Коротко / НОВИНИ КОМПАНIЙ
Стався витік металу
На «Запоріжсталі» стався витік металу і продуктів плавки на площі близько 65 квадратних метрів, тимчасово припинена робота доменної печі № 3. Як повідомили в управлінні з питань надзвичайних ситуацій Запорізької облдержадміністрації в понеділок, технологічна аварія сталася 6 вересня о 07.45. Під час випуску плавки чавуна, внаслідок руйнування отвору № 2 доменної печі № 3, виник витік металу і продуктів плавки (коксу). Через дві години аварію було ліквідовано. Загиблих і потерпілих немає. Причину аварії та збитки встановлює спеціально створена комісія «Запоріжсталі». На ліквідації аварії були задіяні 76 осіб і 17 одиниць техніки. Як повідомили в прес-службі меткомбінату, до аварії в роботі було три доменних печі, при цьому доменна піч №3 виплавляла за рік близько 1 мільйона тонн чавуна. У прес-службі не уточнили, коли доменну піч №3 буде знову введено в експлуатацію, оскільки ситуацію розслідує комісія, яка своїх висновків ще не зробила.
В експлуатацію введуть новий ковальсько-пресовий цех
Одне з найбільших підприємств важкого машинобудування України — Новокраматорський машинобудівний завод (НКМЗ, Краматорськ Донецької обл.) наприкінці 2009 року планує почати експлуатацію нового ковальсько-пресового цеху. Як повідомила прес-служба НКМЗ в понеділок з посиланням на президента ЗАТ Георгія Скударя, підприємство, незважаючи на кризу, продовжує реалізацію стратегії розвитку заводу. У складі нового цеху — спроектований і виготовлений на заводі автоматичний кувальний комплекс потужністю 5000 т із маніпулятором вантажопідйомністю 70 т, інструментальним маніпулятором, трьома нагрівальними й двома термічними печами. На сьогодні вже введено в експлуатацію кувальний кран вантажопідйомністю 120 т. За словами Скударя, поточного року НКМЗ планує ввести в експлуатацію 24 нових станка з ЧПУ і обробляючих центра.
2009 року складський комплекс біля Борисполя не будуватимуть...
Компанія «Международное логистическое партнерство» («МЛП», РФ) припинила на стадії отримання і узгодження проектної і дозвільної документації реалізацію будівництва складського комплексу класу «А» загальною площею близько 100 тисяч квадратних метрів під Борисполем (Київська обл.). «Сьогодні ніхто не будує, поки немає попиту. Цього року він точно не з’явиться. Наступний рік буде визначальним», — зазначили в компанії. Раніше повідомлялося, що інвестиції в будівництво цього логістичного комплексу на земельній ділянці площею близько 20 га становлять близько 100 мільйонів дол. Логістичний комплекс під Борисполем має стати другим проектом «МЛП» в Україні в рамках створення мережі логістичних парків у Росії та Україні.
Одеса залишиться без гарячої води?
ВАТ «Одесагаз» відключає головну теплопостачальну організацію Одеси — комунальне підприємство «Теплопостачання міста Одеса» від газу за борги, повідомила прес-секретар КП Галина Тульчинська в понеділок. «Газ відключать вже сьогодні», — уточнила вона. Тульчинська також зазначила, що до цього дві з чотирьох основних котельних в місті отримували газ, і КП забезпечувало гарячою водою близько половини міста. Борг Одеси за газ становить близько 140 мільйонів гривень, Одеської області — 170 мільйонів гривень.
Реконструйовано виробництво ударостійкого полістиролу
Найбільший хімічний концерн «Стирол» (Горлівка, Донецька область) реконструював виробництво ударостійкого полістиролу (пластик, який широко застосовується в харчовій промисловості, медицині, машинобудуванні, сантехніці, торговельному й виставковому обладнанні). Про це повідомила прес-служба концерну. Сума інвестицій у реконструкцію становила 45 мільйонів гривень. Після реконструкції на заводі освоєний випуск нових видів ударостійкого полістиролу марок MIPS, HIPS-M, HIPS-E, SHIPS-M, SHIPS-E. Потужність виробництва становить 12,5 тисячі тонн за рік. Реконструкція дасть змогу частково відмовитися від використання технологічної пари високого тиску, замінивши цей енергоносій діатермічним маслом, при нагріванні якого використовується дешева електроенергія власного виробництва.
Американське поповнення української авіакомпанії
«Міжнародні авіалінії України» (Київ) збільшила свій авіаційний парк на 1 до 19 літаків. Про це повідомила прес-служба авіакомпанії. 5 вересня МАУ одержала для експлуатації літак Boeing 737-800, виготовлений на заводі концерну Boeing у Сіетлі (США). Новий авіалайнер пройшов офіційну процедуру реєстрації в Україні й одержав реєстраційний номер UR-PSВ. Новий Boeing 737-800 — другий із чотирьох сучасних літаків такої модифікації, які поповнять парк МАУ в найближчі півроку. У рамках програми відновлення й розширення флоту авіакомпанії МАУ на початку 2010 року в Україну будуть доставлені ще два нових авіалайнери Boeing 737-800. Таким чином, кількість літаків цієї модифікації в парку МАУ досягне 4-х бортів.
Випуск газети №:
№158, (2009)Рубрика
Економіка