Коротко / НОВИНИ КОМПАНIЙ
«Турбоатом» націлився на модернізацію п’яти турбін у Росії
Єдиний в Україні виробник турбінного устаткування для гідро-, теплових і атомних електростанцій — ВАТ «Турбоатом» (Харків), розраховує перемогти в тендері енергогенеруючої компанії «Енел ОГК-5» (Росія), який заплановано на липень поточного року, на модернізацію устаткування Рефтінської ГРЕС (Свердловська обл.), поставленого заводом наприкінці 60-х років. Як повідомляється на веб-сайті «Турбоатома», переговори про співпрацю з російською компанією було проведено під час візиту на українське підприємство представників ВАТ «Енел ОГК-5». У рамках проекту планується заміна п’яти турбін К-300-240 потужністю 300 МВт на турбіни К-325-23,5 з підвищенням одиничної потужності агрегатів на 25 МВт, збільшенням ККД і терміну служби енергоблоків. Для участі в тендері «Турбоатом» підготує відповідну техніко-комерційну пропозицію.
В’єтнамська компанія інвестує в Україну 600 мільйонів дол.
В’єтнамська телекомунікаційна компанія «В’єттел» інвестує в Україну близько 600 мільйонів дол. для прокладання широкосмугової мережі доступу в інтернет, повідомив голова Держагенції з інвестицій та управління інвестиційними проектами Владислав Каськів. За словами Каськіва, цей проект розраховано на п’ять років, він здійснюватиметься в рамках українського національного проекту «Відкритий світ». Цей проект передбачає повну комп’ютеризацію сільських шкіл, а також забезпечення всіх школярів України нетбуками.
Американська мережа піцерій хоче відкрити 40—50 закладів за п’ять років
Мережа піцерій Domino’s, заснована в США, планує протягом п’яти років відкрити в Україні 40-50 піцерій. Як повідомляється в прес-релізі компанії ТОВ «Домінос Піца Юкрейн» (Київ) із посиланням на генерального директора компанії Андрія Романенка, «така кількість піцерій є оптимальним співвідношенням, при якому ми гарантовано забезпечуємо відмінний сервіс нашим клієнтам». У планах компанії відкриття в Києві в найближчий рік 5—10 піцерій. Потім — вихід у регіони, спочатку через міста-мільйонники.
Сталеливарний завод до 2015 року модернізує систему очищення викидів
ВАТ «Кременчуцький сталеливарний завод» (КСЗ, Полтавська обл.) до 2015 року модернізує систему очищення викидів. На заводі функціонують п’ять сталеплавильних печей, над якими, згідно з розробленим проектом, планується встановити фільтри. Перший такий фільтр над піччю буде введено в дію 2012 року, а до 2015 року таку систему буде встановлено над усіма печами. Вартість установки одного фільтра становить близько 25 мільйонів гривень. Крім того, в планах підприємства — запуск ще однієї, шостої, сталеплавильної печі.
Європейський інвестиційний банк відкрив постійне представництво в Україні
Європейський інвестиційний банк (ЄІБ) відкрив постійне представництво в Києві, щоб удосконалити механізм підготовки кредитних проектів і поліпшити взаємодію з владою та бізнесом у країні, повідомила віце-президент ЄІБ Єва Шрайбер (Eva Srejber). За її даними, ЄІБ готовий надати 1 мільярд євро для фінансування ряду проектів в Україні протягом декількох найближчих років. Банк має намір фінансувати проекти в енергетичній і транспортній сфері, а також у телекомунікаційній галузі. Крім того, банк готовий надати ресурси для реалізації інфраструктурних проектів.
Сучасний сміттєпереробний завод Київ отримає не раніше кінця 2012 року
Сучасний сміттєпереробний завод може з’явитися в Києві не раніше кінця 2012 року або 2013 року, вважає голова Київської міськадміністрації Олександр Попов. «Як мінімум, це може бути кінець 2012 року, а об’єктивніше — може, навіть 2013 року», — заявив він. За його словами, навіть якщо буде визначено технологію застосування на такому заводі, навіть для затвердження проекту потрібен час. Крім того, питання розміщення такого заводу необхідно погоджувати з мешканцями навколишніх територій. «Це питання потребує дискусії та обговорення з населенням міста. І лише після того, як ми розробимо стратегію і внесемо будівництво до генерального плану, буде прийнято ухвалу щодо такого проекту в принципі», — підкреслив Попов. За його оцінкою, на будівництво такого заводу необхідно близько 200 мільйонів дол.
Запуск нового виробництва ПВХ-С перенесено на травень
Нафтохімічна компанія «Карпатнафтохім» (Калуш Івано-Франківської обл.) перенесла запуск нового заводу для виробництва суспензійного полівінілхлориду (ПВХ-С) на травень 2011 року. «Перенесли запуск заводу, бо підкачали німецькі фірми з пусконалагодження технологічного устаткування», — повідомив голова Івано-Франківської обласної державної адміністрації Михайло Вишиванюк. У зв’язку із запуском виробництва ПВХ-С у Калуші він чекає появи нових заводів із виробництва профілів і сайдингів. «Можемо побудувати в Калуші близько 10 додаткових заводів-супутників, які з цієї сировини вироблятимуть готові деталі», — вважає Вишиванюк. При цьому він уточнив, що російський «ЛУКОЙЛ» у Калуші будує завод із виробництва поліетиленових труб різного діаметру потужністю 20 тисяч тонн, які використовуватимуть для водопостачання та каналізації. Потужність нового виробництва «Карпатнафтохіму» становить 300 тисяч тонн ПВХ-С на рік. Сума інвестицій російської НК «ЛУКОЙЛ» у реалізацію цього проекту — 234 млн.дол.
Випуск газети №:
№54, (2011)Рубрика
Економіка