Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Коротко / НОВИНИ КОМПАНIЙ

27 листопада, 00:00

Конкуренція технологій

До кінця 2008 року київське ТОВ «Астеліт» (ТМ life:)) планує збільшити кількість базових станцій у своїй мережі до шести тисяч. Як повідомив журналістам генеральний директор компанії Тансу Єен, оператор не збирається займатися розвитком технології CDMA, але в той же час вивчає можливості широкосмугового безпровідного доступу за технологією WiMAX. «Ми не віримо в майбутнє CDMA... ми серйозно вивчаємо WiMAX. В Україні буде тендер на радіочастоти WiMAX у діапазоні п'ять ГГц», — сказав Єен. Одначе, на його думку, в даному діапазоні не можна забезпечити необхідне покриття, тому більш перспективним є діапазон радіочастот 2—2,5 ГГц. Тому розглядається можливість співробітництва з компаніями, які володіють ліцензіями на цей діапазон радіочастот. Єен також зазначив, що компанія не виключає використання радіочастот у стандарті D-AMPS, на який продовжила термін дії ліцензії для мобільного зв'язку наступних поколінь. У цей час, за словами гендиректора «Астеліта», оператор обслуговує близько 20 тисяч абонентів цього стандарту.

«Острівні» елеватори

Компанія Landkom International Plc (о-в Мен) має намір стати великим виробником агропромислової сировини в Україні та планує побудувати чотири елеватори в Західній Україні. Виконавчий директор компанії Річард Спінкс повідомив, що компанія збирається наступного року запустити новий елеватор у Львівській області потужністю одноразового зберігання 80 тисяч тонн. Крім того, найближчим часом заплановано будівництво елеватора такою ж потужністю в Тернопільській області. Інвестиції в кожний із цих проектів становлять $6 мільйонів. За його словами, у подальшому компанія планує побудувати ще два елеватори. Крім того, її кошти вкладатимуться у закупівлю сільськогосподарської техніки. Адже вона збирається приблизно до 2015 року збільшити площу сільгоспземель, які обробляються з нинішніх 40 тисяч до 350 тисяч га.

Тандем банку та страхової компанії

Про співробітництво в рамках програм іпотечного кредитування та автокредитування фізичних і юридичних осіб уклали договір Страхова компанія «Провідна» та банк «Фінанси та Кредит» (обидва — Київ). Як повідомляється у прес-релізі страхової компанії, клієнти «Фінанси та Кредит», які бажають отримати кредит, зможуть скористатися послугами з добровільного страхування майна, яке передається в іпотеку, страхування від нещасних випадків позичальників банку, добровільного страхування наземного транспорту й інших видів страхування. Основна мета співробітництва компанії — ефективне використання переваг страхової компанії та банку, розширення переліку послуг, надання оптимальних умов страхування та додаткового сервісу для клієнтів банку.

У «дочках» немає потреби

Акціонери ВАТ «Південний електромашинобудівний завод», 75% якого в жовтні придбав на приватизаційному конкурсі ЗАТ «Завод великих електричних машин» (ЗВЕМ, обидва — Нова Каховка Херсонської обл.), мають намір ліквідувати ряд дочірніх підприємств. Як повідомляється в офіційній публікації ЗВЕМ, питання щодо ліквідації дочірніх підприємств ВАТ «Південелектромаш» — «СТО», «РіМО», «Управління МТЗ», «Торговельний комплекс», «Комунальне господарство», «Інструментальне виробництво», «Рембуд», «Автотранс» — внесені у порядок денний позачергових зборів акціонерів ЗАТ, які заплановано на 22 січня 2008 року.

Хто «з'їв» мій газ?

«Газ України» звертає увагу правоохоронних органів і місцевих органів влади Харкова на те, що ЗАТ «Теплоцентраль- 3» і ВАТ «Харківська ТЕЦ-5» (обидва — Харків) із 1 жовтня споживають природний газ, не маючи діючих договорів на його поставку. Підприємство «Теплоцентраль-3» у період із 1 по 23 листопада без договору спожило 19,7 млн. куб. м, «Харківська ТЕЦ-5» — 16,9 млн. куб. м, уточнює постачальник газу. «Таке значне споживання природного газу ЗАТ «Теплоцентраль-3» та ВАТ «Харківська ТЕЦ-5» без договору та виділених лімітів «Газ України» розцінює як розкрадання природного газу та грубе порушення встановленої Кабінетом Міністрів України дисципліни газопостачання», — наголошується у прес-релізі компанії. Як зазначає «Газ України», протиправні дії керівництва теплопостачальних підприємств ускладнюють закупівлю «Нафтогазом України» природного газу та проходження опалювального сезону. Державний бюджет недоотримує значні суми у вигляді податків.

Мультивалютне фінансування

Київський ВАТ «Райффайзен Банк Аваль» надасть групі компаній «Фокстрот» кредит на суму $141,4 мільйона, повідомив фінансовий директор «Фокстроту» Володимир Шульмейстер. «Це мультивалютна кредитна лінія. Цільове використання цієї позики — поповнення обігових коштів і довгострокове фінансування наших проектів, зокрема, переважно будівництва та реконструкції нерухомості», — сказав В. Шульмейстер у ході підписання меморандуму про партнерство. Разом із тим, фіндиректор компанії не уточнив відсоткову ставку за кредитом, зазначивши, що кошти надаються компанії на дуже вигідних умовах. Заступник директора Київської філії банку Олексій Козловський повідомив, що термін кредитування для поповнення обігових коштів складе один рік, для проектного фінансування — сім років. «Сама операція оформляється протягом місяця. Ми вже почали її оформлення. Ми думаємо її закінчити в середині грудня, тобто відбуватиметься вже поетапне фінансування», — зазначив О. Козловський.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати