Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Коротко / НОВИНИ КОМПАНIЙ

21 лютого, 00:00

Перевантажувач для високих суден

На другому причалі Одеського порту завершився монтаж морської консолі третього за рахунком причального перевантажувача Liebherr, який було придбано оператором контейнерного терміналу ДП ГПК «Україна». Як повідомила «Дню» прес-служба Міністерства транспорту та зв’язку України, згідно з контрактом на поставку перевантажувача всі клопоти з монтажу й наладки обладнання компанія Liebher взяла на себе. На правах підрядчика ці роботи виконує компанія «Ремтехморпорт», яка вмонтовувала і попередні два перевантажувачі. За словами директора ТОВ «Ремтехморпорт» Віталія Зінченко, монтаж морської консолі — ключовий момент складання перевантажувача, найвідповідальніша операція. Для її проведення необхідні відповідні погодні умови, а в даному випадку монтаж ускладнювався ще і тим, що третій Liebherr призначений для обробки суден Postpanamax і тому на сім метрів вищий за два попередні. Для виконання унікальної операції в Іллічівського порту було орендовано єдиний на Чорноморському басейні плавкран «Багатир» — вантажопідйомністю до 300 тонн і єдиний в Україні гусеничний підйомний кран — вантажопідйомністю 250 тонн та висотою підйому стріли понад 70 м. В експлуатацію новий перевантажувач буде введено наприкінці лютого, повідомляє Олексій САВИЦЬКИЙ, «День».

Європейська підмога українському банку

Національний банк України зареєстрував збільшення капіталу «Райффайзен Банк Аваль» на суму 850 мільйонів гривень. Капітал банку було збільшено за рахунок залучення у грудні минулого року субординованого кредиту від Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР) на суму 75 мільйонів доларів США строком на 10 років. А також внаслідок продовження терміну двох кредитних угод про надання субординованих позик із Міжнародною фінансовою корпорацією (IFC), повідомила прес-служба банку. У капіталі «Райффайзен Банк Аваль» було враховано ці кредити у повному обсязі 70 мільйонів доларів США. «Залучення коштів ЄБРР та МФК, а також збільшення наприкінці 2008 року власного капіталу банку на 1,4 мільярда гривень за рахунок коштів наших акціонерів, допомогли «Райффайзен Банк Аваль» зберегти позицію одного з найбільш капіталізованих на ринку. Нам вдалося посилити фінансову стабільність банку, вкотре демонструючи клієнтам і партнерам надійність і готовність продовжувати розвиток бізнесу навіть у сьогоднішніх умовах», — зазначив голова правління «Райффайзен Банк Аваль» Володимир Лавренчук. Кошти IFC надано на строк до грудня 2015 року, повідомляє Тетяна МАМАЛИГА.

Від підвищення тарифів відмовилися. Майже...

ТОВ «Астеліт» (ТМ life:), Київ) відмовилося від намірів ввести щохвилинну тарифікацію вихідних телефонних дзвінків, повідомила прес-служба оператора. Як зазначалося в офіційному оголошенні компанії від 14 лютого, оператор планував запровадити таку тарифікацію для дзвінків на номери українських операторів у всіх тарифних планах з 23 лютого. «Вивчивши думки й відгуки наших абонентів з моменту публікації оголошення, ми дійшли компромісного рішення й хочемо заявити, що щохвилинна тарифікація не впроваджуватиметься. Натомість з 28 лютого... вводиться повна тарифна одиниця часу 30 секунд, починаючи з першої секунди», — зазначається в п’ятничному повідомленні прес-служби.

Iталійці вподобали українське шампанське

Антимонопольний комітет України (АМКУ) дозволив компанії DI.CI.E Holding B. V., 100% «дочці» італійської Gruppo Campari, придбати понад 50% Rotarius Holding B.V. (обидві — Амстердам), отримавши таким чином контроль над ЗАТ «Одеський завод шампанських вин» (ОЗШВ). Як повідомив АМКУ в п’ятницю, йдеться про більш ніж 50% голосів у вищому органі керівництва ЗАТ. Gruppo Campari, один з шести найбільших виробників алкоголю в світі, у грудні 2008 року повідомив про придбання 99% акцій українського виробника ігристих вин ЗАТ «Одеський завод шампанських вин» за $18 мільйонів. Завершення операції очікувалося на початку 2009 року.

Стратегічне партнерство — як захист від кризи

Лідер важкого машинобудування України — група «Азовмаш» (Маріуполь Донецької обл.) і велика промислова група «Энерго» («Донецксталь») вивчають можливість стратегічного партнерства в рамках довгострокової співпраці підприємств у виробничій сфері. «З метою збереження та розвитку виробничого потенціалу, подолання кризових явищ представники групи «Азовмаш» і групи «Энерго» вивчають можливість довгострокового співробітництва підприємств у виробничій сфері», — повідомили в прес-службі «Азовмашу». При цьому представник прес-служби додав, що можливою формою взаємодії є угода про стратегічне партнерство, де будуть позначені напрямки, в яких сторони зацікавлені розвивати та зміцнювати виробничі зв’язки. Як зазначили в прес-службі з посиланням на експертів, така співпраця дозволить оптимізувати навантаження потужностей ВАТ «Азовобщемаш», ВАТ «Мариупольский завод тяжелого машиностроения», ЗАТ «АзовЭлектроСталь» (входять до групи «Азовмаш») і ЗАТ «Донецксталь — металлургический завод» (група «Энерго»), збільшити обсяг випуску металургійної та машинобудівної продукції, що виробляється підприємствами «Азовмашу» й групи «Энерго». Сторони мають намір обмінюватися досвідом, проводити взаємні консультації з економічних і технологічних питань, найбільш повно використовувати кадровий і науково-технічний потенціал.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати