Коротко / НОВИНИ КОМПАНIЙ
У Львові збудують проміжний термінал для міжнародних авіарейсів
На найближчу сесію Львівської міської ради винесуть питання про виділення земельної ділянки під проміжний термінал аеропорту. Його зведуть з легких конструкцій, які швидко монтуються, тому будівництво триватиме вiсiм—дев’ять місяців. Значно більше часу потребують підготовчі роботи, які вже розпочато. «Передбачається, що новий термінал збудують у 2009 році», — зазначив директор департаменту містобудування Львівської міської ради Андрій Павлів. Містобудівне обґрунтування навколишньої території аеропорту розробляє АПМ-№ 2 «Містопроект». А інвестором проекту першої черги проміжного терміналу є міська рада: цього року у міському бюджеті передбачено 7,5 мільйона гривень, які використають на розробку необхідної технічної документації, повідомляє Олексій САВИЦЬКИЙ , «День».
Меткомбінат має правильну орієнтацію
Криворізький гірничо-металургійний комбінат ВАТ «Arcelor Mittal Кривий Ріг» 2008 року планує наростити реалізацію металопродукції на внутрішньому ринку на 13,1% порівняно з 2007 роком — від 1,628 мільйона тонн до 1,842 мільйона тонн, повідомляється в інформації компанії. Зараз меткомбінат орієнтований на внутрішній ринок. Зокрема, за підсумками 2007 року частка реалізації арматури на внутрішньому ринку становила 77%, катанки — 61%. При цьому катанка становить 30,9% загального обсягу реалізації металопродукції підприємства на внутрішньому ринку. «Перевага на внутрішньому ринку надається виробникам кінцевої продукції — машинобудівним заводам, будівельним і метизним компаніям. Підтримується також співпраця з провідними металотрейдерами, що дозволяє збільшити обсяги замовлень і планомірно завантажувати виробничі потужності підприємства», — зазначається в інформації меткомбінату.
Роботу відновили, але відносини ще з’ясовують
27 і 28 березня ВАТ «Павлоградвугілля» через нестачу порожнього рухомого складу для транспортування вугілля було змушене повністю заповнити аварійні склади, а потім припинити на 4—18 годин видобуток енергетичного вугілля на чотирьох шахтах. Тепер компанія відновила видобування на шахтах «Західно-Донбаська», ім. Героїв космосу, «Терновська» та ім. Н.І. Сташкова. Але ситуація із забезпеченням порожніми вагонами залишається напруженою. Керівництво підприємства зараз веде з керівництвом «Укрзалізниці» переговори щодо збільшення плану подачі рухомого складу на квітень. «Ця ситуація, безсумнівно, позначиться на річних виробничих показниках ВАТ «Павлоградвугілля»... Ми чудово розуміємо, що проблема гострої нестачі порожнього рухомого складу актуальна не тільки для нашого підприємства і інших вітчизняних об’єднань, але і для самої «Укрзалізниці», — говорить генеральний директор «Павлоградвугілля» Микола Тищенко. — Дана проблема потребує розв’язання на рівні керівників держави, тому ми надіслали відповідні листи до Секретаріату Президента, Кабінету Міністрів, міністерств і відомств, які можуть допомогти в рішенні даного питання».
У приватизації українських енергокомпаній зацікавлені
Приватна енергетична компанія ContourGlobal (США) розглядає можливість участі в приватизації підприємств електроенергетичної галузі України. Про це заявив виконавчий віце-президент ContourGlobal Ентоні Марш під час зустрічі з головою Мінпаливенерго Юрієм Проданом у Києві. «У контексті розмови сторони обговорили інвестиційний клімат в українському енергетичному секторі і розглянули можливість участі компанії в приватизації підприємств електроенергетичної галузі», — говориться в повідомленні прес-служби міністерства. Раніше повідомлялося, що енергогенеруюча компанія ВАТ «Донбасенерго» планує реалізувати до 2012 року проект будівництва нового енергоблоку на Слов’янській ТЕС шляхом створення спільного підприємства з ContourGlobal. Питання про створення СП акціонери генкомпанії розглянуть 15 квітня 2008 року. Крім того, ContourGlobal реалізує в Україні проект із будівництва когенераційної установки потужністю 28 МВт, яка використовує вихлопні гази компресорної станції «Богородчани» (Івано-Франківська обл.) магістрального газопроводу «Союз», загальною вартістю близько 34 мільйонів євро, а також здійснює модернізацію і реконструкцію Краматорської теплоелектроцентралі і теплових мереж у Краматорську. За словами віце-президента Contour Global у Східній Європі і СНД Алекса Краковського, компанія планує протягом декількох років вкласти близько 300 мільйонів доларів в енергетичні проекти в Україні.
Випуск газети №:
№60, (2008)Рубрика
Економіка