Перейти до основного вмісту

Коротко / НОВИНИ КОМПАНIЙ

23 грудня, 00:00

У Харкові планують побудувати два торговельно-розважальні центри

Компанія Multi Development (Нідерланди) планує до кінця 2012 року побудувати два торгівельно-розважальні центри (ТРЦ) у Харкові: «Форум Харків» на вул. Полтавський Шлях, 126 та «Артем-Парк Харків» на вул. Плеханівська, 128, повідомив Віктор Салигін — гендиректор компанії Ukrainian Construction Development Company (UCDC, Київ), що здійснює юридичний та консультаційний супровід проектів. За його словами, обидва проекти були викуплені Multi Development у харківських компаній разом із землею та об’єктами нерухомості на цих ділянках приблизно за 10 мільйонів євро кожен упродовж 2007—2008 рр. У цілому інвестиції у будівництво двох ТРЦ із врахуванням придбання землі та проектів складають близько 280 мільйонів євро. Дво-трирівневий «Форум ТРЦ Харків» (колишня назва проекту — «Полтавський Шлях») загальною площею 130 тисяч кв. м буде побудований на місці знесеного приватного критого ринку «Полтавський Шлях». Нині на ділянці тривають підготовчі земляні роботи та роботи на стадії котловану. Дворівневий ТРЦ «Артем-Парк Харків», загальною площею 110 тисяч кв. м, буде побудований на місці знесеної і до нинішнього часу недобудованої будівлі Будинку культури заводу ім. Малишева поблизу парку культури та відпочинку ім. Артема. Тут також здійснюються підготовчі земельні роботи та роботи на стадії котловану. Будівництво на обох об’єктах планується розпочати у вересні 2010 року.

«Союз-Віктан» починає процедуру банкрутства

Група компаній «Союз-Віктан» починає процедуру банкрутства, російський підрозділ ліквідовується. Як повідомляється у Віснику державної реєстрації (від 16 грудня 2009 року), єдиний акціонер ЗАТ «Союз-Віктан» (Московська область) ухвалив рішення про ліквідацію компанії. Вимоги кредиторів можуть бути пред’явлені впродовж двох місяців. Нині в Арбітражному суді Московської області знаходиться дев’ять позовів від кредиторів компанії. Як повідомило джерело серед кредиторів, у вівторок ЗАТ «Союз-Віктан» планує подати до Арбітражного суду Московської області заяву про визнання його банкрутом. Основною причиною є складне фінансове становище компанії. Аналіз фінансово-господарської діяльності, проведений ліквідаційною комісією ЗАТ, показав, що майна компанії недостатньо для задоволення всіх вимог кредиторів. Процедура банкротства розпочата і стосовно української фірми «Союз-Віктан». Нині діє мораторій на задоволення вимог кредиторів, зупинене виконання боржником зобов’язань зі сплати податків та зборів, призначений арбітражний керівник для розпорядження майном підприємства.

Для десяти стратегічних проектів шукають іноземних інвесторів

Національне агентство з іноземних інвестицій і розвитку («Укрзовнішінвест») пропонує іноземним компаніям узяти участь у реалізації 10 стратегічних проектів в Україні. Згідно з поширеним на прес-конференції у понеділок прес-релізом «Укрзовнішінвесту», зокрема, інвесторам пропонується взяти участь в організації швидкісного залізничного руху між Києвом та аеропортом «Бориспіль», модернізації Іллічівського морського торгівельного порту, будівництві авіаційного логістичного центру в Узині (Київська обл.), а також у створенні залізничної лінії шириною 1435 мм від Львова до кордону з Польщею протяжністю 85 км. Окрім цього, іноземним компаніям представлені такі проекти як модернізація та завершення будівництва енергетичних потужностей компаній «Західенерго» і «Центренерго», створення комплексів із переробки твердих промислових відходів у Хмельницькому, Вінниці, Сумах, Луцьку й Чернівцях. Інвесторам також пропонується взяти участь у реалізації програми створення 10 індустріальних парків у різних регіонах України, будівництві заводу з фракціонування плазми крові потужністю 200 тисяч л на рік. Крім того, перелік інвестпроектів включає будівництво вітроенергетичних установок на потужностях ДП «Південний машинобудівний завод». Як повідомив на прес-конференції голова «Укрзовнішінвесту» Сергій Таран, загальна вартість проектів складає 10 мільярдів дол. За його словами, з деяких проектів можливе надання державних гарантій, із деяких інших — допомога в проектуванні, ще з частини — дофінансування з боку держави. «Проте наше завдання — зробити так, щоб мінімізувати фінансування з боку держави», — зауважив Таран.

Американці цікавляться титановою галуззю України

Міністерство промислової політики України обговорило питання співробітництва з компанією ADMA Products, Inc (США) у сфері виробництва та використання порошків титану і виробів із них. Як повідомляється в прес-релізі міністерства, заступник міністра Сергій Грищенко разом із фахівцями міністерства з питань виробництва кольорової металургії та вторинних металів зустрівся в п’ятницю з представниками компанії ADMA Products, Inc для обговорення питань співробітництва. На зустрічі Грищенко зауважив, що міністерство зацікавлене у співробітництві в цьому напрямі, нагадавши, що поштовхом для розвитку титанової галузі стало ухвалене урядом у лютому цього року рішення про створення Державної холдингової компанії (ДХК) «Титан України». До її складу ввійшли ВАТ «Сумихімпром», ДАК «Титан», Запорізький титаномагнієвий комбінат. Передбачається, що після завершення процедури повернення в державну власність ДХК поповниться також Вольногорським і Іршанським гірничо-збагачувальними комбінатами. «Таким чином в Україні буде завершене створення компанії практично з повним циклом виробництва — від видобування руди до випуску титанових злитків», — констатується в прес-релізі. За результатами зустрічі її учасники домовилися, що для подальшого співробітництва необхідно визначитися з цінами та об’ємами на сировину виробництва Запорізького титаномагнієвого комбінату. При цьому в майбутньому можна буде розглядати організацію виробництва титанової продукції в Україні на потужностях Казенного заводу порошкової металургії.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати