Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Коротко / НОВИНИ КОМПАНIЙ

23 липня, 00:00

Пивовари просять допомоги у вирішенні експортного конфлікту

Один із найбільших українських виробників пива — ЗАТ «Оболонь» звернулося до першого віце-прем’єра України Олександра Турчинова з проханням сприяти вирішенню проблемної ситуації, що виникла з експортом продукції заводу до Білорусі. «Останнім часом «Оболонь» відчуває негативне ставлення до експорту продукції з боку Білорусі... Наразі фіскальними органами республіки здійснюється вилучення пива «Оболонь Світле», доповненого фантазійною назвою «Вогнегасник», із торгових мереж країни з подальшим накладенням штрафних санкцій», — йдеться у повідомленні компанії. Згідно з ним, мотивом для таких дій стало звинувачення Білоруського державного інституту метрології в нібито несертифікованому ввезенні та реалізації зазначеного продукту на територію Білорусі. Зі свого боку «Оболонь» наполягає, що ця продукція має всі необхідні міжнародні й українські сертифікати відповідності. При цьому компанія нагадує, що двосторонні українсько-білоруські документи передбачають взаємне визнання сертифікатів країн імпортера без проведення додаткових процедур (випробувань і оцінки виробництва) за винятком лише випадків відмінності вимог безпеки на продукцію, яка взаємно постачається.

Узбекистан зацікавили українські двигуни для тепловозів

Держпідприємство «Електротяжмаш» (Харків), один із найбільших у світі виробників турбогенераторів і тяглових електродвигунів, уклало контракт на поставку тяглових двигунів різної потужності для тепловозів на суму понад 10 мільйонів дол. Як повідомила прес-служба компанії з посиланням на директора «Електротяжмашу» Віталія Чередника, контракт підписаний наприкінці минулого тижня, термін його виконання — із серпня по грудень поточного року.

Для залізничників вітчизняні електровози надто дорогі

Державна адміністрація залізничного транспорту України («Укрзалізниця») допускає можливість придбання до кінця 2009 року у ВАТ «Холдингова компанія «Луганськтепловоз» чотирьох електровозів. Як повідомив начальник головного локомотивного управління «Укрзалізниці» Володимир Зайцев на брифінгу у вівторок, із початку року Держадміністрація вже придбала у «Луганськтепловоза» чотири локомотиви. Крім цього, Держадміністрація також допускає можливість придбання трьох електровозів 2Л5 і одного 2Л4 до кінця поточного року. Однак, за словами Зайцева, стримуючим чинником для придбання локомотивів є їхня ціна. «Маю зазначити, що рівень цін є значним. Практично на 50% вартість електровозів вища, ніж ті, що ми купували в них («Луганськтепловоза») минулого разу. Це викликає в нас певні побоювання: чи здатні ми винести подібну дорожнечу, такі стрибки в такому тимчасовому проміжку? Тим більше, що конструктивно нічого в цьому локомотиві не змінилося», — сказав він. Зайцев наголосив, що в ході останньої операції вартість одного локомотива складала близько 24 мільйонів гривень, а нині виробник просить за нього 37 мільйонів гривень. За його словами, «Луганськтепловоз» направив «Укрзалізниці» розрахунки вартості своєї продукції, які наразі знаходяться на розгляді у фінансових підрозділах Держадміністрації. «Поки що я не бачу причин погоджуватися з підвищенням ціни. Перш ніж ухвалити остаточне рішення, ми детально по кожному елементу проаналізуємо вартість», — сказав Зайцев. При цьому, за його словами, якщо сторонам вдасться узгодити ціну, операція відбудеться.

Для переобладнання заводу потрібен партнер

ВАТ «Цукровий союз «Укррос» шукає партнера для переобладнання Губініхського цукрового заводу в Дніпропетровській області, що належить йому, для виробництва біоетанола. «Спільне підприємство планується зробити за принципом: залишок виробничих потужностей на суму 6—7 мільйонів дол. — наш. Інше — це кошти інвестора у розмірі 30 мільйонів дол., необхідні на модернізацію обладнання», — повідомив співвласник компанії Олександр Федоренко. За його словами, кінцевий строк будівництва об’єкта планується на 2012 рік. При цьому передбачається продаж заводського обладнання, яке не використовуватиметься для виробництва біоетанолу, що дозволить «Укрросу» отримати 30—40 мільйонів гривень і направити їх на погашення банківських кредитів. Федоренко пояснив, що Губініхський цукровий завод був законсервований через відсутність у компанії достатньої кількості земель в області для його забезпечення сировиною. Він додав, що його переобладнанню на завод із виробництва біоетанолу сприяє те, що сировинна зона в регіоні — зернова, і компанія готова на 30% забезпечити його власною сировиною (кукурудзою). Перевагу компанія віддає західному стратегічному інвестору.

Супермаркетам шукають нового господаря?

Торгово-промислова група «Рейнфорд» (Дніпропетровськ) веде переговори щодо купівлі мережі супермаркетів «Велика Ложка», що належить приватному підприємству (ПП) «Реарді» (Дніпропетровськ). «Документи поки не підписані. Остаточний результат буде відомий приблизно за 10 днів», — повідомив провідний експерт із маркетингу «Рейнфорда» Андрій Об’єдков. Йдеться про купівлю 100% мережі. Наразі у самій мережі супермаркетів цю інформацію не коментують. При цьому фінансовий директор ДК «Сальве», до якої входить ПП «Реарді», Юрій Примаков зазначив, що, за його інформацією, «документів про продаж мережі на сьогоднішній день ні з ким не підписано».

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати