Перейти до основного вмісту

Коротко / НОВИНИ КОМПАНIЙ

20 грудня, 00:00

Українські перевізники дістали від 12 країн дозвіл на збільшення квоти

Міністерство інфраструктури України домовилось про збільшення іноземних дозволів українським автомобільним перевізникам на поточний рік. Як повідомила прес-служба Мінінфраструктури, додаткову кількість дозволів до вже встановлених квот до кінця 2011 року для українських перевізників виділено, незважаючи на жорстку позицію зарубіжних країн, обумовлену захистом інтересів національних перевізників, підкреслили в міністерстві. За результатами проведених засідань змішаних комісій із питань міжнародних автомобільних перевезень річні квоти дозволів було збільшено порівняно з раніше встановленими на 2011 рік. У цілому українська сторона на цей рік додатково отримала від Туреччини 4600 дозволів, від Угорщини — 3000, Словаччини — 2900, Фінляндії — 2850, Чехії — 2000, Греції — 1060. Квоту дозволів від Італії збільшено на 1300, Словенії — на 650, Сербії — на 600, Латвії — на 500, Македонії — на 400, Азербайджану — на 300. У прес-службі Мінінфраструктури підкреслили, що таким чином українські перевізники бездефіцитно закінчать цей рік.

«Молочний альянс» планує вкласти 160 мільйонів гривень у дитяче харчування

АТ «Молочний альянс», один із найбільших молочних холдингів в Україні, планує у жовтні 2012 року ввести в експлуатацію першу чергу заводу дитячого харчування потужністю переробки 40  тонн молока на добу в смт Згурівка (Київська обл.) на базі ПАТ «Яготинський маслозавод». Як повідомив голова ради директорів «Молочного альянсу» Сергій Вовченко, за попередніми підрахунками, інвестиції в проект становитимуть 160 мільйонів гривень. Зокрема, холдинг уже вклав у будівництво заводу та придбання обладнання 52 мільйони гривень. Говорячи про плани запуску другої черги підприємства, голова ради директорів відзначив, що поки що не може уточнити терміни. «Ми не знаємо, коли її почнемо. Тому що ми хочемо пізніше виробляти там більш широкий асортимент продукції», — сказав він. За його словами, окрім харчування для грудних дітей, планується випускати молочну продукцію для дошкільнят і учнів молодших класів. «Молочний альянс», за словами Вовченка, розраховує зайняти 25% ринку. «Дослідження ринку показало, що найближчі п’ять-сім років, навіть якщо буде реалізовано ще чотири-п’ять таких проекти, насичення ринку дитячого харчування в Україні не буде», — зазначив він.

У столиці Криму презентували власну авіакомпанію

У міжнародному аеропорту Сімферополя відбулась презентація нової авіакомпанії «Кримські зорі» — дочірнього підприємства ВАТ «Міжнародний аеропорт Сімферополь». Нині авіакомпанія взяла в лізинг два літаки Saab 340B у авіакомпанії «Південні авіалінії» (Одеса) місткістю 33 пасажири і працюватиме на внутрішніх авіалініях, які на першому етапі з’єднають Сімферополь із Донецьком, Одесою, Харковом, Києвом, а також літатимуть до Єревана. Як зазначив у ході урочистої церемонії презентації компанії голова наглядової ради ВАТ «Міжнародний аеропорт Сімферополь» народний депутат України (фракція Партії регіонів) Сергій Васютін, назву «Кримські зорі» було дано авіакомпанії на честь однойменного музичного фестивалю, що проходив ще за Радянського Союзу. Депутат висловив надію, що поява авіакомпанії дозволить залучити додаткову кількість відпочивальників в автономію у будь-яку пору року. «Перш за все, ми піклуємось навіть не про комерційну складову цього проекту — для нас дуже важливо підняти питання престижу регіону, збільшення відвідування Криму та активізації економічних процесів на півострові», — підкреслив Васютін. Він нагадав, що в минулому аеропорт Сімферополя приймав на рік майже 9 млн пасажирів, і, на його думку, тепер стоїть завдання повторити і навіть перевершити цей результат. Як повідомив голова республіканського комітету Криму з питань транспорту і зв’язку Микола Черевков, упродовж 2012 року авіакомпанія планує взяти в оренду ще три літаки марки «Боїнг-737», які здійснюватимуть польоти до Львова, Москви, Санкт-Петербурга і Тюмені.

Агрохолдинг збільшить продажі зернових та олійних культур у 4,5 разу

Найбільший виробник курятини в Україні, агрохолдинг «Миронівський хлібопродукт» (МХП), планує продати 580 тисяч тонн зернових та олійних культур урожаю 2011 року, тоді як продажі урожаю 2010 року становили 130 тисяч тонн. За словами першого заступника глави правління МХП Юрія Мельника, після продажу сільгоспкультур планується виручити 1,2 мільярда гривень. Компанія вже реалізувала значну частину урожаю-2011, зокрема, станом на 15 грудня повністю виконано експортні контракти з ячменю, гороху і ріпаку. «Я вважаю, що ми дуже правильно зробили, коли продавали форвардним способом, ми змогли на цих культурах зафіксувати доволі високі ціни», — сказав він. При цьому Мельник відзначив, що середня ціна на ячмінь становила 259 дол./тонну, ріпак — 662 дол./тонну, горох — 348 дол./тонну (на умовах CPT-порт). Значну частину урожаю 2011 року буде спрямовано на внутрішній ринок, а саме — на виробництво комбікормів та використання в тваринницькому секторі (за винятком птахівництва), повідомляє Наталія БІЛОУСОВА, «День».

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати