Перейти до основного вмісту

Коротко / НОВИНИ КОМПАНIЙ

08 червня, 00:00

В Україні відкрито 11 пунктів прийому тари з-під засобів захисту рослин

«Національний центр поводження з небезпечними відходами» та Міністерство екології та природних ресурсів України (Мінприроди України) повідомили, що в рамках виконання протокольних рішень, прийнятих на спільних нарадах із Агрохімічним комітетом Європейської Бізнес Асоціації (ЄБА), було відкрито 11 пунктів прийому та збору тари з-під засобів захисту рослин (ЗЗР). Уже не раз зазначалося, що тара з-під засобів захисту рослин (ЗЗР) є шкідливою не тільки для навколишнього середовища, а й для здоров’я людей та тварин. Непромита тара, яка зберігається в невідповідних умовах, може спричинити отруєння хімічними речовинами, а повторне використання тари з-під ЗЗР категорично забороняється. У більшості розвинутих країнах світу існують системи збору, доставки та утилізації такої тари, вони налагоджені на основі співпраці уряду та бізнесу. Діалог щодо запровадження системи збору тари з-під ЗЗР між Агрохімічним комітетом ЄБА, Мінприроди України та «Національним центром поводження з небезпечними відходами» був розпочатий у грудні 2010 року. Під час проведення робочих зустрічей представники компаній-членів комітету надавали рекомендації щодо способу впровадження системи збору тари з-під ЗЗР, правильного та безпечного зберігання та утилізації відповідно до передового досвіду європейських держав. Як повідомили «Національний центр поводження з небезпечними відходами» та Міністерство екології та природних ресурсів України, відповідні пукти було створено в 11 населених пунктах України, зосереджених переважно на сході. Як зазначає пресс-служба Європейської Бізнес Асоціації, заснування 11 пунктів збору тари з-під ЗЗР у п’яти регіонах України — це перший, але дуже важливий крок на шляху до створення належної системи збору та утилізації порожньої тари, що відповідатиме міжнародним стандартам, повідомляє Алла ДУБРОВИК, «День».

У Криму почалося будівництво найбільшої у світі сонячної станції

Австрійська компанія Activ Solar завершила будівництво й розпочала процес введення в експлуатацію сонячної електростанції «Омао Солар» в Криму, Сакський район, її потужність 20 мегават. «Омао Солар» — це лише перша черга проекту «Охотниково», що однією з найбільших PV-інсталяцій у світі. До цього Activ Solar успішно завершила введення в експлуатацію 7,5 мегават потужностей сонячної електростанції в селі Джерельне (Крим, Сімферопольський район). Генеральний директор Activ Solar Каве Ертефай пояснює реалізацію проектів компанії саме в Криму тим, що «на півдні України рівень сонячної активності можна порівняти з рівнем у Північній Італії, одним із лідерів по кількості сонячних інсталяцій в світі. Крім того, Кримський півострів історично відчуває дефіцит енергії. Тому такі проекти, як наші, приносять Криму найважливіші екологічні й економічні вигоди». «Омао Солар» складається з близько 90000 кристалічних сонячних модулів, встановлених на площі 40 га. Станція вироблятиме 25000 мегават-годин «чистої» електроенергії на рік — цього вистачить, щоб задовольнити потреби близько 5000 домашніх господарств, це дозволить скоротити викиди вуглекислого газу до 20000 тонн на рік. Зараз Activ Solar займається будівництвом другої черги проекту «Охотниково», в якому працюють на етапі будівництва 400 осіб, повідомляє Наталія БІЛОУСОВА, «День».

Енергетичний холдинг створив компанію для розвитку нафтогазового бізнесу

ДТЕК створив дочірню компанію ТОВ «ДТЕК Нафтогаз», яка відповідатиме за розвиток проектів у нафтогазовій галузі на суші й морському шельфі. Входження в нафтогазовий бізнес у перспективі дозволить диверсифікувати паливну базу вертикально інтегрованого енергетичного холдингу й компенсувати потребу газо-мазутних блоків теплових станцій ДТЕК і асоційованих компаній у паливі. Враховуючи, що на даний момент ця потреба складає понад 3 млрд. куб. м газу на рік, реалізація завдань «ДТЕК Нафтогаз» дозволить знизити навантаження на паливний баланс України й підсилить енергетичну незалежність української економіки. Одним із напрямів діяльності нової компанії буде розробка в Україні нетрадиційних видів газу — метану вугільних пластів, газу сланцевих пластів і щільного пісковику. Компанія реалізує пілотні проекти в цій сфері з 2007 року. На сьогоднішній день здійснюється утилізація метану на шахті «Степова» (входить у «ДТЕК Павлоградвугілля») і «ДТЕК Комсомолець Донбасу». В найближчим часом компанія планує запустити аналогічні проекти на інших шахтах об’єднань «ДТЕК Павлоградвугілля» і «ДТЕК Добропіллявугілля», повідомляє Наталія БІЛОУСОВА, «День».

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати