Коротко / НОВИНИ КОМПАНIЙ
Петро ПОРОШЕНКО: «Потрібна прозора система тарифів на вантажні залізничні перевезення»
Україні необхідно максимально спростити процедуру укладання договорів на вантажні перевезення залізничним транспортом і розробити прозору систему формування тарифів, вважає міністр економічного розвитку і торгівлі України Петро Порошенко. Таку думку він висловив у ході робочої зустрічі з представниками підприємств-вантажовласників, повідомила прес-служба міністерства. Порошенко поінформував учасників зустрічі, що за дорученням прем’єр-міністра України Миколи Азарова створено спеціальну комісію, яка перевірила обѓрунтованість зростання витрат вантажовласників на транспортування продукції залізничним транспортом: на початку цього року вони зросли на 30-50%. Одним із чинників, який вплинув на зростання тарифів, за словами міністра, є застосування в розрахунках за перевезення вантажів у вагонах залізниць, переданих на баланс держпідприємствам, що входять до структури Держадміністрації залізничного транспорту, порядку нарахування плати, встановленого для перевезення вантажів у «власних вагонах». «Це призвело до зростання вартості перевезень на 10—14% у зв’язку з додаванням до тарифу плати за перевезення «власних вагонів» у порожньому стані. Іншим чинником зростання вартості перевезень, як встановила комісія, є залучення до організації перевезень шести приватних експедиторських компаній, які застосовують у розрахунках додатковий підвищувальний коефіцієнт 1,3 і стягують плату за експедиторські послуги у розмірі 0,3%», — констатував Порошенко. Крім того, в ході зустрічі обговорювалися шляхи врегулювання ситуації, що склалася, і міністр відзначив, що для вирішення проблемних питань Мінекономрозвитку підготує відповідні проекти розпоряджень Кабінету Міністрів України і винесе їх на розгляд уряду.
Міненерго обіцяє закрити нелегальні міні-НПЗ
Міністр енергетики та вугільної промисловості Юрій Бойко обіцяє закрити нелегальні міні-нафтопереробні заводи. Про це він сказав в ефірі Першого Національного телеканалу. «Ми проаналізували роботу так званих міні-заводів у країні й зрозуміли, що це — прямий шлях до ухилення від податків. Усі ці 137 міні-заводів в Україні випускають напівфабрикати й не платять податків. Ми їх будемо закривати... мається на увазі «самовари», «гасниці», які в нас у країні, на жаль, ще є на нелегальній основі», — заявив Бойко. За його словами, такі заходи дадуть змогу більш стало працювати основним виробникам нафтопродуктів і знизити корупцію в цій сфері. Говорячи про ситуацію на ринку нафтопродуктів у цілому, міністр також погодився з думкою, що в держави повинен бути стратегічний запас нафтопродуктів. «Я абсолютно згоден, що стратегічний запас повинен бути. Дискусійне питання — у якій кількості. За нашими оцінками, потрібно три тижні роботи економіки», — сказав Бойко. Він повідомив, що нині в резерві державної компанії є 80 тисяч тонн світлих нафтопродуктів і ще 50 тисяч тонн — у Державному резерві.
Електронні підписи для підприємців будуть безплатними
Електронні підписи для підприємців із 1 травня видаватимуть у податковій безплатно. Про це повідомила заступник голови ДПС у м. Києві Олена Онищенко. За словами податківців, бізнес активно переходить на електронний документообіг. У Києві електронними звітами користується вже більшість підприємців. «Ми вже практично перейшли на електронний сервіс. У нас понад 90% підприємств переходить на електронний документообіг», — сказала голова київської податкової Ірина Носачова. Передбачають, що переведення бізнесу на використання електронних ключів, які видаватимуть коштом держави, повинно зменшити кількість відмов з боку податкової в прийомі звітності. Наразі в Україні діє 11 офіційно зареєстрованих державою організацій, які видають електронні підписи. «Ключі» використовують для захисту, вони надають електронним документам юридичного статусу. Користування електронним підписом протягом року коштує близько 1000 гривень.
Переговори про «єдине небо» мають завершитись до 2 липня
Кабінет Міністрів України доручив Міністерству інфраструктури, Міністерству закордонних справ, Міністерству юстиції та іншим центральним органам виконавчої влади до 2 липня завершити переговори про укладення договору між Україною і Європейським Союзом про спільний авіаційний простір. Згідно з розпорядженням уряду № 184-р від 5 квітня поточного року «Про затвердження плану першочергових заходів щодо інтеграції України у Європейський Союз на 2012 рік», яким закріплено вказане доручення, Національній комісії, яка здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації (НКРЗІ) доручено здійснити упродовж року заходи щодо зміцнення незалежності і забезпечення адміністративної здатності національного регулятора у сфері зв’язку відповідно до законодавства ЄС і з урахуванням досвіду національних регуляторів зв’язку держав-членів ЄС.
Випуск газети №:
№63, (2012)Рубрика
Економіка