Коротко / НОВИНИ КОМПАНIЙ
США підтримали будівництво в Сумах сміттєпереробного заводу
До осені нинішнього року в Сумах має запрацювати перша лінія нового заводу з переробки сміття. Збудувати його планується в рамках реалізації спільного українсько-американського проекту. Відповідна угода була днями підписана в Посольстві США в Україні. Сума гранту, наданого Американським агентством із торгівлі та розвитку, становить 350 тисяч доларів. На ці гроші буде частково профінансовано техніко-економічне обѓрунтування проекту, решта коштів залучатимуться від інвесторів, серед яких — державна компанія «Укрекоресурси» та приватні бізнесові структури. Загальна вартість будівництва та обладнання складе 15 мільйонів доларів. За словами директора компанії «Світ-М», яка реалізує проект, Сергія Шевченка, Сумщина може стати пілотним регіоном в Україні, де будуть впроваджені найсучасніші технології утилізації та переробки сміття. За попередніми розрахунками, обсяги переробки відходів складуть близько 100 тис. тонн сміття на рік. Це дозволить утилізувати все сміття в Сумах. Близько 20% відходів буде перероблятися на паливні брикети. Очікується, що на заводі, котрий запрацює на повну потужність до кінця року, буде створено близько 90 нових високотехнологічних робочих місць, повідомляє Алла АКІМЕНКО, Суми.
У Житомирі знайшли спосіб підтримати малий бізнес
У Житомирі розпочав роботу «ERSTE-клуб», мета якого — надання професійних консультацій у банківській сфері. Заступник голови правління Світлана Черкай повідомила, що півроку тому в зону пильної уваги банку ввійшов мікробізнес. «Після того, як набув чинності новий податковий кодекс, 70% приватних підприємців взагалі припинили свій бізнес, а рівень відкриття нових підприємств знизився на 30 — 40%. Сьогодні 50 — 60% обороту цього сегмента перебуває в тіні. Банки бояться мікробізнесу, а той, у свою чергу, не довіряє банкам. Малий бізнес ще не досить вивчений на ринку, він має потребу в фінансах, у кредитуванні, є також маса інших потреб, про які він сам, можливо, не здогадується», — коментує Черкай. Таким чином керівники банку визначили для себе нішу, в якій потрібно працювати — підвищення фінансової грамотності приватних підприємців. Вони впевнені, що за три-чотири роки діяльність мікробізнесу стане більш прозорою, а поки «ERSTE-банк» демонструє іншим, як можна його підтримати в скрутні часи, повідомляє Юлія ГУЗ, Житомир.
На Сумщині запрацювали два нові виробництва
Два підприємства, потужності яких розташовані на базі індустріального парку «Свема» у м. Шостка Сумської області, почали випускати нову продукцію. ТОВ «Поліхімфото» стало виготовляти магнітні стрічки, фарби, лаки й емалі, а ТОВ «Пенталак» — широкий асортимент лако-фарбових матеріалів. За даними Сумської облдержадміністрації, зараз на території індустріального парку, створеного на території колишнього заводу з випуску плівки, вже працюють 23 нових підприємства. У тому числі — чотири компанії з іноземними інвестиціями. Вони виробляють фанеру, ламінат, пакувальні й ізоляційні матеріали. Серед підприємств, які освоїли майданчик «Свеми», — компанія «Фармак» (Київ), що придбала тут кілька будівель і має намір налагодити випуск активних фармацевтичних компонентів, та індійська фармацевтична компанія Геном Biotech, яка теж придбала дві будівлі й вироблятиме нові лікарські препарати. Нещодавно, під час підписання Меморандуму з Міжнародною україно-китайською радою з економічного розвитку, китайська сторона також висловила зацікавленість щодо можливостей розташування своїх потужностей на території «Свеми». Влада Сумщини сподівається, що реалізація Державної цільової програми з розвитку індустріального парку «Свема» дозволить протягом чотирьох найближчих років залучити у регіон близько 500 млн доларів додаткових інвестицій, створити 50 нових підприємств та мінімум 10 тис. робочих місць, а також удвічі збільшити відрахування до бюджетів усіх рівнів. Подібні індустріальні парки планується створити також у Сумах та в містах Тростянець і Конотоп Сумської області, повідомляє Алла АКІМЕНКО, Суми.
Уряд звільнив главу Аграрного фонду
Уряд України звільнив Сергія Хорошайлова з посади генерального директора Аграрного фонду. Таке кадрове рішення закріплене розпорядженням Кабінету Міністрів №159 від 2 квітня 2012 року. Як наголошується в документі, Хорошайлова звільнено за власним бажанням. Його було призначено на посаду гендиректора Аграрного фонду в червні 2011 року. Аграрний фонд створено постановою уряду №543 від 6 липня 2005 року. Він є уповноваженою державною установою з питань реалізації цінової політики в агропромисловому секторі і належить до сфери управління Міністерства аграрної політики та продовольства.
Випуск газети №:
№59, (2012)Рубрика
Економіка