Перейти до основного вмісту

Коротко / НОВИНИ КОМПАНIЙ

17 листопада, 00:00

У Харкові розробили проект отримання біогазу та вироблення з нього електрики та тепла

КП «Харківкомуночиствод» планує залучити кошти Міжнародного банку реконструкції та розвитку для розвитку своїх проектів. Про це повідомив генеральний директор підприємства Іван Корінько. За його словами, один із довготривалих та масштабних інвестиційних проектів КП «Харківкомуночиствод» — будівництво станції з отримання біогазу та виробництва на його основі електричної та теплової енергії. «Цей проект розрахований орієнтовно на 200 мільйонів гривень і передбачає також удосконалення системи мулового господарства каналізаційних очисних споруд Харкова», — підкреслив директор підприємства. За даними Корінька, ще один інвестиційний проект підприємства полягає в модернізації каналізаційних насосних станцій Харкова та головної каналізаційної насосної станції Диканівських очисних споруд (із упровадженням енергозберігаючого насосного устаткування). Керівник відзначив, що як інвестиційний кредит «Харківкомуночиствод» має намір отримати від МБРР 57,3 мільйона доларів. Усього «Харківкомуночиствод» реалізує сім інвестиційних проектів на загальну суму 176 мільйонів доларів, повідомляє Микола СУХОМЛИН, Харків.

Українська компанія провела єдине первинне розміщення акцій із кінця 2008 року

Найбільша сільськогосподарська група компаній Східної України Agroton Public Limited завершила процедуру розміщення 25% акцій. 12 листопада акції включено до лістингу Франкфуртської фондової біржі. Як повідомляється в прес-релізі групи компаній, розміщення було реалізоване за допомогою продажу чотирьох мільйонів штук глобальних депозитарних розписок вартістю 10,5 долара на суму 42 мільйонів доларів, випущених банком-депозитарієм The Bank of New York Mellon у співвідношенні 1:1 до акцій компанії. Капіталізація компанії становила 168 мільйонів доларів. «Ми вважаємо успішною угоду з розміщення», — зазначив генеральний директор Agroton Public Limited Юрій Журавльов. У свою чергу, глава групи інвестиційно-банківських послуг ексклюзивного фінансового радника угоди — інвестиційної компанії Phoenix Capital — Андрій Андрійчук нагадав, що ця угода є єдиним первинним розміщенням акцій українських компаній на міжнародних ринках капіталу з кінця 2008 року. «Для наших клієнтів і всього ринку це позитивний сигнал, який свідчить про те, що фундаментально сильні галузі та компанії України залишаються цікавими для інвесторів навіть цього ринку», — додав Андрійчук. Кошти, отримані від розміщення акцій, за словами Юрія Журавльова, планується спрямувати в основному на подальше збільшення оброблюваного земельного банку, а також на завершення створення повного виробничого циклу з виробництва курки, повідомляє Олексій САВИЦЬКИЙ, «День».

Німецький кредит — для кредитування українського малого та середнього бізнесу

ПроКредит Банк отримав дозвіл Комісії Національного банку України з питань спостереження і регулювання діяльності банків на зарахування в капітал банку на умовах субординованого боргу 9 мільйонів доларів від німецького державного банку KfW терміном на п’ять років. «Інвестиції в капітал банку дозволяють створити необхідний рівень міцності й основу для подальшого розвитку та кредитування, а також підтверджують довготерміновість стратегії ПроКредит Банку в Україні і готовність банку кредитувати малий і середній бізнес», — цитується в прес-релізі голова правління ПроКредит Банку Зузанне Декер. Німецький державний банк KfW є одним із основних акціонерів ПроКредит Холдингу (Франкфурт-на-Майні, Німеччина), а також партнером ПроКредит Банку в Україні з моменту його заснування, повідомляє Олексій САВИЦЬКИЙ, «День».

За перевезення пільговиків — лише 32% компенсації

Державне підприємство «Донецька залізниця» в січні-жовтні 2009 року отримало 5,5 мільйона гривень компенсації за перевезення пасажирів пільгових категорій, що становить лише 32,2% необхідної суми. Як повідомила прес-служба Донецької залізниці, зокрема, від Донецької облдержадміністрації отримано 2,876 мільйона гривень (23,5%), Луганської — 2,180 мільйона гривень (77,1%), Міністерства освіти і науки України — 461,6 тисячі гривень (25,4%). Міністерство у справах сім’ї, молоді та спорту не перерахувало підприємству кошти для компенсації витрат на перевезення пільговиків.

На техніку для аграріїв надійшло ще 80 мільйонів гривень

Національна акціонерна компанія «Украгролізинг» отримала другий транш державних коштів із Стабілізаційного фонду в розмірі 80 мільйонів гривень на закупівлю сільгосптехніки для передачі її в лізинг аграріям і розподілила їх 20 підприємствам сільгоспмашинобудування. Як повідомила прес-служба «Украгролізингу» в понеділок, кошти отримали, насамперед, постійні партнери компанії — «Херсонський машзавод», Харківський тракторний завод, «Червона Зірка», «Агро-Союз», «Уманьферммаш», «Південмаш», «Барцлав», «Техна», Карлівський машзавод. «За рахунок нових надходжень ми змогли повністю ліквідувати поточну заборгованість перед заводами-виробниками за вже відвантажену техніку в лізинг та здійснити передоплату за наступні замовлення», — цитує прес-служба заступника глави правління НАК Тараса Семикопного. За його словами, кошти також спрямовано на закупівлю нової техніки для аграріїв.

Delimiter 468x90 ad place

Новини партнерів:

slide 7 to 10 of 8

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати