 152 млн. грн. — на держчастку) за підсумками 2003 року.
Готельний сервіс у Ялті розвиватиметься
ВАТ «Готельний комплекс «Ялта-Інтурист» планує провести реконструкцію, в ході якої добудують другий корпус готелю, замінять інженерні комунікації, впорядкують пляжну зону та зміцнять прибережні схили. Про це агентству Інтерфакс-Україна повідомив заступник директора компанії Олександр Радукан. За його словами, кошти на реконструкцію отримають у результаті розміщення емісії акцій на загальну суму 30 млн. грн. О. Радукан також повідомив, що прибуток ВАТ у 2003 році становив 700 тис. грн. У 2004 році компанія планує збільшити прибуток за рахунок зростання обсягу надаваних послуг. Водночас, зі слів О. Радукана, «витратні чинники — витрати на електроенергію, орендна плата за землю тощо — зростають темпами, що випереджають темпи зростання туристичних потоків».
Знижено пільгові ставки ввізного мита
Верховна Рада внесла зміни до Митного тарифу України. Закон передбачає зменшення ставки ввізного мита на бавовну з 4,2% до 4%, на рослинні текстильні волокна — з 0,5% до 0, на хімічні, штапельні волокна — із 4,3% і 4,5% до 4%, на вату, повсть і неткані матеріали — з 4,1%, 4,3% і 4,5% — до 4%, а також на спеціальні тканини з 8,3%, 8,5% і 8,7% — до 8%. Закон змінює ставки ввізного мита на пляшки та тару для зберігання і транспортування або упаковки товарів із безбарвного скла. Зокрема, пільгова митна ставка зменшена з 10% від митної вартості пляшок до 0. При цьому на 2004-й і 2005-й роки встановлюється квота на ввезення пляшок за такою пільговою ставкою в розмірі 300 млн. штук.
Усі процедури — в «єдиному вікні»
Виповнився рівно рік від початку роботи єдиних реєстраційного та дозвільного офісів у Луганську. Метою їх створення було спрощення процедур реєстрації й оформлення суб’єктів підприємницької діяльності. Це перше місто в Україні, де працює повноцінне «єдине вікно». Нововведення себе цілком виправдало: якщо раніше процес реєстрації становив для фізичних осіб 20 днів, а для юридичних — 24, то тепер — відповідно 7 та 10 днів. Кількість зареєстрованих суб’єктів господарювання зросла на 14%. До 1 квітня дозвільний офіс уже відвідали понад 7000 підприємців із метою отримання дозволів, узгоджень, висновків і консультацій. Тепер у планах Луганської міської ради — створення в місті бізнес-центру, повідомляє Олена ПРИВЕН, Луганськ.
Випуск газети №:
№72, (2004)Рубрика
Економіка