Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Коротко / НОВИНИ КОМПАНIЙ

17 березня, 00:00

У Феодосії розпочали будівництво першого з трьох лоцманських катерів

На суднобудівному заводі «Приморець» (м. Феодосія) закладено кіль для будівництва першого судна з серії трьох лоцманських катерів для ДП «Дельта-лоцман», повідомляє прес-служба Міністерства транспорту та зв’язку України. Згідно з договором між підприємствами, суднобудівний завод «Приморець» побудує три лоцманські катери, йдеться в повідомленні. Перший планується здати в експлуатацію наприкінці жовтня 2010 року, другий — в березні 2011 року, третій — у кінці червня 2011 року. Відповідно до технічного завдання, катери будуть зроблені з алюмінієво-магнієвого сплаву. Передбачена довжина — 15 м, ширина — 4,8 м, осадка — 1,6 м. Двигун потужністю 533 КВт забезпечить швидкість ходу до 19 вузлів. Судна будуть витримувати висоту хвиль до 2 м і силу вітру до 6 балів. Будівництво суден буде здійснюватись в рамках Програми оновлення лоцманського флоту ДП «Дельта-лоцман» до 2015 року. Програма передбачає будівництво найсучасніших катерів і модернізацію тих суден, що знаходяться на балансі підприємства, повідомляє Олексій САВИЦЬКИЙ, «День»

Німці хочуть зондувати Землю разом з українцями

Компанія RapidEye AG (Німеччина) зацікавлена в співпраці з українськими підприємствами в дистанційному зондуванні Землі. Про це журналістам повідомив заступник генерального директора Національного космічного агентства (НКАУ) Едуард Кузнєцов. «Днями приїжджають керівники фірми RapidEye до нас в Україну, ми обговоримо участь наших підприємств у проекті дистанційного зондування землі», — сказав він. Кузнєцов наголосив на високому рівні підготовки українських фахівців у роботі з даними дистанційного зондування землі. На думку заступника гендиректора НКАУ, цей фактор є основною причиною налагодження співробітництва німецької компанії з українськими підприємствами. Зокрема, Е. Кузнєцов уточнив, що одним із підприємств, з яким планує співробітничати RapidEye, є державне підприємство «Дніпрокосмос» (Дніпропетровськ). Із його слів, у рамках цього співробітництва планується включити в проект український супутник дистанційного зондування землі «Січ-2». Кузнєцов зазначив, що супутник «Січ-2» працюватиме, надаючи інформацію для України та для країн Європи.

Енергетичні інвестиції

У 2010 році енергогенеруюча компанія ВАТ «Дніпроенерго» (Запоріжжя) планує направити на технічне переобладнання, реконструкцію енергоблоків і підготовку проектної документації 291,338 мільйона гривень, повідомляється на веб-сайті компанії. Ця сума складає 55,2% загального обсягу капіталовкладень (527,786 мільйона гривень із ПДВ), визначеного проектом «Плану капітальних інвестицій на 2010 рік ВАТ «Дніпроенерго». Інвестиційна діяльність орієнтована на підвищення техніко-економічних показників компанії, підтримку виробничих потужностей, виконання вимог чинних нормативних документів із довкілля охорони, а також сприяє розвитку соціальної сфери компанії, зазначається в повідомленні. При цьому пріоритетним завданням на поточний рік є технічне переобладнання блоку №9 Придніпровської ТЕС, реконструкція блоку №3 Криворізької ТЕС, будівництво золовідвалів, а також запровадження екологічних і соціальних заходів, зазначають у «Дніпроенерго». Джерелами наповнення інвестиційної програми на 2010 рік стануть власні й кредитні кошти, а також кошти, які будуть отримані за рахунок інвестиційної складової до тарифу продажу електроенергії.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати