Коротко / НОВИНИ КОМПАНIЙ
Датчанам чорнозем до вподоби
Компанія Trigon Agri, чиї акції котируються на альтернативному ринку First North stock exchange OMX Nordic Exchange у Стокгольмі, збільшила площі земель під керівництвом у Кіровоградській області. Завдяки цьому її загальний земельний банк в Україні та Росії досяг 129,5 тисячі гектарів. Як говориться в біржовому повідомленні датської компанії, згадані землі сконцентровано в чотирьох чорноземних регіонах України та Росії (Кіровоград, Харків, Самара та Пенза) і основне їхнє призначення — вирощування зернових. Із врахуванням ще 4 тисяч гектарів, що використовуються для молочного тваринництва, загальна площа земель під керівництвом Trigon Agri досягла 135 тисяч гектарів при заявленому раніше плані в 200 тисяч на кінець цього року. Нагадаємо, що під керівництвом Trigon Agri до 31 березня 2008 року знаходилося 120 тисяч гектарів сільгоспземель і п’ять власних зерносховищ в Україні потужністю 322 тисячі тон.
Пташині акції. Не віртуальні
У 22,2 разу має намір збільшити статутний капітал шляхом додемісії «Чернівецька птахофабрика». Таке рішення акціонери ЗАТ ухвалили на загальних зборах 27 травня. Прості іменні акції діючого номіналу 0,25 гривні будуть випущені в документарній формі. Планується закрите розміщення акцій додаткового випуску в два етапи: з 7 по 21 липня і 22 липня поточного року. Нагадаємо, що 2007 року підприємство збільшило чистий прибуток від реалізації в 4,3 разу порівняно з 2006 роком. При цьому його чистий прибуток скоротився за минулий рік на 24,2% і становив 1,84 мільйона гривень.
Сталеливарний директор «спостерігатиме» за Кривим Рогом
Членом спостережної ради ВАТ «ArcelorMittal Кривий Ріг» з 1 липня цього року стане Крістоф Корньє, член ради директорів групи ArcelorMittal. Як повідомило українське підприємство в системі розкриття інформації Державної комісії з цінних паперів і фондового ринку, він змінить на цій посаді Нарендру Чодері, який став членом спостережної ради півроку тому. Відповідне рішення затвердили збори акціонерів ВАТ минулого тижня, говориться в документі. Згідно з даними ArcelorMittal, Корньє відповідає в цій найбільшій у світі сталеливарній компанії за Азію, Африку, Індію і є також технічним директором, куруючи виконання нових сталеливарних проектів. До цього в Arcelor він відповідав за виробництво плоского прокату та продукцію для автомобілебудування. Ще раніше був головою Sollac Mediterranee, La Magona та керівним директором Sollac Packaging.
Самообслуговування по-банківському
Банк «Надра» та компанія Wincor Nixdorf International GmbH (Німеччина) підписали контракт щодо постачання обладнання для створення зон самообслуговування в усіх відділеннях банку. «Підписання нового контракту з компанією Wincor Nixdorf — це початок нового масштабного проекту «Надра Банку» з розвитку зон самообслуговування для клієнтів у всіх відділеннях банку. Цей проект є логічним продовженням стратегії ребрендінгу банку», — говориться в повідомленні прес-служби банку. У повідомленні також сказано, що в зонах самообслуговування клієнти банку зможуть знімати готівку зі своїх карткових рахунків і вносити її на рахунки, переводити кошти з однієї платіжної картки на іншу, здійснювати погашення кредитів, сплачувати різні рахунки, у тому числі послуги операторів мобільного зв’язку, IP-телефонії та інтернет-провайдерів, а також змінити PIN код платіжної картки, отримати міні-виписку — звіт про останні п’ять операцій по картці тощо.
Нафтовий гігант вийде на IPO
Вивести на IPO свої сервісні активи планує ТНК-ВР. «Ми збираємося вивести нафтосервісні активи на IPO. Незабаром це питання обговорюватиметься на раді директорів компанії», — повідомив віце-президент із фінансів Тім Саммерс. Раніше компанія повідомляла, що поки розглядає два варіанти розвитку нафтосервісних підрозділів: або шляхом продажу, або шляхом виведення на IPO. При цьому компанія завжди наголошувала, що нафтосервіси існують як окрема бізнес-одиниця у складі ТНК-ВР. Вони мають можливість самі укладати договори підряду та активно розвиватися. У травні цього року ТНК-ВР повідомила, що 2008 року планує отримати близько $700 мільйонів у вигляді прибутків від роботи дочірніх компаній, які здійснюють сервісні послуги в нафто- та газовидобутку.
Новий формат зонування
Брокбізнесбанк до кінця року завершить формування базової регіональної мережі, яка включатиме 29 філіалів та більш ніж 370 відділень. За словами заступника голови правління банку Володимира Юрчука, до кінця поточного року банк планує відкрити філіали в Кривому Розі, Полтаві й Автономній республіці Крим, а також близько 50 відділень у різних регіонах. Він також повідомив, що банк продовжує переводити філіали і великі відділення у великих містах у новий формат, який передбачає створення функціональних зон. Зокрема, створюються зони самообслуговування, де клієнти можуть цілодобово користуватися банкоматом і інформаційним кіоском, а також зони для надання рітейл-послуг, обслуговування VIP-клієнтів, надання карткових послуг.
Швидкісний вагон коштуватиме 1,5 мільйона євро
До кінця року Крюківський вагонобудівний завод планує випустити пасажирський вагон, пристосований для міжнародних перевезень пасажирів. Як повідомив голова спостережної ради підприємства Володимир Приходько, вартість виготовлення такого вагона може становити приблизно EUR1,5 мільйона. «У четвертому кварталі плануємо випустити вагон, після чого його експлуатуватимуть на дорогах інших країн», — сказав він. Підприємство планує випустити вагон третього покоління з використанням пневмопідвішування (пневматичних ресор), технології клеєних кузовів і швидкістю 200 кілометрів на годину.
Випуск газети №:
№106, (2008)Рубрика
Економіка