Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Коротко / НОВИНИ КОМПАНIЙ

28 березня, 00:00

Крани для Дністровської ГАЕС надійдуть вчасно

Розвиток Української гідроенергетики безпосередньо залежить від здатності вітчизняних підприємств забезпечити необхідними механізмами як будівництво, так і експлуатацію електростанцій. Таку думку висловив Голова правління ВАТ ДАК «Укргідроенерго», Герой України Семен Поташник під час відвідування Зуєвського енергомеханічного заводу (ЗЕМЗ). Візит Поташника в Донецьку область був викликаний бажанням керівництва «Укргідроенерго» переконатися, що крани для Дністровської ГАЕС, тендер на виробництво яких виграв минулого року ЗЕМЗ, виготовляються за графіком. «Я дуже радий, що тендер виграв саме Зуєвський енергомеханічнийзавод, — зазначив Поташник. — Він сьогодні виробляє продукцію, що відповідає всім вимогам гідроенергетики, а вони, повірте, вельми жорсткі. Але й це не все, оскільки, крім виготовлення кранів, завод виконує їх монтаж і запуск, що дуже вигідно нам як замовникам». Обговорення подальших перспектив співпраці ВАТ ДАК «Укргідроенерго» та Зуєвського енергомеханічного заводу вилилося у пропозицію про входження підприємства до Асоціації «Укргідроенерго».

Гіпермаркет як стандарт споживання

У Харкові відкрився новий торговельний центр «Екватор», побудований групою компаній «Велика Кишеня», і перший в місті гіпермаркет мережі. Відкриття нового ТЦ стало другим етапом реалізації девелоперської програми в Харкові, в рамках якої група компаній «Велика Кишеня» планує залучити 1,25 мільярда гривень на будівництво ТЦ і ТРЦ у регіонах до кінця 2008 року. «Розвиток регіонального напрямку є для нас одним із пріоритетних, що підтверджує динаміка розширення мережі «Велика Кишеня»: відкриття вже другого ТЦ «Екватор» у Харкові й п’ятого магазина, — зазначив заступник голови наглядової ради ВАТ «Рітейл Груп» Роман Штейнас. — Ми відкриваємо магазини і ТЦ у кожному місті від 50 тисяч населення, формуючи таким чином стандарти цивілізованого роздробу в регіонах і надаючи широкий вибір продуктів за оптимальною ціною». До кінця року в Харкові, за словами Штейнаса, планується відкрити ще один ТЦ мережі «Екватор».

Сир не тільки в мишоловці

Київська компанія «Укрпродукт Груп» планує в травні запустити в Хмельницькій області новий сировиробний завод, проектною потужністю 12 тонн твердих сирів на добу. Як повідомив фінансовий директор компанії Дмитро Драгун, передбачається, що інвестиції в цей проект становитимуть до $8 мільйонів. Підприємство міститиметься на території Старокостянтинівського молочного заводу, що належить компанії.

Не сподобався держконцерн «Авіація України»?

Свою частку в статутному капіталі найбільшого виробника авіадвигунів у СНД ВАТ «Мотор Січ» (Запоріжжя), його передбачається включити до держконцерну «Авіація України», скоротила до 9,7%, або 201,565 тисячі акцій компанія Bartence Alliance Ltd (США). До кінця 2005 року їй належало 35,997%, або 748,005 тисячі акцій. Як зазначається в офіційному повідомленні ВАТ, відповідну інформацію емітент отримав 22 березня. У той же час, «Мотор Січ» не повідомляє про інші зміни в акціонерному капіталі.

У пріоритетах — публічність

Протягом трьох-чотирьох років збирається стати публічною й вивести на ринок близько 15% своїх акцій київська компанія з управління активами ВАТ «Кінто». «У наших планах — десь за три- чотири роки перетворити «Кінто» на справжню публічну компанію, акції якої продаватимуться на українській біржі», — повідомив президент і найбільший акціонер компанії Сергій Оксанич. За його словами, наразі керівництву КУА належить близько 60% акцій, зокрема йому особисто — понад 31%, а частка іноземних інвесторів у капіталі становить 23-24%. Оксанич підкреслив, що «Кінто» позиціонує себе як компанія, що працює з публічними інвестиційними фондами. Він уточнив, що нині в управлінні КУА перебуває близько 400 мільйонів гривень, тоді за рік до цього — 150-200 мільйонів гривень. Компанія планує до кінця року збільшити активи в управлінні до одного мільярда гривень.

«Обновки» для аграріїв

837 одиниць техніки на суму 129 мільйонів гривень закупила для реалізації аграріям цього року на умовах фінансового лізингу Національна акціонерна компанії «Украгролізинг». Як повідомила прес-служба компанії, серед закупленої техніки — трактори ХТЗ, МТЗ, «Ярило» (виробництва Сімферопольського ремонтно-механічного заводу), «Коваль», сівалки виробництва ВАТ «Червона Зірка» (компанії «Украгроком» ВАТ «Ахтирсільмаш»). Крім того, закуплена грунтообробна техніка виробництва ВАТ «БілоцерківМАЗ», «Ірпіньмаш», Львівського заводу фрезерних верстатів, ТОВ «Агротех», Краснянського СП «Агромаш», «Уманьферммаш», Роменського заводу «Поліграфмаш». Компанія також закупила зернозбиральні комбайни «Славутич» (виробництва ВАТ «Херсонські комбайни») і «Дон-1500Б», машини для захисту рослин ВАТ «Львівагромашпроект», а також іншу техніку виробництва, зокрема, ВАТ «Борекс», ТОВ «Брацлав», Могилів-Подільського машзаводу.

Корисний посiбник

У львівському видавництві «Українські технології» побачило світ друге, оновлене видання популярної книжки «Як відкрити власну справу». Серед її авторів відомий економіст (читачі «Дня» знають його й як одного з активних авторів газети) професор Юрій Губені, доцент-правознавець Анатолій Іванов та практикуючий підприємець Степан Ціолковський. Завдяки їхнiй співпраці в цьому зручному й практичному виданні можна знайти вдале поєднання теорії, практичних дружніх порад і правових норм. Книжка написана живою мовою, матеріал викладено у логічній послідовності зi значною кількістю ілюстрацій, вставок та доповнень. Книжка буде особливо цінною для підприємців-початкiвцiв, адже містить повну схему започаткування бізнесу — від розробки бізнес-ідеї до державної реєстрації та постреєстраційних процедур. У виданні можна знайти й інші важливі поради, які цікавитимуть бізнесменів-початківців. А крім того, його просто приємно взяти до рук. Цьому сприяє оформлення книжки, присвячене 150-річчю Львівського державного аграрного університету.

Тим часом творче тріо авторів готує нові плани, тож можна сподіватись на нові цікаві видання з питань підприємництва і агробізнесу. Петро БЕРЕЗІВСЬКИЙ , професор, доктор економічних наук, декан економічного факультету Львівського ДАУ.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати