Коротко / НОВИНИ КОМПАНIЙ
Dell до кінця року збільшить частку ноутбуків на українському ринку до 10%
Американська корпорація Dell Inc., другий за величиною світовий виробник персональних комп’ютерів після Hewlett-Packard Co., планує збільшити свою частку на українському ринку ноутбуків приблизно до 10% із очікуваних на кінець поточного року 5%. У свою чергу, виконавчий директор компанії «Фокстрот. Техніка для дому», одного з провідних в Україні оптових і роздрібних продавців аудіо-, відео- та побутової техніки, яка входить до групи компаній (ГК) «Фокстрот», Уве Кленк повідомив, що мережа підписала з Dell ексклюзивну партнерську угоду до кінця поточного року на продаж її продукції в крамницях «Фокстроту» і в даний час у ряді крамниць уже представлено сім моделей ноутбуків Dell. Менеджер по роботі з партнерами Dell в Україні Олексій Кононський висловив надію, що ексклюзивність продажу товарів Dell у мережі «Фокстрот» буде збережено й у першій половині наступного року. Товари Dell перш за все буде представлено в крамницях міст-мільйонників і великих обласних центрів, повідомляє Наталя БІЛОУСОВА, «День».
Приватна енергетична компанія закупить данські вітротурбіни
До кінця 2011 року ДТЕК планує підписати контракт із данською компанією VESTAS на поставку вітрових установок мегаватного класу для Ботієвської ВЕС. Про це вчора повідомив директор із зовнішніх зв’язків ДТЕК Олександр Толкач. «Завершуються останні узгодження щодо підписання документів із компанією VESTAS. До кінця року ми плануємо підписати з ними контракт», — цитує його слова інформаційний портал «Українська енергетика». Компанія вела переговори з багатьма світовими виробниками вітрового обладнання, у тому числі з німецькою Fuhrlander, вітротурбіни якої експлуатують «Вітровий парк «Новоазовський» та «Вітровий парк «Очаківський», однак свій вибір зупинила саме на вітроустановках потужністю 3 МВт данської компанії. «VESTAS — технічно цікаве рішення. Крім того, із ними ми бачимо більше можливостей роботи з фінансування. Не всі експортно-кредитні агентства готові працювати з виробниками, навіть не всі банки», — зазначив він. При цьому Толкач не виключає можливостей роботи з іншими виробниками обладнання при реалізації всього портфеля проектів вітрових парків ДТЕК на 1,2 ГВт. «Ми вели переговори з Fuhrlaender, довгі переговори. Ми бачимо в них ряд цікавих знахідок. Із Китаєм зараз ведемо переговори», — сказав він. Наразі, за його словами, на ділянці Ботієвської ВЕС відбувається будівництво диспетчерського центру, фундаменту під вітроустановки та проробляється вся інфраструктура, в тому числі пов’язана з підключенням до енергосистеми, повідомляє Алла ДУБРОВИК, «День».
Майже 80 тисяч свиней зазнало щеплення проти класичної чуми
Протягом тижня дії мораторію на ввезення свинини з Російської Федерації, де відбулися спалахи африканської чуми свиней, Державна ветеринарна та фітосанітарна служба України перевірила понад 300 суб’єктів господарювання, діяльність яких пов’язана з виробництвом і переробкою свинини. Також інспектовано понад 70 тисяч дворів, де утримують худобу. Про це повідомив перший заступник голови Держветфітослужби України Володимир Горжеєв. «За століття існування африканської чуми свиней ученими не було винайдено методів профілактики та лікування. Також на даний момент понад 1300 господарств працюють у «закритому» режимі, що значно мінімізує ризик епізоотії в Україні», — поінформував Горжеєв. Під час перевірок на державному кордоні ветінспектори вилучили майже 100 кілограмів свинини лише з ручної поклажі громадян, що перетинають кордон. Згідно з розпорядженням головного державного інспектора ветеринарної медицини України Івана Бісюка, тваринницьку продукцію, яку завозять громадяни з території РФ, вилучають та оперативно знищують. Автомобільний транспорт, що перетинає українсько-російський кордон, підлягає обов’язковій дезінфекції. На сьогодні в Україні не зареєстровано жодного випадку захворювання на африканську чуму свиней. Регіональні державні лабораторії ветеринарної медицини проводять постійні лабораторні моніторингові дослідження на АЧС серед диких кабанів. Основними причинами поширення хвороби в РФ стали безконтрольне переміщення хворих тварин, сировини і продукції тваринного походження, що містять збудника хвороби, повідомляє Алла ДУБРОВИК, «День».
Випуск газети №:
№204, (2011)Рубрика
Економіка