Коротко / НОВИНИ КОМПАНIЙ
Українські гідротурбіни захистять від іржі за допомогою нової технології
У липні в гідротурбінному цеху (№ 83) ВАТ «Турбоатом» була введена в експлуатацію спеціалізована ділянка для напилення алюмінієм деталей і вузлів гідротурбін із метою створення протекторного антикорозійного захисту. Як повідомляється у прес-релізі компанії, на ділянці встановлено обладнання для металізації деталей фірми Flame Spray Technologies B.V. (Голандія). Був придбаний компресор для забезпечення стислого повітря 6-7 атмосфер, під впливом якого працює установка, змонтована стендова плита з маніпулятором, призначена для розміщення деталей. Раніше фахівці заводу за участю представника фірми Flame Spray Technologies B.V успішно провели випробування даної установки. Вартість спеціалізованого комплексу для напилення, включаючи компресор, складає більш ніж 23 тисячі євро. За попередніми підрахунками, обладнання окупить себе протягом року. У прес-релізі зазначається, що впровадження нової технології дозволить оптимізувати витрату матеріалів, механізувати ручну працю значно підвищити якість напилення. Першим планується обробити корпус гідротурбіни для Каховської ГЕС, повідомляє Олексій САВИЦЬКИЙ, «День».
Представництво української авіакомпанії в Шанхаї закриють
Авіакомпанія «АероСвіт-Українські авіалінії» (Київ) збирається закрити представництво у Шанхаї (Китай). Як повідомляється в офіційному оголошенні авіакомпанії в пресі, відповідне питання буде внесене до порядку денного зборів акціонерів 15 вересня. У «АероСвіт» уточнили, що компанія збереже головне китайське представництво у Пекіні, а закриття офісу в Шанхаї пов’язане з попитом, що скоротився на даний напрямок. Рейси до Шанхаю були скорочені авіакомпанією ще 2008 року. «Наші пасажири зможуть при бажанні дістатися до Шанхаю за допомогою наших партнерів через код-шерингові або інтерлайнові угоди», — завірив керівник прес-служби «АероСвіт» Володимир Гайдаш.
Цукрове переорієнтування
Одна з найбільших цукрових компаній в Україні — ВАТ «Цукровий союз «Укррос» планує переробити 30 тисяч тонн очеретяного цукру-сирця на Пальмірському цукровому заводі (Черкаська обл.), який йому належить. Як зазначається у прес-релізі компанії, рішення про використання заводу для переробки цукру-сирця ухвалила рада директорів ВАТ із метою оптимізації витрат на виробництво цукру. Буряк, який планувався до переробки на Пальмірському цукровому заводі, буде перероблена на Оржицькому заводі, який знаходиться у сусідній Полтавській області. Компанія отримала квоти на пільговий імпорт близько 29 650 тонн цукру-сирця.
Механічний осад збезводнять
На початку серпня на ЗАТ «Сєверодонецьке об’єднання «Азот» (Сєверодонецьк Луганської області) планується ввести у дію установку механічного обезводнення осаду. «Запланована дата пуску важливого об’єкта — початок серпня», — повідомляється на веб-сайті підприємства. У повідомленні наголошується, що будівельні роботи перебувають у фінальній стадії. «Продуктивність по сухому осаду — 64 тонни на добу, повна автоматизація всіх процесів», — повідомляється експлуатаційна характеристика установки. Після її введення в експлуатацію, уточнюється в повідомленні, «технологічним цехам підприємства не загрожує «голод» на якісну технологічну воду». «Інший, не менш важливий аспект даного проекту, має природозахисне значення. Відпадає необхідність у будівництві нового шламонакопичувача», — йдеться у інформації ЗАТ.
Після модернізації гірничо-збагачувальний комбінат — на межі зупинки
Державна адміністрація Житомирської області заявляє про загрозу зупинки Іршанського гірничо-збагачувального комбінату (Житомирська область) через відсутність чітких строків і механізму повернення вкладених у його модернізацію коштів найбільшому виробнику двоокису титану «Кримському Титану» (Армянськ, Крим), що є орендарем до вересня 2009 року. Про це повідомив заступник губернатора Житомирської області Володимир Дебой. «Проблема в тому, щоб «Кримському титану» (оскільки Іршанський ГЗК є держпідприємством) після оренди як інвестору цивілізованим способом були повернуті гроші за модернізацію підприємства. Ця фінансова процедура не прописана, у держбюджеті на 2009 рік кошти на компенсацію не закладені. Якщо гроші або обладнання будуть вилучені з підприємства, то це призведе до зупинки виробництва й виникнення соціальної напруженості в селищі Іршанськ і області. Ми не хотіли б допустити стихійних акцій протесту», — сказав Дебой. З його слів, до 30 вересня на Іранському ГЗК проводиться інвентаризація. За попередніми розрахунками сума компенсації може становили близько 100 мільйонів гривень.
Німецький кредит — під розширення виробництва авто в Україні
Банк WestLB AG (Німеччина) у липні видав компанії «Єврокар» (Ужгород) кредит на 52,4 мільйона євро для закупівлі обладнання для заводу в Закарпатській області. Як повідомила прес-служба компанії, кредит залучено з метою розширення виробництва автомобілів марок Volkswagen Group в Україні. Відповідно до повідомлення, кредит наданий строком на 12 років із дворічним пільговим періодом. Кошти будуть направлені на придбання технологічних комплексів для фарбувального й зварювального виробництв, створюваних у селі Соломонове (Закарпатська область).
Випуск газети №:
№133, (2009)Рубрика
Економіка