Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Коротко / НОВИНИ КОМПАНIЙ

20 січня, 00:00

500 мільйонів гривень на освоєння родовища газу

Державне акціонерне товариство «Чорноморнафтогаз» (Сімферополь, Крим) просить Кабінет Міністрів виділити 500 мільйонів гривень на освоєння Одеського родовища природного газу в 2009 році. Про це сказано в повідомленні прес-служби Ради міністрів Криму. За інформацією «Чорноморнафтогазу», відсутність фінансування державної програми з розвитку чорноморського шельфу не дає компанії можливості нарощувати обсяги видобутку газу й гальмує процес освоєння Одеського родовища. «Існуюча державна програма фактично не реалізовується, порушено строки виконання передбачених у ній заходів», — зазначає «Чарноморнафтогаз». У компанії заявляють, що виділення 500 мільйонів гривень на розвиток Одеського родовища в 2009 році дозволить їй при повному навантаженні добувати понад 1 мільярд кубометрів газу за рік. Крім того, «Чорноморнафтогаз» вказує на необхідність розвитку газотранспортної системи Криму.

Запрацював завод з виробництва ліфтового устаткування

Комунальне підприємство «Харківміськліфт» 15 січня запустило завод з виробництва ліфтового устаткування. Про це сказано в повідомленні підприємства. Відповідно до повідомлення, основною продукцією заводу буде виготовлення пожежобезпечних купе-кабін ліфтів. «Планується при випуску 50 купе-кабін на місяць за 2009 рік провести заміну в житлових будинках міста не менш як 600 купе», — сказано в повідомленні. Також на заводі будуть виготовлятися різні комплектуючі для купе-кабін і шахт ліфтів, зокрема, двері, устрої виклику, стелі купе, освітлювальні плафони, двері для машинних приміщень ліфтів і підвалів житлових будинків, контейнери для збору побутового сміття й інші металеві конструкції, необхідні житловому комплексу міста. На організацію виробництва КБП «Харківміськліфт» в 2008 році з міського бюджету Харкова були виділені кошти в сумі 2,698 мільйона гривень. Із них 0,885 мільйона гривень було використано на будівництво виробничого приміщення, 1,813 мільйона гривень — на закупівлю устаткування.

Лінія для преміум-соку

Група компаній Fruit Master Group (FMG, Київ), що спеціалізується на виробництві й реалізації соків і напоїв, ввела в експлуатацію нову виробничу лінію з розливу соків, потужність якої становить 900 дал/година, на Берегівському консервному комбінаті (Закарпатська область), що належить їй. Про це сказано в повідомленні компанії. Як зазначено в повідомленні, встановленя нової лінії дасть можливість випускати продукцію в преміальному впакуванні, що дасть змогу Fruit Master Group конкурувати в субпреміальному ціновому сегменті.

Мартени «повертаються до життя»

Найбільший гірничо-металургійний комбінат «Арселор Міттал Кривий Ріг» (Дніпропетровська область) запустив у експлуатацію мартенівську піч № 4. Про це сказано в повідомленні «Арселор Міттал Кривий Ріг». Піч уведено в експлуатацію 15 січня. Мартенівська піч № 4 була зупинена наприкінці вересня 2008 року через спад реалізації продукції. Крім того, комбінат зупинив двовальний сталеплавильний агрегат №6 на плановий ремонт, у ході якого планується повністю замінити футеровку, падину печі, частково металоконструкції й провести ряд інших ремонтних робіт.

Олійний термінал

Першу чергу термінала з перевалки соняшникової олії потужністю 500 тисяч тонн одноразового зберігання в Миколаєві ввела в експлуатацію компанія «Зерноторгова компанія Олсідз Україна» (Київ). Про це повідомив представник компанії. «Наприкінці грудня він (термінал) був запущений», — сказав він. Заплановано, що загальна потужність термінала в Миколаєві становитиме 1 мільйон тонн, що буде досягнуто після запуску другої черги.

У закарпатський щебінь вклали 18 мільйонів гривень

У місті Гайдош Закарпатської області група компаній «Комфортбуд» розпочала експлуатацію щебневого кар’єру. Про це повідомила прес-служба «Комфортбуду». Інвестиції в запуск кар’єру становлять 18 мільйонів гривень. Гайдошський кар’єр розташований за 30 кілометрів від Ужгорода, у ньому компанія добуває андезит. Запас родовища становить 0,6 мільйона кубічних метрів (у перспективі 0,9 мільйона кубічних метрів) гірської породи. Продукція цього кар’єру — кубовидний щебінь фракцій 4—8, 8322, 20—40 і гранвідсів. Дроблення гірської породи здійснюється за допомогою пересувної дробарки. Група компаній має намір продавати продукцію в Закарпатській області й експортувати її.

Завод виробів із цільного каменю

Компанія «Альтком» (Донецьк) має намір запустити завод з виробництва виробів із цільного природного каменю «Альтком-Стоун» у Тельманово Донецької області в березні. Про це сказано в повідомленні компанії. Інвестиції в будівництво заводу становили 10 мільйонів євро. Завод оснащений каменеобробним обладнанням фірми Burkhardt (Німеччина). У повідомленні сказано, що потужність заводу становитиме 160 тисяч квадратних метрів гранітної продукції за рік, з яких 80 тисяч квадратних метрів — виробництво лицювальної модульної плити. Наприкінці січня почнуться пусконалагоджувальні роботи. Будівництво заводу почалося в 2008 році.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати