Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Коротко / НОВИНИ КОМПАНIЙ

02 квітня, 00:00

Продовольче поповнення

Найбільший виробник м’яса птиці в Україні — агропромислова група «Миронівський хлібопродукт» (МХП) — планує 2010 року почати будівництво виробничого комплексу в Вінницькій області. «Ми плануємо 2010 року почати реалізацію проекту в Вінницькій області»,— сказав голова правління ВАТ «Миронівський хлібопродукт» Юрій Косюк журналістам у середу. Він зазначив, що інвестиції в цей проект складуть близько 1,5 мільярда дол. Виробничий комплекс, зокрема, включатиме птахофабрику потужністю 440 тисяч тонн м’яса птиці на рік, комбікормовий і маслоекстракційний заводи. Проектна потужність останнього становитиме 1,5 тисячі тонн насіння соняшника на добу. Запуск нового виробничого комплексу компанія запланувала на кінець 2012 — початок 2013 рр. Косюк також повідомив, що МХП планує найближчим часом запустити другу чергу птахофабрики в Каневі (Черкаська обл.) потужністю 130 тисяч тонн на рік. Наразі підприємство здатне виробляти 90 тисяч тонн м’яса птиці на рік.

ЄБРР надасть кредит українським цукровикам

Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) виділить кредит 20 мільйонів дол. для ЗАТ «Агропромислове об’єднання «Цукровик Полтавщини», яке входить до агрохолдингу «Астарта», на рефінансування боргу, підвищення енергоефективності цукрових заводів і закупівлю сільгосптехніки. Як повідомила контролююча агрохолдинг ASTARTA Holding N.V. на Варшавській фондовій біржі в середу, вже підписана відповідна кредитна угода з банком. Кредит надається на п’ять років із 18-місячним пільговим періодом і повністю гарантований ASTARTA Holding N. V. У документі також зазначається, що це перший кредит у рамках нової програми ЄБРР із підтримки середніх підприємств.

Вітчизняні турбіни їдуть до Південної Америки?

Найбільший виробник турбінного обладнання завод «Турбоатом» (Харків) має намір модернізувати 14 гідротурбін для гідроелектростанції Salto Grande (Аргентина—Уругвай). Про це повідомила прес-служба заводу. Зокрема, «Турбоатом» має намір замінити робочі колеса на цих гідротурбінах на більш швидкохідні й економічні. «Сторони підписали меморандум про те, що «Турбоатом» протягом 3 місяців підготує технічну пропозицію й надасть на розгляд у змішану технічну комісію, після чого буде ухвалено рішення про строки й вартість модернізації», — сказано в повідомленні. Крім того, «Турбоатом» має намір брати участь у тендері на виготовлення й поставку 4 гідротурбін потужністю 159 МВт на ГЕС «Чуїдо» для компанії Odebrecht (Бразилія). Водночас, відповідно до повідомлення, «Турбоатом» уже надав на розгляд у тендерні комітети 12 проектів з модернізації ГЕС Латинської Америки.

Аеровокзал здається в оренду...

Донецька обласна рада оголосила тендер на право оренди структурного підрозділу «Аеропортовий комплекс» міжнародного аеропорту «Донецьк». Про це сказано в повідомленні комісії із проведення конкурсу. Конкурс відбудеться 24 квітня, термін подання тендерних пропозицій — до 17 квітня. Умови конкурсу: зберегти основний профіль діяльності комплексу і його пропускну здатність на рівні 2008 року з її подальшим збільшенням до 1,5 тисячі пасажирів на годину до 2012 року; збереження й створення нових робочих місць; розмір орендної плати — не менше як 3,972 мільйона гривень на рік з можливістю її перегляду залежно від результатів фінансово-господарської діяльності орендаря. Також умовою тендера є проведення комплексної реконструкції аеровокзалу відповідно до міжнародних стандартів і з комплексним планом заходів з підготовки й проведення в Україні фінальної частини чемпіонату Європи з футболу 2012 року, а також з огляду на вже розроблений проект реконструкції об’єкта. До складу аеропортового комплексу входять 167 будинків загальною площею 27,65 тисячі квадратних метрів, розміщених на земельній ділянці загальною площею 48,85 тисячі квадратних метрів.

Серед бюджетних авіаперевізників очікуються нові обличчя

Заступник міністра транспорту і зв’язку, голова Державної авіаційної адміністрації Олександр Давидов прогнозує вихід на ринок внутрішніх авіаперевезень авіакомпанії «ЮТейр» (Ханти-Мансійськ, Росія) у квітні—травні. Про це він сказав на прес-конференції в аеропорту «Київ». З його слів, зараз авіакомпанія проходить процедуру сертифікації. «Якщо все буде нормально, з огляду на динаміку, протягом місяця—двох вони вийдуть на ринок», — сказав він. Крім того, Давидов зазначив, що «ЮТейр» веде переговори з авіакомпанією «АероСвіт» (Київ) щодо стикування регіональних рейсів з далекомагістральними маршрутами. З його слів, спочатку авіакомпанія має намір працювати в країні з 2 літаками ATR-42, які зараз проходять сертифікацію. «ЮТейр» має намір створити бюджетну авіакомпанію (low-cost компанію) в Україні.

Україна збиратиме ще більше китайських авто

Кременчуцький автозбиральний завод (КрАЗЗ, Кременчук, Полтавська область) має намір у липні розпочати збирання перших хетчбеків Geely МК-2 і Geely СК-2. Про це журналістам повідомив директор підприємства Микола Черниш. З його слів, завод розширює модельний ряд випуску автомобілів. «Ми готуємося в липні випустити перший Geely МК-2. Це — хетчбек. Сьогодні він проходить сертифікацію», — сказав Черниш. Модифікація нових моделей така ж, як і в звичайних СК і МК, але відрізняється інтер’єром та екстер’єром. Зараз КрАЗЗ випускає моделі Geely СК і Geely МК.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати