Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Коротко / НОВИНИ КОМПАНIЙ

08 серпня, 00:00

Програма стабілізаційних заходів: кредитний портфель скоротять і стабілізують

Акціонери банку «Фінанси та Кредит» (Київ) на загальних зборах 3 серпня затвердили програму стабілізаційних заходів, повідомила прес-служба банку. «3 серпня 2009 року відбулися чергові збори акціонерів банку «Фінанси і Кредит», на якому була затверджена програма заходів, раніше схвалених Національним банком України і спрямованих на стабілізацію фінансових показників банку», — йшлося у повідомленні. За даними банку, серед іншого планується поетапне збільшення капіталу банку 2009 року. «З акціонерами узгоджено поетапне збільшення капіталу в серпні-вересні та жовтні-листопаді, що дозволить нам забезпечити достатню адекватність капіталу до кінця 2009 року та вийти на рівень 12,5% з урахуванням формування всіх необхідних резервів. При цьому стратегія банку будуватиметься на скороченні та стабілізації кредитного портфеля, а також на виконанні зобов’язань перед зовнішніми кредиторами», — зазначається в прес-релізі.

«Надра» й Укрпромбанк рекапіталізують

Кабінет Міністрів має намір рекапіталізувати банк «Надра» та Укрпромбанк, які входять у групу найбільших. Про це повідомила прем’єр-міністр Юлія Тимошенко. «За нашими розрахунками, нині є ще два великих системних банки, які перебувають майже в стадії передбанкротства — це Надра-банк та Укрпромбанк. Це великі банки. Там мільйони людей і клієнтів, які залишилися сьогодні без своїх грошей. Після того, як було прийнято спеціальний закон про підтримку банків у цей складний момент, ми вже бачимо вирішення в тому, як «Надра» та Укрпромбанк протягом місяця також взяти і націоналізувати, зробити державними ці банки й почати людям повертати їхні гроші», — повідомила вона. Раніше виконувач обов’язків міністра фінансів Ігор Уманський заявляв про те, що уряд розглядає можливість переведення коштів вкладників-фізосіб Укрпромбанку в Ощадбанк або Родовід Банк.

Україна експортуватиме росіянам німецьке пиво

Компанія «Оболонь» (Київ), яка входить до трійки найбільших виробників пива й напоїв в Україні, має намір почати експорт у Росію німецького пива Bitburger Premium Beer до грудня. Про це повідомила начальник відділу експорту Вікторія Алімова. «Я думаю, що восени ми почнемо поставки пива в Росію», — сказала вона. «Оболонь» може почати експорт пива Bitburger у країни СНД і Близького Сходу. Ліцензійну угоду компанії «Оболонь» з виробником компанії Bitburger Brauerei Th. Simon Gmb було укладено 29 квітня на два роки з подальшою можливістю її продовження. Наразі «Оболонь» розпочала експорт у Росію пива Zibert. «Ми зараз доповнили нашу лінійку Zibert, тому що в умовах кризи в Росії дуже видно переорієнтацію споживача на дешевші сегменти», — повідомила Алімова.

Мазут скінчився, тому спалюватимуть «кредитний» газ

Компанія «Київенерго» 5 серпня перевела теплоелектроцентраль-6 на використання природного газу замість топкового мазуту для виробництва електроенергії. Про це повідомила прес-служба компанії. Таким чином, «Київенерго» повністю перейшла на використання газу для виробництва електроенергії на експлуатованих енергокомпанією теплоелектроцентралях. У повідомленні зазначено, що компанія розпочала використання газу для виробництва електроенергії на ТЕЦ-6 через досягнення мінімально припустимого рівня мазуту на теплоелектроцентралі, передбаченого технічними вимогами. При цьому компанія уточнює, що «Київенерго» не має лімітів на споживання газу від газопостачальних компаній. «Ліміти споживання газу на ТЕЦ відсутні, газ компанія споживає в кредит», — сказано в повідомленні. Наразі на ТЕЦ-6 працює один енергоблок на мінімально дозволеній потужності 150 МВт за номінальної потужності двох енергоблоків цієї ТЕЦ в 500 МВт. Компанія нагадує, що до опалювального сезону 2009—2010 «Київенерго» має накопичити резерв палива обсягом 76 тисяч тонн мазуту.

Аграріям — 84 тисячі тонн нафтопродуктів за пільговими цінами

Кабінет Міністрів доручив дочірньому підприємству Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України» — «Укргазвидобуванню» поставити протягом вересня-листопада 33 тисячі тонн дизельного палива й 51 тисячу тонн бензину для потреб сільгосптоваровировників за пільговими цінами. Про це сказано в розпорядженні Кабміну № 899 від 23 липня. «Укргазвидобування» відпускатиме дизельне паливо за ціною не вище ніж 4 900 гривень за тонну, бензин — не вище ніж 5 500 гривень за тонну. Раді міністрів Криму й обласних державних адміністрацій доручається визначити протягом п’яти днів операторів-постачальників для поставок і реалізації нафтопродуктів за цінами, які встановлені з урахуванням відпускних цін виробника, вартості транспортування, зберігання й рівня рентабельності не більше ніж 5%.

Ліцензії на поставку електроенергії й газу анулювали

Національна комісія регулювання електроенергетики анулювала найбільшому в СНД виробникові авіаційних двигунів і газотурбінних установок компанії «Мотор Січ» (Запоріжжя) ліцензію на поставку електроенергії, а також визнала недійсною ліцензію на поставку природного газу за нерегульованим тарифом. Відповідне рішення НКРЕ прийняла на засіданні в четвер. Причиною анулювання є несвоєчасна подача «Мотор Січ» комісії необхідної документації для переоформлення ліцензій у зв’язку зі зміною юридичної адреси ліцензіата. Відповідно до законодавства, для подачі документів на переоформлення ліцензії приділяється 10 днів. Як уточнила в ході засідання начальник відділу ліцензування в нафтогазовому комплексі НКРЕ Тамара Нозадзе, «Мотор Січ» уже звернулася в комісію із проханням видати їй аналогічні ліцензії. При цьому вона уточнила, що компанія, маючи ліцензію на поставку газу, не здійснювала такої діяльності.

Російські ГЕС продовжують оснащати українськими турбінами

Найбільший виробник турбінного обладнання завод «Турбоатом» (Харків) у липні поставив фундаментні частини й механізми першої турбіни Єгорликської ГЕС-2 (Росія) на суму близько 10 мільйонів гривень. Про це повідомила прес-служба «Турбоатому». Крім того, підприємство поставило Єгорликській ГЕС-2 фундаментні частини для другої, третьої й четвертої турбіни. За повідомленням, у серпні планується поставити на ГЕС робоче колесо й вал першої гідротурбіни. Зараз «Турбоатом» виготовляє механізми для другої гідротурбіни.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати