Перейти до основного вмісту

Коротко / НОВИНИ КОМПАНIЙ

22 липня, 00:00

У Вінницькій області введено в експлуатацію новий елеватор

Великий український агропромхолдинг «Астарта» (Київ) ввів у експлуатацію у Вінницькій області новий елеватор, його проектна потужність одночасного зберігання зерна — 50 тисяч тонн, сказано в повідомленні холдингу. Інвестиції в будівництво елеватора становлять 45 мільйонів гривень. Генеральний директор компанії Віктор Іванчик, слова якого подано в повідомленні, зазначив, що цей елеваторний комплекс є черговим кроком у реалізації стратегії «Астарти» щодо нарощування виробництва зернових. «Новий елеватор дозволить оптимізувати витрати, знизити втрати при транспортуванні й загалом підвищити ефективність роботи зернового напрямку холдингу у Вінницькому регіоні», — говориться у повідомленні.

Українські Ан-158 на авіасалоні в Лондоні користуються успіхом

ВАТ «Ільюшин фінанс Ко» і компанія «Антонов» у рамках авіасалону «Фарнборо» в Лондоні підписали твердий контракт на 10 літаків Ан-158 й опціон ще на 10. Як зазначив генеральний директор ІФК Олександр Рубцов, літаки за твердим контрактом призначаються авіакомпанії «Атлант-Союз», а 10 літаків, які йдуть по опціону, буде поставлено як російським, так і зарубіжним авіакомпаніям. «Гадаю, що до кінця року ці літаки буде підтверджено», — сказав Рубцов. Вартість контракту на 20 літаків Ан-158 становить 500 мільйонів дол., сказав гендиректор лізингової компанії. На сьогодні портфель замовлень на Ан-148 становить 130 літаків, на Ан-158 — 20. «Розраховуємо до кінця року збільшити до 60 машин (портфель замовлень на Ан-158. — Ред.)», — сказав він. Прем’єр-міністр України Микола Азаров підписання контракту назвав «довгоочікуваним проривом» для вітчизняної авіабудівної галузі. «На авіасалоні «Фарнборо» настав довгоочікуваний прорив для вітчизняних авіабудівних компаній», — сказав він, відкриваючи засідання уряду в середу в Києві. При цьому прем’єр підкреслив, що це є наочним свідченням того, що відновлення співпраці й об’єднання зусиль із Росією приносить конкретні результати. Нагадаємо, Ан-158 зробив свій перший політ у квітні 2010 року, до кінця року планується закінчити всі сертифікаційні випробування і отримати сертифікат зразка. Ринок літака Ан-158 оцінюється в 240 машин.

На Львівщині відкрито нове газове родовище

За результатами пошукових робіт дочірня компанія (ДК) НАК «Нафтогаз України» — «Укргазвидобування» — відкрито Буцівське газове родовище (Мостиський р-н, Львівська обл.). Про це повідомляє прес-служба дочірньої компанії. Згідно прес-релізу, пошуковою свердловиною 2-Буцівська при випробуванні на глибині 1100 — 1060 м отримано приплив газу дебітом 4,1 тисячі кубометрів на добу. Перспективні запаси родовища оцінуються в 200 мільйонів кубометрів. Родовище розташоване між Хідновицьким та Свидницьким родовищами, на яких ведеться видобуток газу. Тож, як зазначають у прес-службі, завдяки вигідному розташуванню при розробці Буцівського родовища ДК «Укргазвидобування» зможе ефективно використовувати чинну інфраструктуру сусідніх родовищ. Підготовлені геологічні матеріали щодо відкриття Буцівського родовища направлені для представлення в Державну комісію по запасах корисних копалин. «Додаткові ресурси газу, отримані в результаті відкриття Буцівського родовища, будуть сприяти подальшій стабілізації видобутку газу в Західній Україні», — заявив директор ДК «Укргазвидобування» Юрій Борисов. Нагадаємо, що у червні ДК «Укргазвидобування» завершила будівництво установки компримування газу на Любешівському газовому родовищі у Львівській області. До кінця року компанія планує завершити будівництво ще двох нових установок у регіоні, повідомляє Олексій САВИЦЬКИЙ, «День».

Корейська компанія відремонтує дороги на Черкащині

Компанія «Хюндай Інжиніринг» (Корея) ремонтуватиме старі та будуватиме нові дороги в Черкаській області. Про це днями під час брифінгу заявив губернатор Черкащини Сергій Тулуб. «Хюндай Інжиніринг» займеться реконструкцією та будівництвом доріг в області. Але тільки після того, як буде укладено угоду з урядом України», — пояснив очільник області. Він також зазначив, що керівництво «Хюндай Інжиніринг» уже провело зустріч із прем’єр-міністром Миколою Азаровим. На черзі — підписання угоди на надання інвестицій під державні гарантії. «Черкаську область обрали в якості експериментальної. Сьогодні наші фахівці готують розрахунки, після чого представники корейської компанії приїдуть із конкретними технічними та економічними обѓрунтуваннями. Також вони пообіцяли відремонтувати дорогу на якійсь одній черкаській вулиці безкоштовно після того, як на рівні уряду буде підписана угода», — розповів Сергій Тулуб. За його словами, бажання відремонтувати одну з черкаських вулиць і не взяти за це гроші в представників корейської компанії виникло після того, як вони поїздили Черкасами. «Вони були не просто вражені, вони сміялися!» — резюмував губернатор. Як повідомили «Дню» у прес-службі Черкаської облдержадміністрації, цьогоріч із держбюджету на ремонт доріг у Черкаській області було виділено рекордно велику суму — 300 мільйонів гривень. Також із обласного бюджету виділили 16,5 мільйона гривень, повідомляє Вікторія КОБИЛЯЦЬКА, Черкаси.

«Корвалол» в Україні вироблятиме лише одна компанія

Вищий господарський суд України (ВГСУ) відмовив у задоволенні касаційної скарги ЗАТ «Фармацевтична фірма «Дарниця» (Київ) на ухвалу Господарського суду Києва і постанову Київського апеляційного господарського суду, підтвердивши виняткове право ВАТ «Фармак» (Київ) на торговельну марку «Корвалол». Як повідомляється на веб-сайті «Фармаку», таку ухвалу ВГСУ виніс 14 липня 2010 року, вона не підлягає подальшому касаційному оскарженню. У повідомленні нагадується, що судові розгляди щодо права використання ТМ розпочалися 2004 року, коли «Дарниця» подала в Господарський суд Києва на Департамент інтелектуальної власності Міністерства освіти та науки і «Фармак» з вимогою визнати недійсною ТМ «Корвалол», що належить «Фармаку». Наприкінці 2009 року Господарський суд Києва ухвалив відмовити «Дарниці» в задоволенні судового позову, оскільки позначення «Корвалол» (Corvalolum) впродовж довгого часу використовується для одного й того ж товару — медпрепарату «Корвалол», який випускається «Фармаком». Згідно з інформацією на веб-сайті, «Корвалол» розробив Київський хімфармзавод ім. Ломоносова, правонаступником якого з 1991 року є «Фармак».

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати