Перейти до основного вмісту

Коротко / НОВИНИ КОМПАНIЙ

20 березня, 00:00

Андрій КЛЮЄВ: РНБО стає центром боротьби з корупціює в Україні

Із сьогоднішнього дня Рада національної безпеки і оборони України стає центром з боротьби з корупцією, заявив у п’ятницю на брифінгу секретар РНБО України Андрій Клюєв. За його словами, одним із основних питань, які викликають найбільше занепокоєння в керівництва України, є високий рівень корупції. Клюєв наголосив, що корупція є перепоною для проведення реформ, започаткованих Президентом України. «Тому, згідно з сьогоднішнім Указом Президента України (№201/2012), Національний антикорупційний комітет передається Раді національної безпеки і оборони України», — повідомив Андрій Клюев. За його словами, виконавчим секретарем Комітету призначено секретаря РНБО, а його організаційно-технічне забезпечення покладено на апарат Ради. «Сьогодні постала необхідність у посиленні організаційної ролі цього Комітету щодо розробки антикорупційних ініціатив із широким залученням громадськості до їхнього обговорення», — заявив Клюєв. Він повідомив, що наукове супроводження роботи Національного антикорупційного комітету й утворених ним робочих груп здійснюватиме Національний інститут стратегічних досліджень.

Білорусь запросила Держветфітослужбу відвідати молокопереробні заводи

Департамент ветеринарного і продовольчого нагляду міністерства сільського господарства і продовольства Республіки Білорусь надіслав офіційне запрошення Державній ветеринарній і фітосанітарній службі України відвідати білоруські молокопереробні підприємства. Під час документарної перевірки чинної в Республіці Білорусь системи державного контролю за безпекою харчових продуктів в української сторони постали додаткові запитання, перелік яких направлено до Мінська 15 березня. Лише після опрацювання в Києві відповідей на поставлені запитання можна буде говорити про інспектування українською стороною білоруських підприємств. Раніше, 6 березня, білоруській стороні було направлено протоколи випробувань, результати досліджень та іншу наявну в Держветфітослужбі України інформацію щодо кожного випадку виявлення невідповідності показників безпечності білоруської продукції, які документально підтверджують обѓрунтованість заявлених претензій. У Держветфітослужбі України зазначають, що наразі вжито всіх заходів для подолання непорозумінь, що інколи виникають у процесі обміну інформацією, й очікують на аналогічні кроки від білоруських колег.

ЗАЗ запустив виробництво автомобілів у Казахстані

Запорізький автомобілебудівний завод (ЗАТ «ЗАЗ»), який входить до складу найбільшої української автокорпорації «УКРАВТО», розпочав виробництво автомобілів ЗАЗ Chance (експортний варіант Lanos) у Казахстані на території заводу «АгромашХолдинг» (Костанай). Як повідомили агентству «Інтерфакс-Україна» у прес-службі корпорації, до кінця року на новій виробничій лінії орієнтовно планується випустити близько 1,5 тисячі автомобілів. «Розширення географії виробництва автомобілів у бік Азії ЗАЗ пояснює труднощами на українському ринку, а також складними умовами роботи для національного автовиробника. Тоді як Україна не надає належної підтримки вітчизняному автовиробництву, ринки Росії, Казахстану та інших країн близького зарубіжжя набувають для продукції ЗАЗ дедалі більшого значення», — відзначили у прес-службі. У корпорації пояснюють, що українському автовиробнику стає дедалі складніше збувати продукцію на внутрішньому ринку, передусім через «сильний тиск імпортної продукції, виробників якої роками неабияк підтримують свої уряди». «В Україні донині не створено вигідних умов для залучення інвестицій в автомобільну галузь: за існуючої системи оподаткування ввозити готові автомобілі вигідніше, ніж виробляти їх. З 2008 року мито на ввезення імпортних автомобілів постійно знижується, внаслідок чого частка автомобілів українського виробництва з року в рік скорочується», — наводять у прес-службі думку заступника голови правління «УКРАВТО» з автовиробництва Олега Папашева.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати