Коротко / НОВИНИ КОМПАНIЙ
Iнкубатор на 32 мільйони курчат на рік
Чеська компанія Tekro, великий оператор ринку преміксів у Чехії, Словаччині та Україні, побудувала інкубатор у с. Петрушки (Корсунь-Шевченківський р-н, Черкаська обл.) проектною потужністю 32 мільйони курчат на рік. Як повідомило черкаське видання «Прес-центр» у понеділок, об’єм інвестицій у проект становив 13,5 мільйона гривень, а зайняті на виробництві будуть 35 — 40 осіб. Передбачається, що в майбутньому чеська компанія побудує в с. Петрушки потужності для утримання дорослих птахів.
Статутний капітал збільшать на 14%
Банк «Хрещатик» (Київ) збільшить статутний капітал на 14%, або на 77,76 мільйона гривень, — майже до 618 мільйонів гривень за рахунок реінвестиції дивідендів до кінця поточного року, повідомляється в прес-релізі банку. «Загальні збори акціонерів ВАТ КБ «Хрещатик», що відбулися 31 серпня, підтвердили рішення минулих зборів щодо збільшення розміру статутного капіталу за рахунок реінвестиції дивідендів за 2007 — 2008 рр. шляхом збільшення номінальної вартості акцій, для чого затверджені нові дати початку та закінчення обміну акцій: відповідно 21 грудня і 25 грудня», — зазначається в повідомленні. Згідно з прес-релізом, кошти додаткової капіталізації планується, разом із тим, направити й на розвиток інфраструктури банку, впровадження нових банківських технологій та збільшення об’ємів активних операцій.
Зміна логотипа
Державний оператор зв’язку ВАТ «Укртелеком» у вересні змінить офіційний логотип, повідомила директор Департаменту маркетингу компанії Світлана Каткова під час інтернет-конференції в понеділок. «Новий фірмовий знак (логотип) «Укртелекому»... є символом універсальності та багатофункціональної діяльності оператора, що допомагає людям у спілкуванні», — зауважила вона, відповідаючи на запитання. За словами Каткової, перехід на новий логотип здійснюватиметься поступово: спочатку оновлений стиль компанії з’явиться в нових рекламних кампаніях і нових продуктових пропозиціях, а також на веб-ресурсах. Можлива зміна логотипа «Укртелекому» обговорювалася на низці інтернет-ресурсів, у тому числі — на профільних дизайнерських сайтах із середини серпня, однак раніше компанія не коментувала цю інформацію. Тоді фахівці оцінювали вартість розробки логотипа в суму близько $100 тисяч. «Усі наші витрати обмежилися витратами на розробку логотипа, і можу запевнити, що ця сума набагато менша, ніж та, що обговорюються в інтернеті. Жодних додаткових витрат на впровадження нового стилю не планується, він поступово з’являтиметься в нових рекламних матеріалах, у нових точках продажу тощо», — прокоментувала це питання Каткова.
Футбольна IT-інфраструктура за $21,5 мільйона
Вартість проекту створення IT-інфраструктури на новому стадіоні «Донбас-Арена», відкритому минулого тижня в Донецьку, склала близько $21,5 мільйона. Як повідомила асоціація Wireless Ukraine в понеділок, найвитратнішою частиною проекту було встановлення серверного обладнання. Закупівля телекомунікаційного обладнання компанії Cisco обійшлася в $6 мільйонів. У рамках проекту було реалізоване, зокрема, встановлення Wi-Fi-обладнання в усіх приміщеннях стадіону (включаючи чашу), системи відеоспостереження близько 300 камер, пропускної системи зі 116 турнікетів. Як повідомлялося, загальна вартість будівництва стадіону склала близько $400 мільйонів.
Харкову та Дніпропетровську виділили 100 мільйонів гривень на метрополітен
Кабінет Міністрів України в понеділок виділив зі Стабілізаційного фонду 75 мільйонів гривень на будівництво метрополітену в Харкові та 25 мільйонів гривень — у Дніпропетровську. Згідно з повідомленням прес-служби уряду, відповідне рішення Кабмін ухвалив на його позачерговому засіданні в понеділок. Прем’єр-міністр Юлія Тимошенко доручила Міністерству фінансів цього самого дня перерахувати вказані кошти до регіонів. Уряд наприкінці червня затвердив проект будівництва ділянки Олексіївської лінії Харківського метрополітену від станції «Метробудівників ім. Г.І. Ващенка» до станції «Одеська» загальною протяжністю 3,51 км і кошторисною вартістю 1,359 мільярда гривень. На початку червня Дніпропетровська облдержадміністрація заявила про недостатнє фінансування будівництва міського метрополітену з державного бюджету. Зокрема, до того часу з початку року на будівництво метрополітену було виділено 314 тисяч гривень, з яких 246 тисяч — з місцевих бюджетів і 67,6 тисячі — з державного.
Експорт української електроенергії до Польщі поновився
Україна 1 вересня о 00.45 відновила експортні поставки електроенергії до Польщі, повідомив прес-секретар міністра палива та енергетики країни Фент Ді. «Потужність поставок становить 120 МВт рівним графіком повітряною лінією (ПЛ) 220 кВ Добротворська ТЕС — Замость», — зазначив він. Фент Ді нагадав, що комерційні поставки електроенергії до Польщі здійснюються в рамках контракту між держпідприємством «Укрінтеренерго» та компанією Zomar S.A. (Польща). Наприкінці серпня директор «Укрінтеренерго» Валентин Бондаренко повідомляв, що з 1 вересня поновляться комерційні поставки електроенергії на адресу компанії Zomar, призупинені в червні поточного року. За його словами, поновлення експорту української електроенергії до Польщі стало можливим завдяки постійній роботі «Укрінтеренерго» з польським контрагентом щодо знаходження взаємоприйнятного варіанта здійснення таких поставок з урахуванням наміченого зростання цін на електроенергію на внутрішньому ринку цієї країни та девальвації національної валюти. Zomar у грудні 2008 року через падіння попиту та цін на електроенергію в Польщі відмовився від імпорту української електроенергії.
Випуск газети №:
№154, (2009)Рубрика
Економіка