Перейти до основного вмісту

Коротко / НОВИНИ КОМПАНIЙ

03 серпня, 00:00

Мінтрансзв’язку ініціює приватизацію порту Усть-Дунайськ

Міністерство транспорту та зв’язку України виступить з пропозицією приватизувати порт Усть-Дунайськ. Про це заявив міністр транспорту та зв’язку України Костянтин Єфименко під час робочої поїздки до Придунав’я. «Цей порт без вливання серйозних інвестицій приречений на провал, — цитує Єфименка прес-служба міністерства. — Тому я виступив з ініціативою виставити його на приватизацію. Для порту це вихід, а для регіону — створення нових робочих місць». Міністр зазначив, що таке рішення зумовлене рекордно низьким рівнем перевалки вантажів, і реанімувати підприємство може лише приватизація, повідомляє Олексій САВИЦЬКИЙ, «День».

Західна Україна матиме своє «живе» пиво

Компанія «Славутич» (Carlsberg Group) поповнила лінійку пива «Львівське» новим сортом — «Львівське живе». Про це повідомляє прес-служба компанії. Згідно прес-релізу, інвестиції в проект склали понад два мільйона гривень. Для його впровадження було модернізоване технологічне обладнання, системи фільтрації та вентиляції заводу у Львові. Також кошти було вкладено в навчання персоналу, який пройшов стажування у Sсandinavian Brewing School (Копенгаген) та VLB (Берлін). Завдяки цьому термін придатності нового пива вдалося збільшити до 30 днів. Окрім цього, завдяки спеціально створеній системі логістики компанії, яка передбачає пряму доставку без складування, «Львівське живе» зможуть скуштувати мешканці восьми областей Західного регіону, повідомляє Тетяна МАМАЛИГА.

Столиця купує перші десять автобусів для проведення Євро-2012

Комунальне підприємство «Київпастранс» підписало з ТОВ «Торговельно-фінансова компанія «ЛАЗ» угоду про придбання перших десяти автобусів за програмою підготовки до Євро-2012. Як повідомила прес-служба Київської міськадміністрації, загалом у межах підготовки столиці до фінальної частини чемпіонату планується придбати близько 100 нових автобусів, які будуть використані для перевезень уболівальників від аеропорту «Бориспіль» до столиці. Сума договору і термін поставки не уточнюються. Крім того, прес-служба відзначає майбутнє значне оновлення також рухомого складу на міських тролейбусних і трамвайних маршрутах відповідно до Державної цільової програми підготовки Києва до проведення Чемпіонату Європи з футболу 2012 року. Загалом поточного року Україна планує докупати на умовах фінансового лізингу по сім автобусів в кожне з міст, які приймають Євро-2012, на що планується виділити з бюджету 100 мільйонів гривень.

Україна нарощує оберти видобутку вуглеводнів

Найбільша газодобувна компанія країни — ДК «Укргазвидобування» у січні — червні 2010 року інвестувала в геологорозвідку близько 600 мільйонів гривень, повідомила прес-служба компанії. Найбільш значні обсяги пошукових робіт за звітний період здійснювалися на Яблунівському нафтогазоконденсатному родовищі, де в цей період було завершено буріння трьох свердловин. Уведення в дію нових свердловин дасть можливість збільшити видобуток газу на родовищі на 360 тисяч кубометрів і нафти на 10 тонн за добу. Крім того, за результатами пошукових робіт у першому півріччі були виявлені нові поклади газу на Новотроїцькому, Рудковському, Розумовському, Копіловському, Верещицькому, Дубаневіцькому родовищах і нафти — на Наріжнянському родовищі. ДК «Укргазвидобування» також розпочала буріння першої свердловини на Боровській площі й відновила буріння на Машевському родовищі. «Сьогодні ми поступово нарощуємо ресурсну базу — це реальна передумова подальшої стабілізації видобутку вуглеводнів. Ми чекаємо збільшення видобутку українського газу вже наступного року», — каже директор «Укргазвидобування» Юрій Борисов.

Труби кличуть...

Виробниче підприємство «Оскар» (проммайданчик колишнього ДП «Нікопольський трубний завод») відновило діяльність після кількох років простою. За словами директора торговельної групи «Оскар» Олександра Дановича, підприємство відновило промислове виробництво тонкостінних та особливо тонкостінних труб з нержавіючих і легованих марок сталі й титанових сплавів. Також прокатано дослідні партії труб зі сплавів на основі нікелю, і найближчим часом планується розпочати їх промислове виробництво. Потужності заводу надають можливість випускати близько 150 тонн труб різного сортаменту на місяць. Проте сьогоднішні обсяги виробництва не розголошуються. За словами директора торговельної групи, підприємство успішно пройшло аудит фахівців української атомної індустрії, за результатами якого укладено контракти на поставку особливо тонкостінних труб із нержавіючої сталі для потреб українського авіапрому й атомпрому.

Створення військово-транспортного Ан-70 недофінансується

Створення середнього військово-транспортного літака Ан-70 фінансується Росією й Україною, але поки в менших, аніж передбачалося, обсягах, заявив голова ради директорів ВАТ «Мотор Січ» В’ячеслав Богуслаєв. «Щодо Ан-70 іде фінансування з Міноборони Росії та бюджету України. Ми отримуємо замовлення, але фінансування невелике, не таке, яке ми хотіли б і на яке ми розраховували», — сказав він журналістам на прес-конференції в Запоріжжі. Але він додав, що, на його думку, наступного року ситуація з фінансуванням нормалізується. «Сьогодні велика військова делегація прилітає з Росії до Києва. Уже вживаються й організаційні заходи, йдуть і фінансові потоки. І, звичайно, Ан-70 буде взято на озброєння Міноборони РФ та України», — зазначив Богуслаєв. Водночас йому складно сказати, коли відбудеться поставка першого Ан-70.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати