Перейти до основного вмісту

Коротко / НОВИНИ КОМПАНIЙ

10 лютого, 00:00

У Луганській області відкрито нафтогазове родовище

Найбільше газовидобувне підприємство України, дочірня компанія НАК «Нафтогаз України» — «Укргазвидобування» — відкрило нафтогазове родовище на території Станично-Луганського району Луганської області. Згідно з прес-релізом підприємства, в січні 2009 року за результатами випробування пошукової свердловини №2 «Мігринська» отриманий промисловий приплив нафти дебетом 51 кубометр на добу. Буріння пошукової свердловини №2 «Мігринська» розпочато в червні 2008 року. За словами головного геолога «Укргазвидобування» Володимира Бенька, «відкриття Мігринського родовища підтвердило високу перспективність зони зчленування Дніпровсько-Донецької западини з Донецькою складчастістю й дає підстави сподіватися на відкриття нових нафтогазових родовищ у цьому регіоні». Розвідка Мігринського нафтогазового родовища триває.

Майже 40-річний елеватор зацікавив іноземних інвесторів

Антимонопольний комітет України (АМКУ) дозволив акціонерній компанії Soufflet Agriculture (Ножан Сюр Сен, Франція), що входить до Soufflet Group, придбати ВАТ «Жашківський елеватор» (Черкаська обл.). Як повідомив АМКУ в п’ятницю, Soufflet може придбати понад 50% акцій української компанії. Згідно з даними Держкомісії з цінних паперів і фондового ринку, на початку серпня 2008 року Soufflet Agriculture належало 24,7471% акцій елеватора, SACCHARIS (Франція) — 20% і компанії «Постерхольт» (Нідерланди) — 20%, тоді як на кінець 2007 року контрольний пакет у розмірі 62,742% належав ТОВ «Укрхлібінвест» (Київ). Цей елеватор має загальну складську потужність 100 тисяч тонн, у тому числі зерна — 90 тисяч тонн, із яких 14 зернових складів підлогового зберігання (11 — із каналами активної вентиляції) потужністю 35 тисяч тонн і введений у дію 1967 року елеватор потужністю 54,9 тисячі тонн.

«Страхові» інвестиції продовжаться, проте з жорстким контролем

Французька AXA Group 2009 року інвестує $15—20 мільйонів у розвиток українських страхових компаній «АХА Україна» й «АХА Страхування», що входять до групи (обидві — Київ), повідомляється у прес-релізі AXA Group в Україні. «Цьогоріч ми збираємося витратити на їхній розвиток близько $15—20 мільйонів», — наведено у прес-релізі слова голови правління AXA Group в Україні Філіппа Вотле. «При цьому, враховуючи ситуацію цього року, ми вважаємо дуже важливим контролювати ефективність вкладень», — додав він. За його словами, наразі пріоритетними напрямами інвестування для AXA Group в Україні є вкладення в дистрибуцію, впровадження нових технологій, навчання персоналу та посилення бренду. За словами Вотле, першою реакцією багатьох іноземних власників на кризу було бажання заморозити інвестиції або закрити бізнес, однак AXA Group вважає Україну перспективним ринком і збирається надалі інвестувати в розвиток бізнесу в цій країні.

Вітчизняну шину витісняє білоруська?

Найбільший виробник шин в Україні — закрите акціонерне товариство «Росава» (Біла Церква, Київська область) — ініціює антидемпінгове розслідування проти імпорту шин для легкових автомобілів із Білорусі. Про це сказано в повідомленні прес-служби виробника. «Росава» відкрито звертається до Кабінету Міністрів і до Міністерства економіки захистити найбільшого виробника шинної продукції в країні від демпінгу», — сказано в повідомленні прес-служби. Вона, посилаючись на дані Державного підприємства «Укрпромзовнішекспертиза», повідомляє, що з Білорусі до України імпортувалися шини тільки підприємства «Белшина». В 2007 році порівняно з 2006 роком імпорт шин для легкових автомобілів виробництва «Белшини» зріс на 67,16%, або на 5,552 мільйона доларів до 13,819 мільйона доларів. Прес-служба зазначає, що вартість шин для легкових автомобілів «Белшини» на українському ринку нижче приблизно на 30%, ніж на ринку Білорусі.

Фондова «зупинка»

Компанія з управління активами (КУА) «Конкорд Ессет Менеджмент» (Київ) 4 лютого прийняла ухвалу припинити викуп і розміщення сертифікатів трьох своїх фондів попередньо на один місяць, говориться в зверненні компанії до інвесторів, текст якого розміщений на її веб-сайті. Можливість даного рішення передбачено нормою ст. 46 закону «Про інститути спільного інвестування», згідно з якою КУА може зупиняти викуп і розміщення цінних паперів відкритих та інтервальних ІСІ для захисту інтересів інвесторів. Як уточнили в прес-службі КУА, 5 лютого Державна комісія з цінних паперів і фондового ринку (ДКЦПФР) отримала повідомлення від КУА і розгляне доцільність даної ухвали протягом тижня. Згідно з повідомленням на веб-сайті «Конкорд Ессет Менеджмент», дану ухвалу прийнято з врахуванням істотного відтоку коштів із фондів. «Лише за четвертий квартал 2008 року було пред’явлено до викупу в середньому понад третину розміщених сертифікатів, що на падаючому ринку призвело до значного падіння вартості чистих активів фондів. Ринок перебуває в довготерміновому низхідному тренді. Тому за таких умов ми вирішили тимчасово припинити викуп сертифікатів, доки не будемо впевнені, що поточної ліквідності вистачить для розрахунків з інвесторами без ущемлення прав та інтересів інвесторів, які залишаються в фондах», — говориться в повідомленні КУА.

Delimiter 468x90 ad place

Новини партнерів:

slide 7 to 10 of 8

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати