Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Коротко / НОВИНИ КОМПАНIЙ

03 березня, 00:00

Домовилися по-хорошому...

Найбільший український виробник шин ЗАТ «Росава» (Біла Церква Київської обл.) досягло попередніх домовленостей із ВАТ «Белшина» про добровільне обмеження білоруським підприємством обсягів поставок до України, і чекає від Міністерства економіки України укладення відповідної угоди з МЗС Білорусі. «Заздалегідь була отримана згода «Белшини» на добровільне обмеження обсягів поставок шинної продукції до України в розмірі 450 тисяч штук на 2009 рік, при цьому ціна товару, що ввозиться, повинна бути не менше ціни на товар на внутрішньому ринку Республіки Білорусь», — повідомили в прес-службі «Росави». За її даними, також був обумовлений механізм закріплення такого зобов’язання через підписання відповідної міжвідомчої угоди між Мінекономіки України та МЗС Білорусі, на основі письмового зобов’язання «Белшини» на адресу «Росави». Але українська компанія не відкликатиме своєї скарги на вимогу антидемпінгового розслідування до моменту підписання всіх відповідних угод і дотримання їх білоруською стороною, наголосили в прес-службі.

М’ясопереробні підприємства чекає «сухий пайок»

Національна асоціація виробників м’яса та м’ясопродуктів «Укрм’ясо» прогнозує масове закриття 2009 року вітчизняних м’ясопереробних підприємств через дефіцит фінансових ресурсів і сировини, повідомив член правління асоціації Іван Грод. «Ми чекаємо, що до кінця року зупиниться близько 50% підприємств», — сказав він. Грод вважає, що найгостріше проблема сировини перед м’ясопереробними підприємствами стане в березні поточного року через введення додаткового 13% мита на імпорт деяких товарів, у тому числі свинини й яловичини. «Із 5 березня, коли закон про 13% мито набере чинності, м’ясопереробні підприємства стикнуться з дефіцитом сировини. В Україні катастрофічно не вистачає м’яса, особливо яловичини», — наголосив Грод. За оцінкою асоціації, потреба України в імпортній м’ясній сировині поточного року становить 600 тисяч тон, у тому числі 400 тисяч тон свинини та 200 тисяч тон яловичини.

Український квас — тепер у всесвітній «обоймі»

Coca-Cola — найбільший у світі виробник безалкогольних напоїв — придбала в Україні Запорізький завод безалкогольних напоїв, що спеціалізується на виробництві квасу під торговою маркою «Ярило». «Розвиватимемо нову категорію продуктів», — повідомив регіональний менеджер компанії «Кока-Кола Україна» Дуглас Хілл на форумі «Україна-Європа». Голова компанії уточнив журналістам, що купівля включає бренд і виробничі потужності в Запоріжжі, на яких зайнято близько 150 осіб. За його словами, Coca-Cola збирається активно просувати цю торговельну марку, яка є одним із лідерів на українському ринку квасу. Загалом, Хілл наголосив, що криза створює гарні можливості для купівлі тим компаніям, які мають добре побудований бізнес і фінансові ресурси. «Ми купили невеличку компанію, але думаємо і про інші придбання», — сказав він.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати