Перейти до основного вмісту

Коротко / НОВИНИ КОМПАНIЙ

16 листопада, 00:00

Зареєструвати підприємство в Україні можна буде через інтернет

Президент України Віктор Янукович підписав закон, який встановлює порядок проведення електронної державної реєстрації юридичних осіб і фізичних осіб-підприємців. Як повідомляється в прес-релізі Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва (Держкомпідприємництва), з його підписанням Україна досягла європейського рівня державної реєстрації підприємництва завдяки впровадженню електронної реєстрації через інтернет та зменшенню кількості реєстраційних і післяреєстраційних процедур. Відповідно до закону, державна реєстрація суб’єктів господарювання проводиться в наступному порядку. Державний реєстратор здійснює облік отриманого від заявника електронного документа та направляє заявнику підтвердження про факт його одержання. Далі реєстратор має здійснити необхідні реєстраційні дії, і надіслати заявнику відповідне повідомлення в електронному вигляді. Ідентифікація заявника відбуватиметься через використання ним унікального, захищеного спеціальними програмними засобами, електронного цифрового підпису. У разі існування підстави для відмови в проведенні державної реєстрації заявнику надсилатимуть відповідне повідомлення в електронній формі. Підтвердженням внесення плати за проведення державної реєстрації юридичної особи, що проведена в формі електронного документу, буде примірник електронного розрахункового документа, засвідченого електронним цифровим підписом. Водночас, як зазначають у Держкомпідприємництві, даний закон залишає заявнику можливість подати документи державному реєстратору в звичайному порядку в паперовому вигляді особисто чи поштою. Нагадаємо, що даний закон парламент прийняв 19 жовтня 2010 року. Він набуває чинності через дев’ять місяців із дня його опублікування, повідомляє Олексій САВИЦЬКИЙ, «День».

На гірських річках Карпатського регіону можуть побудувати 58 малих ГЕС-ГАЕС

Міністерство палива та енергетики України вивчає питання будівництва 58 малих гідро- та гідроакумулюючих станцій (ГЕС і ГАЕС) у басейнах річок Дністер, Пруть і Сірет. Згідно з розміщеним на веб-сайті Мінпаленерго звітом про виконану роботу за дев’ять місяців 2010 року, відповідні пропозиції уже підготовлені в рамках виконання Державної програми протипаводкових заходів у Карпатському регіоні. Проведені департаментом стратегічної політики та перспективного розвитку ПЕК Мінпаленерго спільно з ВАТ «Укргідроенерго» попередні дослідження, зокрема, визначили можливість створення на базі сухих гірських ємкостей 50 першочергових протипаводково-енергетичних комплексів, у складі яких будуть побудовані 58 енергетичних вузлів, у тому числі — 45 ГЕС і 13 ГАЕС. «Це також дозволить збільшити енергетичну потужність цього регіону на 1635 МВт встановленої потужності, у тому числі — за рахунок ГЕС — 55 МВт і за рахунок ГАЕС 1580 МВт», — зазначено в звіті. Термін окупності ГЕС з урахуванням діючого «зеленого тарифу» складе п’ять-шість років. Термін окупності ГАЕС — три-чотири роки. Проект будівництва енерговузлів на гірських річках уже схвалений на засіданні науково-технічної ради «Укргідроенерго».

«Турбоатом» завершив виготовлення устаткування для китайської ГЕС

Єдиний в Україні виробник турбінного устаткування для гідро-, теплових і атомних електростанцій — ВАТ «Турбоатом» (Харків) — завершив виготовлення і здав під відвантаження останнє четверте робоче колесо для турбін ГЕС «Шеньсігоу» (Китай). Як повідомила прес-служба «Турбоатома» в четвер, за умовами контракту, підписаного 2008 року, українська компанія забезпечує виготовлення та постачання чотирьох поворотно-лопатевих робочих коліс діаметром 8,3 м для вертикальних гідротурбін типу Kaplan одиничною потужністю 165 МВт. Згідно з повідомленням, нині на будівництві ГЕС перше робоче колесо вже запущено в експлуатацію, друге — змонтоване і чекає пуску агрегату, третє — перебуває в монтажі. Нагадаємо, контракт із «Силовими машинами» (РФ) з виготовлення турбін для китайської ГЕС «Шеньсігоу» вартістю понад EUR12 мільйонів був підписаний «Турбоатомом» у червні 2008 року. ГЕС «Шеньсігоу» будується в повіті Ханьюань китайської провінції Сичуань на річці Дадухе. Введення її в експлуатацію намічене на 2011 рік.

У Калуші почали випробування виробництва каустичної соди

ТОВ «Карпатнафтохім» (Калуш Івано-Франківської обл., входить до групи «ЛУКОЙЛ») розпочало гарантійні випробування виробництва хлору й каустичної соди мембранним методом (ХіКС-м) потужністю 200 тисяч тонн каустичної соди й 180 тисяч тонн хлору на рік. Згідно з прес-релізом компанії, інвестиції в проект ХіКС-м склали близько 150 мільйонів дол., окупність проекту — вісім-дев’ять років. Гарантійні випробування виробництва ХіКС-м передбачають поступове доведення до 100% потужності, що, як очікується, буде досягнута на початок грудня поточного року. Після досягнення стовідсоткової потужності виробництво ХіКС-м випробовуватиметься в такому режимі впродовж семи днів. Крім того, в прес-службі підтвердили плани «Карпатнафтохіму» запустити в грудні 2010 року потужності з виробництва полівінілхлориду суспензійного (ПВХ-с), а до кінця 2011 року — організувати на підприємстві виробництво продукції.

У будівництво електричної підстанції у Вінниці інвестували 50 мільйонів гривень

Один із найбільших в Україні виробників кондитерських виробів — корпорація Roshen — інвестувала 50 мільйонів гривень у будівництво електричної підстанції 110/10 кВ потужністю 50 МВА в районі розміщення другої кондитерської фабрики у Вінниці. Як повідомила прес-служба засновника корпорації Петра Порошенка в четвер, будівництво підстанції планується завершити на початку грудня. Передбачається, що нова підстанція дозволить повністю забезпечити електроенергією існуючі кондитерські фабрики й ті, що лише будуються, і молокозавод у Вінниці. Нагадаємо, Roshen планує завершити будівництво другої кондитерської фабрики у Вінниці до кінця березня 2012 року, а також молокозаводу — до кінця 2013 року.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати