Коротко / НОВИНИ КОМПАНIЙ
Збори акціонерів «Укрнафти» не відбулися. Хто винен?
Учора через відсутність реєстру акціонерів компанії не відбулися збори акціонерів ВАТ «Укрнафта», на яких планувалося розглянути 14 питань, у тому числі й про розподіл прибутку компанії за 2006—2007 рр. і кадрові зміни в наглядовій раді, правлінні та ревізійній комісії.
За словами начальника юридичного управління компанії В’ячеслава Карташова, «Укрнафта» сьогодні отримала лист від реєстратора — фінансової компанії «Укрнафтогаз», в якому повідомляється, що вона відмовляє у видачі реєстру в зв’язку з наявністю судової заборони. Як пояснив Карташов, у зв’язку з цим проведення реєстрації акціонерів не представляється можливим, і як наслідок, унеможливлює проведення зборів акціонерів. Юрист висловив припущення, що дана судова заборона викликана ситуацією, пов’язаною з фактом анулювання ліцензії реєстратора Державною комісією з цінних паперів і фондового ринку. Представник одного з міноритарних акціонерів Андрій Загорулько при цьому додав, що за відсутності реєстру акціонерів неможливо провести ідентифікацію акціонерів і зафіксувати кворум зборів. У свою чергу, представник ФК «Укрнафтогаз» Максим Юхименко пояснив, що судова заборона реєстратору, швидше за все, пов’язана з рішенням ДКЦПФР від 3 березня, яким комісія анулювала ліцензію реєстратора. Але, як повідомляв УНІАН, 17 березня суд призупинив це рішення ДКЦПФР. Карташов також повідомив, що найближчим часом правління «Укрнафти» оголосить про проведення нових зборів акціонерів.
Потенціал спільного інвестування
Українські публічні інститути спільного інвестування (ІСІ) до теперішнього часу залучили більше двох мільярдів гривень внесків населення, повідомив журналістам керівний директор київської компанії з управління активами (КУА) «Тайгер Ессет Менеджмент» В’ячеслав Бондарчук. За його оцінкою, загальна сума заощаджень українців, у тому числі й тих, що зберігаються поза фінансовими установами, складає близько 250 мільярдів гривень, що свідчить про значний потенціал зростання активів під управлінням публічних ІСІ. Як зазначив Бондарчук, дослідження, проведене командою КУА, показало, що «лише 7% населення чуло про можливості інвестування в фонди, і менше 1% є учасниками інститутів спільного інвестування».
Конкурс «пенсійних» банків
Пенсійний фонд України оголосив конкурс із відбору банків, через які здійснюватиметься виплата пенсій і грошової допомоги. Як повідомив Фонд, конкурс відбудеться 27 травня, а документація приймається до 26 травня. За даними Пенсійного фонду, кількість пенсіонерів, які отримують пенсію через банківські установи, минулому року зросла на 436,9 тисяч осіб — до 4,688 мільйона (34,3% від загальної кількості пенсіонерів). При цьому загальний обсяг пенсійних виплат через банківські установи минулого року становив 33,32 мільярда гривень.
Нові автобренди на українському ринку
Найбільший автомобілебудівний холдинг Росії, група ГАЗ, наприкінці цього року — початку 2009 року збирається розпочати в Україні продаж комерційних автомобілів Maxus і легкового автомобіля Siber, які реалізовуватимуться в мережі корпорації «АІС». Як повідомив журналістам керівник напрямку Maxus керуючої компанії «Групи ГАЗ» Сергій Шунін, автомобілі Maxus і «ГАЗель» належать до одного класу LCV (легкий комерційний транспорт), але відносяться до різних цінових сегментів: Maxus — $20—30 тисяч, «Газель» — $13—14 тисяч. Відповідно до вибраної стратегії, «ГАЗель» утримуватиме нішу недорогого комерційного авто, а Maxus — конкуруватиме з імпортними аналогами. Як зазначив менеджер із продукту Siber керівної компанії групи Костянтин Ніколаєнко, в Україні автомобіль буде представлено в ціновому сегменті від $30 тисяч, де його конкурентом за ціною буде, фактично, лише Ford Focus.
Білоруські ліфти «піднімуть» Запорізьку область?
У Запоріжжі планується створити білорусько-українське спільне підприємство зі збірки ліфтів «Могильовського заводу ліфтового машинобудування» (Білорусія). «Досягнуто принципової домовленості з приводу створення спільного складального виробництва могильовських ліфтів у Запоріжжі під білоруською торговельною маркою. Упевнений, вільні виробничі площі для зборки ліфтів ми знайдемо, а створення такого виробництва сприятиме поглибленню ділових зв’язків між двома регіонами та збільшенню товарообігу між Запорізькою та Могильовською областями», — повідомив голова Запорізької обласної ради Олександр Нефєдов за підсумками свого візиту до Білорусії, де зустрічався з губернатором Могильовської області Борисом Батурою. Минулого року завод поставив до Запоріжжя 25 ліфтів. Цього року влада Запоріжжя планує закупити нову партію.
Швеція купила близько 93% «України»
Шведська компанія «Квін Холдінгс Швіден АБ» купила 92,75% акцій ВАТ «Універмаг «Україна», яке раніше належало ТОВ «Квін Холдінгс Україна» (обидва — Київ). Згідно з офіційним повідомленням ВАТ «Універмаг «Україна», зміна власників простих іменних акцій відбулася 10 квітня. При цьому у розпорядженні ТОВ «Квін Холдінгс Україна» залишилося 1,89% акцій.
Банківське життя ускладнюється
Національний банк України відмовлятиме в рефінансуванні банкам, які мають незбалансованість між термінами та обсягами коштів, що розміщуються і залучаються. «За умови наявності постійної незбалансованості між строками та обсягами залучених і розміщених коштів, НБУ відмовлятиме таким банкам у підтримці їхньої ліквідності по всіх інструментах рефінансування», — йдеться в листі НБУ до банків. У листі також зазначається, що окремі банки продовжують активно нарощувати обсяги кредитування за відсутності постійної ресурсної бази. Крім того, за даними НБУ, розширюється практика надання кредитів нерезидентам.
Випуск газети №:
№71, (2008)Рубрика
Економіка