Коротко / НОВИНИ КОМПАНІЙ
Приборкання шахтного метану: і безпека, й енергозбереження
Компанія Green Gas розширить системи дегазації й утилізації на шахті ВАТ «Краснодонвугілля» (м. Краснодон Луганської обл.) для підвищення безпеки та скорочення викидів шахтного метану в атмосферу. Як повідомляється в прес-релізі «Краснодонвугілля», компанії уклали договір з утилізації шахтного метану на шахтоуправлінні «Суходольське-східне». Очікується, що експлуатаційна фаза проекту розпочнеться в четвертому кварталі цього року. Його реалізація дозволить утилізувати близько 20 мільйонів кубометрів метану на рік. Щорічне скорочення викидів парникових газів у атмосферу, таким чином, становитиме від 200 тисяч до 250 тисяч тонн на рік в еквіваленті СО2. «Партнерство з ВАТ «Краснодонвугілля» є важливим для Green Gas кроком у напрямку підвищення продуктивності й безпеки вугільних шахт в Україні, зокрема для боротьби з проблемою шахтного метану шляхом реалізації ефективного й економічно привабливого рішення», — цитується в прес-релізі головний операційний директор Green Gas International Боб Шеклтон. Завдяки збільшенню обсягів дегазації та наявності стабільного й контрольованого джерела метану, уточнюється в прес-релізі, підвищиться потенціал тепло- й енергопостачання на шахтоуправлінні «Суходольське-східне», а в рамках Кіотського Протоколу з’явиться можливість монетизації скорочень викидів шахтного газу в атмосферу, повідомляє Олексій САВИЦЬКИЙ, «День».
Торговельно-розважальне поповнення
Компанія Karavan Real Estate Limited, що входить до групи компаній (ГК) «Караван» (Київ), планує наприкінці весни — на початку літа 2010 року розпочати будівництво третьої черги торговельно-розважального центру (ТРЦ) «Караван Megastore» по вул. Нижньодніпровська, 17 у Дніпропетровську. «Сьогодні ми на стадії перепроектування третьої черги ТРЦ, яка буде представлена кінотеатром від семи до 10 залів і торговельною складовою. Максимально її площа становитиме 14 тисяч кв.м. Будівництво розпочнемо, швидше за все, наприкінці весни — на початку літа цього року», — повідомив директор департаменту оренди Karavan Real Estate Limited Олег Кедо. За його словами, раніше ця черга була запроектована під невеликого місцевого кінооператора, проте компанія прийняла рішення про розміщення великого кінотеатру. «Відкриття першого поверху, де будуть розташовані магазини з продажу одягу, заплановане на осінь-зиму цього року. Другий поверх, де буде кінотеатр, відкриють навесні наступного року», — сказав Кедо. Він також повідомив, що в березні-квітні відбудеться відкриття будівельного гіпермаркету «Олді» загальною площею близько 14 тис. кв. м і меблевого гіпермаркету площею близько 10 тис. кв. м, з яких близько 75% уже орендовані.
У Кривому Розі інвестуватимуть здебільшого у «швидкі» проекти
Криворізький гірничо-металургійний комбінат «Arcelor Mittal Кривий ріг» (Дніпропетровська обл.), найбільше підприємство українського ГМК, 2010 року збирається встановити в конвертерному цеху піч-ківш, машину безперервного лиття заготовок (МБЛЗ) і провести модернізацію цього цеху із заміною газоочисних установок. Як повідомила прес-служба підприємства з посиланням на віце-президента «Arcelor Mittal» зі стратегічного розвитку та впровадження проектів, главу технічної адміністрації «Arcelor Mittal Кривий ріг» Раджива Бхатнагара, це два найбільші проекти 2010 року на підприємстві. Бхатнагар зазначив, що у зв’язку з кризою бізнес-план 2009 року був значно меншим, ніж 2008 року, й становив 134 мільйони дол., проте й цю суму підприємство не змогло освоїти. «Головна причина — гострий бак готівки в січні-червні 2009 року, тому довелося затримати впровадження деяких проектів», — сказав він. У той же час, меткомбінат 2009 року ввів в експлуатацію нову лінію упакування на дрібносортному стані №5, що дозволило збільшити постачання продукції на Близький Схід. Також введені в експлуатацію 10-та й 12-та секції збагачувальної фабрики №2 ГЗК. Інвестиційні проекти 2010 року здебільшого сконцентровані на підвищенні продуктивності, зниженні собівартості й обслуговуванні замовників. Пріоритетами також залишаються охорона праці, екологія й енергоефективність. «Є проекти певних категорій. Є категорія, що зветься «Проекти з ультракоротким терміном окупності», як, наприклад, будівництво третьої точки завантаження концентрату на ГЗК. Інший приклад — зміна впускання пари в холодному дутті на доменних печах (ДП)-7 і ДП-6. Уже виконано заміну пальників на аглофабриці. Компанія сконцентрувала свою увагу на тому, що в першу чергу впроваджуватимуться ті проекти, які дуже швидко дають повернення інвестицій», — пояснив топ-менеджер.
Для виробництва соку використовуватимуть свою електроенергію
Найбільший український виробник сокової продукції ТОВ «Сандора» (Миколаївська обл.) інвестувало близько 5 мільйонів дол. у проект будівництва три-генераційної електростанції, що працює на природному газі. Як повідомляється в прес-релізі компанії в п’ятницю, станція буде запущена в середині лютого 2010 року на виробничому комплексі №2 у с. Мішкове-Погорілове Миколаївської області. Передбачається, що електростанція вироблятиме до 90% теплової енергії, що використовується для обігріву заводських приміщень, а також виробництва холоду для охолоджування технологічного устаткування — сокових пастеризаторів. Це дозволить компанії зменшити споживання електроенергії з міської електромережі міста Миколаєва, в околицях якого розташовані її виробничі потужності, більш як на 10%. Згідно з повідомленням, цей проект є одним з етапів глобальної програми раціонального використання природних ресурсів компанії PepsiCo, частиною якої компанія «Сандора» є з 2007 року.
Випуск газети №:
№21, (2010)Рубрика
Економіка