Перейти до основного вмісту

Коротко / НОВИНИ КОМПАНIЙ

26 вересня, 00:00

Друга порція самоскидів

Кременчуцька холдингова компанія «АвтоКрАЗ», єдиний в Україні виробник великовантажних автомобілів, у першій половині жовтня збирається поставити Південному гірничо-збагачувальному комбінату (Кривий Ріг, Дніпропетровська обл.) десять самоскиди КрАЗ 65055 062 (6х4) вантажопідйомністю 18 тонн. Як повідомилапрес-служба холдингу, «АвтоКрАЗ» переміг у тендері на поставку автомобілів ПГЗК. Сума договору не розголошується. Самоскиди обладнані 12-кубовими платформами, двигунами ЯМЗ 238ДЕ2 потужністю 330 к.с., що відповідають вимогам Євро 2. На початку року «АвтоКрАЗ» поставив Південному ГЗК п’ять таких самоскидів.

«Небюджетні» ЛЕПи

Національна енергетична компанія «Укренерго» планує направити у 2007—2017 роках на будівництво, реконструкцію та модернізацію магістральних ліній електропередачі (ЛЕП) напругою 220—330 кВ Автономної Республіки Крим (АРК) 820,880 мільйона гривень. Про це йдеться у державній програмі соціально-економічного розвитку АРК на період до 2017 року, затвердженій постановою Кабінету Міністрів №1067 від 30 серпня 2007 року. У документі зазначається, що виконання програми дозволить збільшити пропускну спроможність ЛЕП на 200 МВт, а також знизити нормативні та технологічні втрати в електромережах до 11%. Згідно з програмою, роботи з розвитку не здійснюватимуться за рахунок бюджетних коштів.

Масляний стабзапас

Масложирові підприємства асоціації «Укроліяпром» із метою стабілізації цінової ситуації на внутрішньому ринку створять перехідні стабілізаційні запаси рослинної олії, нарощуватимуть його виробництво та розширюватимуть мережу фірмової торгівлі, створюючи, в тому числі, пункти продажу олії населенню за цінами виробника. Це передбачено меморандумом про узгоджені дії Кабінету Міністрів і масложирових підприємств асоціації «Укроліяпром», який підписали міністр агрополітики Юрій Мельник і виробники в Києві, в тому числі, холдинг «Зерноторговельна компанія», промислова група «Віолія», компанії «Кернел Груп» і «Бунге». Відповідно до документа, виробники також проводитимуть ціновий моніторинг і братимуть участь в узагальненні й аналізі даних галузевої звітності, а також оперативно інформуватимуть органи державної влади про зростання цін на ринку сировини та масложирової продукції, вияви монополізму та втручання органів виконавчої влади у формування ринкових відносин. Згідно з прес-релізом Мінагрополітіки, який був поширений після підписання меморандуму, виробники соняшникової олії також взяли на себе зобов’язання не змінювати рівень оптово-відпускних цін і впровадити декларування рекомендованих роздрібних цін, одначе у тексті меморандуму в такому формулюванні ці зобов’язання відсутні. Уряд, у свою чергу, декларував відмову від регулятивних обмежень на внутрішньому ринку й щодо експорту олії. У той же час, він запровадить жорсткий моніторинг дотримання балансу експорту й внутрішнього споживання для насіння соняшника й олії, щоб захистити вітчизняний ринок від коливань зовнішньої кон’юнктури, йдеться у повідомленні Мінагрополітіки. Крім того, на чергове засідання уряду буде внесено пропозицію міністерства щодо фінансової підтримки підприємств масложирової галузі через механізм здешевлення кредитів для здешевлення закупівлі сировини.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати