Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Коротко / НОВИНИ КОМПАНIЙ

18 березня, 00:00

В Україні стартувало виробництво нового позашляховика

Завод «Єврокар» (с. Соломонове Закарпатської області) отримав дозвіл на виробництво легкових автомобілів Skoda Yeti. Як повідомляється у прес-релізі компанії, в лютому з конвеєра українського підприємства зійшла пілотна партія Skoda Yeti. Автомобілі пілотної серії успішно пройшли тестування, процедури контролю монтажу та якості. За результатами випробувань було ухвалене рішення щодо серійного виробництва нового позашляховика, який отримав найвищу оцінку — «п’ять зірок», за результатами краш-тестів, проведених організацією Euro NCAP. Світова прем’єра Yeti відбулася на Женевському автосалоні в березні 2009 року, повідомляє Олексій САВИЦЬКИЙ, «День».

За рекламну неправду — мільйонний штраф...

Антимонопольний комітет України (АМКУ) оштрафував на 1 мільйон гривень Boehringer Ingelheim RCV GMBH & Co KG (Австрія) за поширення неправдивої реклами лікарського засобу «Лазолван». Відповідну ухвалу комітет виніс на засіданні в Києві в середу. АМКУ зазначає, що рекламний слоган препарату компанії сприяв формуванню у споживачів враження, що він повністю вилікує гострі та хронічні захворювання дихальних шляхів: грип, простуду, гострий і хронічний бронхіт, пневмонію. Проте, як встановив комітет, препарат є всього лише ліками для полегшення та зменшення прояву простудних симптомів. Спочатку представники АМКУ пропонували застосувати до компанії за поширення неправдивої реклами штрафні санкції у розмірі близько 4,6 млн. гривень, що відповідало б 5% річного виторгу компанії в Україні. Проте, як повідомив журналістам виконуючий обов’язки голови АМКУ Олександр Мельниченко, компанія оштрафована тільки на 1 мільйон гривень, оскільки вона співпрацювала з комітетом.

Металурги Кривого Рогу будують машину «безперервного лиття»

Найбільший виробник сталевого прокату в Україні — Криворізький гірничо-металургійний комбінат «Arcelor Mittal Кривий ріг» — приступив до будівництва машини безперервного лиття заготівки (МБЛЗ) потужністю 1,2 млн. тонн на рік і планує ввести її в експлуатацію в четвертому кварталі 2011 року. Як повідомив генеральний директор підприємства Жан Жуе на прес-конференції в Києві у вівторок, на будівництво МБЛЗ передбачається направити трохи менше ніж 100 мільйонів дол. «На початку 2010 року було ухвалено рішення щодо будівництва МБЛЗ, за 18 місяців його планується завершити», — сказав гендиректор, додавши, що при цьому комбінат направлятиме засоби на створення інфраструктури під будівництво подальших МБЛЗ. У найближчих планах підприємства, за словами Ж. Жуе, продовження капітального ремонту доменної печі №6, зупиненої через брак коштів, зокрема, неповернення ПДВ. При цьому гендиректор наголосив, що в період кризи були припинені ряд інвестиційних проектів. У цьому ж році, за його словами, обсяг капінвестицій заплановано на рівні 1,7—1,8 млн. гривень.

Турбінна новинка для канадських ядерних технологій

ВАТ «Турбоатом» (Харків) готове налагодити виробництво турбін потужністю 700—750 МВт для будівництва в Україні нових атомних енергоблоків на базі реакторів CANDU (Canada Deuterium Uranium), повідомила прес-служба «Турбоатому» у вівторок. За її даними, можливу участь компанії як виробника турбін у будівництві нових атомних блоків із реактором такого типа обговорювалося в ході візиту на підприємство 15 березня представників канадської державної компанії Atomic Energy of Canada Limited (AECL) і державного підприємства «НАЕК «Енергоатом» (Київ). Крім того, підприємство опрацьовує аналогічні проекти для перспективних АЕС в Індії. Нагадаємо, що Міністерство палива й енергетики України та канадська AECL наприкінці травня 2008 року парафували меморандум щодо співпраці в сфері ядерної енергетики між «Енергоатомом» і канадською компанією. Мета меморандуму — визначення рамок співпраці та просування промислового впровадження в Україні канадських ядерних технологій, зокрема, технології CANDU. Її особливість — використання не звичайної, а важкої води, що дозволяє застосовувати в якості палива в цьому реакторі природний незбагачений уран, тоді як реактори інших типів використовують лише збагачене ядерне паливо.

У Iвано-Франківську для закупівлі зерна закладуть під заставу комунальне майно

Івано-Франківська обласна рада вирішила закласти під заставу комунальне майно для отримання кредиту в сумі 6 мільйонів гривень державним підприємством «Івано-Франківський комбінат хлібопродуктів» із метою закупівлі продовольчого зерна та продуктів його переробки в регіональні ресурси. Рішення про це облрада ухвалила в понеділок. Для відкриття кредитної лінії облрада заклала під заставу будівлю по вул. Бандери, 77 в Івано-Франківську, яка належить обласній комунальній власності. Облрада постановила: умовою укладення договору застави є підписання трибічної угоди між головним управлінням агропромислового розвитку, банком і позичальником. У ньому необхідно передбачити, що покупець зерна забезпечує його переробку в борошно та реалізовує хлібопекарським і торгівельним підприємствам, бюджетним установам області, невідкладно направляючи отримані кошти на погашення кредиту. Термін погашення кредиту — 30 березня 2011 року. Як повідомив заступник начальника головного управління агропромислового розвитку облради Іван Андріїшин, за ці засоби «Івано-Франківський комбінат хлібопродуктів» планує придбати 5,1 тис. тонн зерна 3-го класу за ціною 1 250 грн./т. Кредит підприємство залучить у Родовід Банку (Київ) під 23% річних.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати