Перейти до основного вмісту

Коротко / НОВИНИ КОМПАНIЙ

28 липня, 00:00

Пробна поставка цегли для Сочі

Фінансово-промислова група «Альтком» (Донецьк) підписала договір із державною корпорацією «Олимпстрой» (Росія), створеною для здійснення управлінських функцій, пов’язаних із проектуванням і будівництвом об’єктів для проведення XXII Олімпійських зимових ігор 2014 року в Сочі, про поставку в серпні пробної партії декоративно-облицювальної цегли. Як повідомив заступник генерального директора групи Михайло Ковальов, обсяг пробної партії декоративної цегли з рельєфною поверхнею, що імітує стару цеглу, призначену для будівництва олімпійських об’єктів, становитиме 500 тисяч штук. Цегла виробляється на цегельному заводі ТОВ «Альтком-Керам» (сел. Очеретино Донецької обл.). За словами Ковальова, у перспективі «Альтком» збирається домовитися з російською корпорацією щодо поставок декоративної цегли у більшому обсязі, а також поставок інших видів цегли, що випускаються на Очеретинському заводі групи. Заступник гендиректора ФПГ «Альтком» не зміг назвати вартості пробної партії, а також на які суми група розраховує продавати цю цеглу надалі, зазначивши, що вартість цегли висока, а його випуск здійснюватиметься під конкретні замовлення.

На Полтавщині будують сільгоспкомплекс вартістю 70 мільйонів гривень

Один із найбільших українських виробників і експортерів сільгосппродукції ТОВ «Сільськогосподарське підприємство «Нібулон» (Миколаїв) почало будівництво у Полтавській області комплексу із приймання, зберігання та відвантаження зернових і олійних культур. Згідно з прес-релізом компанії, інвестиції у будівництво становлять 70 мільйонів гривень. Комплекс буде розташований на площі 4,95 га. Його потужність із одноразового зберігання зерна становитиме 66 тисяч тонн, потужність сушарок — чотири тисячі тонн/доба, потужність із приймання та відвантаження на залізничний транспорт — п’ять тисяч тонн/доба. Завершити будівництво комплексу компанія збирається до жовтня 2009 року. Будівництво нового комплексу входить у проект, що передбачає введення до експлуатації лише 7-х елеваторів і річкових терміналів загальним обсягом зберігання 300 тисяч тонн зерна, будівництво 24 барж і 14 морських і річкових буксирів.

Переорієнтування інтересів

Група компаній (ГК) «Тект» планує продати компанію з управління активами «ТЕКТ Ессет Менеджмент» (Київ), що входить до складу групи у зв’язку з переорієнтацією стратегії групи на інші сегменти діяльності, повідомляється в прес-релізі групи. «Нині ведуться переговори про продаж компанії», — повідомили в компанії. Згідно з прес-релізом, із другого півріччя 2009 року ГК «Тект» змінює свою стратегію розвитку та збирається зосередити свої зусилля на приватний акціонерний капітал, а також на послугах із супроводу операцій злиття та поглинання (M&A), консалтингових послугах. «Сьогодні саме цей капітал є найбільш перспективним видом інвестиційної діяльності... Для інвесторів зниження вартості українських підприємств, зумовлене падінням обороту і великим борговим навантаженням, є унікальною можливістю для придбання активів», — цитується в прес-релізі власник і голова спостережної ради ГК «Тект» Вадим Гриб. Згідно з повідомленням, враховуючи зміни стратегії, група «Тект» збирається зменшити активність на організованому ринку цінних паперів, відмовившись від управління публічними ІСІ та надання брокерських послуг. При цьому Гриб зазначив, що інвестори публічних інвестиційних фондів, що знаходяться в управлінні КУА, збережуть всі свої права, активи й інтереси. «Просто зміниться власник КУА, яка управляє даними інвестфондами, в інвесторів залишаться всі їхні права», — пояснив він.

Французи будуватимуть на Черкащині два заводи

Компанія «Бондюель» (Франція) має намір збудувати у Черкаській області два підприємства, що вироблятимуть консервовану кукурудзу та горошок, а також заморожені овочі. Очікується, що вони випускатимуть щонайменше 100 мільйонів банок на рік. Загальний обсяг інвестицій у цей проект становитиме понад 40 мільйонів євро. Про це під час свого робочого візиту на Черкащину розповів генеральний директор з розвитку компанії «Бондюель» Бенуа Бондюель. Загалом за минулий рік область залучила один мільярд гривень інвестицій, а цього року залучено уже понад 500 мільйонів гривень. Причому чи не найактивнішими інвесторами є саме французькі компанії. Зокрема, французька компанія «ГРУП РАЗЕК» теж має наміри будувати на Черкащині завод, а нині в області вже працюють підприємства «Шпола-Агро Індастрі» та ЗАТ «Шполатехагро», що фінансуються французькими компаніями. Також діє ВАТ «Жашківський елеватор», власником контрольного пакету акцій якого є «Суфле Агро». Бенуа Бондюель розповів, що останнім часом його компанія приділяє значну увагу розвитку мережі своїх підприємств у Центральній та Східній Європі. Спочатку «Бондюель» збільшувала обсяги виготовлення своєї продукції у російському Краснодарі. «Проте зараз ми вирішили сконцентруватися на планах розвитку виробництва в Україні», — зазначив пан Бенуа. Він пояснив, що компанія планує збудувати заводи у селі Худяки (Черкаський район), повідомляє Вікторія КОБИЛЯЦЬКА, Черкаси.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати