Перейти до основного вмісту

Коротко / НОВИНИ КОМПАНIЙ

14 лютого, 00:00

Меткомбінат змінює орієнтацію

ВАТ «Дніпровський металургійний комбінат ім. Дзержинського» (Дніпродзержинськ) починає роботи із переорієнтації прокатного переділу на випуск рейок та трубних заготовок. Про це агентству Інтерфакс-Україна повідомив в.о. гендиректора комбінату Енвер Цкитішвілі. З його слів, уже зупинили на капітальний ремонт доменну піч №12, найближчим часом розпочнеться реконструкція печі №9, ремонтують і оновлюють дві агломераційні машини. «До цих робіт будуть залучені іноземні експерти, а також вітчизняні підрядні організації. Модернізація й оновлення комбінату дозволять нам позбутися негативного статусу «сировинного додатку» та перейти до випуску продукції, запитаної світовими ринками», — відзначив в.о. гендиректора комбінату.

Крок до стабільної ціни на хліб

Київська міська рада ухвалила рішення про створення ЗАТ «Хліб Києва» на основі компаній ЗАТ «Київмлин» та ВАТ «Київхліб». Як зазначається в документі, це рішення прийняли з метою створення єдиного комплексу із виробництва та реалізації в Києві хлібобулочних виробів, а також для підтримки стабільної ситуації на ринку таких виробів. Співзасновником ЗАТ «Хліб Києва» виступає міськрада з часткою територіальної громади столиці в статутному фонді ЗАТ у розмірі не менше 51%.

Наша сировина не гірша за імпортну

ЗАТ «Титано-апатитова компанія» (ТАКО) в 2003 році проводила підготовчі роботи на перспективному Федоровському апатито-ільменітовому родовищі (Житомирська обл.). При його експлуатації можна отримувати в промислових обсягах збагачені концентрати руд, що слугують сировиною для найважливіших галузей промисловості. При цьому їхні характеристики за низкою показників перевершують імпортовану сировину. Так, за даними ДержНДІ міндобрив і пігментів Мінпрому України, концентрат Федоровського родовища нічим не поступається аналогічній сировині з Кольського півострова. Більш того, вміст радіонуклідів і важких елементів у ньому істотно нижчий. Це дає нам вагому перевагу та дозволяє без додаткових витрат отримувати добрива, що відповідають вимогам ЄС. А за змістом ванадію титаномагнетитові концентрати дослідної партії, отриманої із федоровської сировини, не поступаються кращим у світі південноафриканським. Проте для розробки родовища потрібно залучити великі інвестиції. Фахівці ТАКО підрахували, що для забезпечення промисловості вітчизняною сировиною в титано-апатитовий комплекс України необхідно вкласти до $0,5 млрд.

«П’ятиденку» для офшорів вивчають

У цей час юристи Нацбанку України вивчають можливість збільшення терміну резервування коштів, які перераховують до офшорних зон, до п’яти днів. Про це повідомив агентству Інтерфакс-Україна заступник голови НБУ Олександр Шлапак. Нинішнє законодавство зобов’язує банки провести розрахунки протягом одного дня. Зі слів О. Шлапака, Указ Президента України від 9 лютого 2004 року «Про систему заходів із усунення причин та умов, що сприяють злочинним виявам і корупції», котрий містить рекомендацію 5-денного резервування коштів, які перераховують до офшорів, тільки надійшов до Нацбанку і керівництво його ще детально не обговорювало.

Перший споживчий кредит через Інтернет

На початку лютого Правекс-Банк видав перший споживчий кредит за допомоги мережі Інтернет. Клієнт із Кіровограду заповнив заявку на отримання кредиту та відправив її за адресою www.pravex.com. Через деякий час його запросили до найближчого відділення банку для отримання кредиту. Головна перевага такого способу кредитування в тім, що позичальник має можливість придбати товар у розстрочку уникнувши витрачання часу на консультації із працівниками банку та заповнення первинних документів. За час здійснення програми споживчого кредитування Правекс- Банк видав понад 50 тис. кредитів на суму понад $14 млн.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати