Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Коротко / НОВИНИ КОМПАНIЙ

12 жовтня, 00:00

Столичний метрополітен заощадить на електроенергії завдяки вітчизняним вагонам

Полтавське ВАТ «Крюківський вагонобудівний завод» (КВЗ) в листопаді презентує потяг метро з асинхронним приводом. Як повідомив журналістам голова наглядової ради ВАТ Володимир Приходько, презентацію буде приурочено до святкування 50-річчя підприємства. «До свята ми підготували новинку — потяг метро з асинхронним приводом. Зараз закінчуємо його монтаж і апробацію», — сказав він. «Це найсучасніша конструкція, яка дозволить заощаджувати електроенергію», — додав Приходько. Очікується, що новий вагон буде готовий вже до 4 листопада, після чого його транспортують до Києва. КВЗ 2010 року постачить Київському метрополітену п’ять составів.

Канадська компанія освоює вітчизняні вугільні горизонти

Канадська Lysander Minerals Corp. залучила 11,5 мільйона доларів на розвиток вугільної шахти «Вертикальна» у Свердловську Луганської області, говориться в біржовому повідомленні компанії. «Наша мета — стати однією з найбільших українських вуглевидобувних компаній», — сказано в нім. Спочатку Lysander планувала залучити на розвиток «Вертикальної» 8 мільйонів доларів, проте наприкінці вересня переглянула свої плани в бік збільшення інвестицій. За даними компанії, доведені запаси шахти становлять 16,2 мільйона тонн, прогнозні — 11 мільйонів тонн, а сумарні ресурси — 76,2 мільйона тонн. Канадська компанія має намір добути на цій шахті 30 мільйонів тонн вугілля протягом 15 років, завершивши період її відновлення впродовж трьох-чотирьох років. При цьому необхідне фінансування оцінюється у 210 мільйонів доларів. За розрахунками Lysander Minerals, собівартість видобутку становить близько 31,2 долара за тонну. За оцінками компанії, вже за три-п’ять років «Вертикальна» зможе щороку видобувати 1,4—1,5 мільйона тонн вугілля, що зробить її роботу рентабельною.

Агрогосподарство оцінили в 1,6 мільйона доларів

Один із найбільших українських операторів ринку соняшникової олії та експортерів зерна, «Кернел Груп», підписав попередню угоду про купівлю агрогосподарства в Кіровоградській області за 1,6 мільйона доларів. Як сказано в біржовому повідомленні компанії, активи агропідприємства включають права оренди 2,356 тисячі гектарів на термін до семи років з оцінною орендною платою 265 доларів за гектар, а також устаткування, запаси та біологічні активи. Угоду підписано 8 жовтня 2010 року. Завершення операції планується в січні 2011 року.

Україна та Росія підуть шляхом «збагачення»

Росія та Україна обговорюють питання про створення комерційного СП у сфері збагачення урану, заявив голова держкорпорації «Росатом» Сергій Кирієнко. «Такому великому виробникові електроенергії на АЕС вкрай важливо мати гарантований доступ до послуг зі збагачення урану», — підкреслив Кирієнко. За його словами, СП з Україною створюватиметься за аналогією з СП, яке створюється з Казахстаном. Нагадаємо, що йдеться про підприємство на території РФ. НАК «Казатомпром» через СП з «Техснабэкспортом» — ЗАТ «Центр збагачення урану» (ЦЗУ) — купить частку в найбільшому російському підприємстві зі збагачення урану ВАТ «Уральський електрохімічний комбінат» (УЕХК). Передбачається, що російсько-казахстанське СП в межах своєї частки в капіталі УЕХК купуватиме у комбінату продукцію (послуги зі збагачення урану) на основі довготермінового договору за цінами, які відповідають цінам постачань від УЕХК іншим покупцям. При цьому ЗАТ «ЦЗУ» не буде самостійним ринковим гравцем, а замість цього планується підписати відповідну маркетингову угоду.

Автомобільний холдинг продовжує зачиняти свої філії

Один із найбільших операторів роздрібних продажів автомобілів в Україні, «Український автомобільний холдинг», який входить до корпорації «Богдана», вирішив ліквідувати свою філію в Миколаєві через збиткову діяльність. Нагадаємо, з кінця 2009 року через збиткову діяльність «Укравтохолдинг» вже ліквідував дві філії в Києві, філію в Кам’янці-Подільському та Полтаві. З врахуванням ліквідації представництва в Миколаєві, мережа компанії скоротиться до 33 філій.

У Києві з’явиться інвестиційна біржа

Київська міська державна адміністрація (КМДА) має намір створити власну біржу для проведення інвестиційних конкурсів і до кінця 2010 року провести на ній понад 20 інвестконкурсів, повідомив заступник голови КМДА Руслан Крамаренко. «Зараз ми працюємо над тим, аби отримати ліцензію та зареєструвати свою біржу. До кінця року плануємо провести на ній понад 20 інвестконкурсів, зокрема, з будівництва наземних і підземних паркінгів, для яких уже готуємо 12 земельних ділянок», — повідомив він. За словами Крамаренка, керівництво КМДА має намір проводити інвестконкурси «настільки відкрито, наскільки це можливо, у тому числі транслювати їх на телебаченні в прямому ефірі». Заступник голови КМДА також повідомив, що зі 106 інвестиційних конкурсів, проведених містом за останніх три роки, реалізація 105-го не розпочата. «Зараз завершуємо аналіз інвестиційних договорів, але вже зрозуміло, що реальних інвесторів ніхто залучати не намагався. Конкурси проводилися для своїх компаній, які потім теоретично могли залучити інвестиції. Оголошення про конкурси розміщувалося в газеті, яка або не друкувалася, або її наклад повністю скуповувався. В результаті за копійки в приватні руки передавалися комунальне майно та земля», — пояснив він. Такі договори, за словами урядовця, місто розриватиме і не фінансуватиме ці проекти.

У Полтавській області запустили елеватор ємністю 76,8 тисячі тонн зерна

ТОВ «Сільськогосподарське підприємство «Нібулон» (Миколаїв) запустив у Полтавській області новий зерновий комплекс ємністю одноразового зберігання 76,8 тисячі тонн зернових і олійних. Як указується в прес-релізі компанії, потужності нового елеватора з відвантаження на залізничний транспорт становлять 4 тисячі тонн зерна на добу. Також компанія планує найближчим часом почати будівництво декількох зернових комплексів на Південному Бузі.

«Енергоатом» проведе конкурс із вибору серійного блока для українських АЕС

Відособлений підрозділ «Атомпроектінжінірінг» (ВП «АПІ») держпідприємства «НАЕК «Енергоатом» проводить підготовку до конкурсу з відбору серійного енергоблока для українських атомних електростанцій (АЕС), повідомила прес-служба генкомпанії. Нагадаємо, що проект серійного енергоблока АЕС, який буде вибрано на тендерних засадах, повинен відповідати рекомендаціям МАГАТЕ та EUR (вимоги європейських експлуатуючих організацій), а також вимогам національної нормативно-правової бази. За даними «Енергоатома», зараз у компанії вивчають проекти, запропоновані провідними світовими виробниками АЕС, аналізуються можливості національних підприємств для реалізації проектів, а також вивчаються потреби української енергосистеми та особливості майданчиків для розміщення станцій. З метою вибору найбільш безпечного та економічно вигідного для України енергоблока АЕС, «Атомпроектінжінірінг» здійснює попередній розгляд і техніко-економічну оцінку розробок реакторних установок для потреб атомної енергетики України таких компаній, як «Росатом» (РФ), AECL (Канада), KEPCO (Південна Корея), АrЕva (Франція—Німеччина), Westinghouse (США), CGNPC (Китай). При цьому спільно з канадською стороною здійснено техніко-економічну оцінку можливості впровадження вдосконалених реакторів CANDU 6 (Ес6). До Міністерства палива та енергетики надіслано пропозиції з внесення змін до «Енергетичної стратегії України на період до 2030 року», які передбачають можливість розгляду реакторів типу CANDU при відборі нових енергоблоків для їхнього впровадження в Україні, резюмують у НАЕК.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати