Коротко / НОВИНИ КОМПАНIЙ
Монополіст перешкоджав конкуренту. АМК розібрався
Антимонопольний комітет України з’ясував, що АЕК «Київенерго», виставляючи непередбачені додаткові вимоги, безпідставно ухилялася від укладення з ТОВ «Центральна енергетична компанія» договору на передачу електроенергії. АМК рекомендував «Київенерго» не зловживати монопольним положенням, оскільки ТОВ мало відповідну ліцензію на забезпечення промислових підприємств електроенергією за нерегульованим тарифом, і монополіст своїми діями фактично перешкоджав компанії-конкуренту в доступі на ринок, чим позбавив промисловців столиці можливості вибирати постачальників електроенергії. Про прийняті заходи компанія повинна повідомити АМК протягом 10 днів.
Мільйон за чверть...
Фонд державного майна продав на торгах Київської міжнародної фондової біржі держпакет ВАТ «Трест «Луганськшахтопроходка» у розмірі 26% статутного фонду за один мільйон 79 тисяч гривень при стартовій ціні пакету 899 тисяч гривень (за одну акцію отримали 30 коп. — при стартовій ціні 25 коп.). В інформації ФДМУ не повідомляється хто придбав пакет акцій, однак експерти передбачають, що, ймовірно, пакет купив один із нинішніх власників. За станом на 1 січня 2006 року акції «Луганськшахтопроходки» належали: державній холдинговій компанії «Луганськшахтобуд» — 23,99%, ТОВ «Логас» (м. Луганськ) — 14,01%. Окрім того, двом фізособам належить трохи більше ніж 15,6% акцій. 2005 р. чистий прибуток «Луганськшахтопроходки» становив 62 млн. 666,8 тисяч гривень, чистий прибуток — 381,5 тисячі гривень. Основними замовниками ВАТ на виконання робіт є держпідприємство «Луганськвуголь», ГП «Свердловантрацит», ГП «Первомайськвуголь», постачальниками сировини (щебінь, цемент, пісок, труби, металопрокат) — ТОВ «Українська гірничо-металургійна компанія» (Алчевськ), ТОВ «Українська Металургійна Компанія» (м. Дніпропетровськ), ТОВ «Сучасні будівельні технології» (м. Луганськ), ВАТ «Успенський кар’єр», ТОВ «Темп» (м. Луганськ).
Перші збори можна зірвати. Але другі проведуть без тебе
Верховна Рада України ухвалила Закон «Про внесення змін до Закону України «Про господарські товариства» (про зниження планки кворуму проведення загальних зборів господарського товариства). Закон вносить зміни й доповнення в ст. 41 і ст. 60 Закону «Про господарські товариства». Якщо Президент поставить під цим законом свій підпис, то у випадку, якщо зізвані у встановленому порядку загальні збори акціонерного товариства не відбулися (для кворуму, як і в нині чинному законі потрібно 60% голосів) через неучасть у ньому необхідної кількості акціонерів, то перші наступні за ним загальні збори будуть визнані правомочними за участю в них акціонерів, що мають відповідно до статуту суспільства понад 50% голосів. 3 листопада Президент України Віктор Ющенко повернув попередній варіант цього закону до парламенту, оскільки, на його думку, зниження кворуму зборів акціонерів до 50% призведе до порушень інтересів міноритарних учасників господарських товариств і спровокує переділ власності, нові корпоративні конфлікти, численні зловживання в цій сфері й дестабілізацію українського фондового ринку.
Рейтинг для парфумерів
Рейтингове агентство «Кредит-Рейтинг» оголосило про надання довгострокового кредитного рейтингу uaBВ запланованому випуску іменних процентних облігацій серії А дніпропетровському ТОВ «РУШ» на суму 20 мільйонів гривень терміном обігу три роки. У ході аналізу рейтингове агентство використало повну фінансову звітність емітента за 2003 р. — дев’ять місяців 2006 р., а також внутрішню інформацію, надану компанією. Основним напрямом діяльності компанії є роздрібна торгівля парфумерно-косметичною продукцією.
Особи ті ж, але банк став українським
Загальні збори акціонерів ЗАТ «Альфа-Банк» ухвалили рішення відкликати голову та членів спостережливої ради як представників ВАТ «Альфа-Банк» (Росія) і призначити голову й членів спостережливої ради в тому ж складі як представників компанії АВН Ukraine Limited. Також зборами було прийняте рішення призначити голову й членів ревізійної комісії ЗАТ «Альфа-Банк» у тому ж складі, але як представників АВН Ukraine Limited. Ці призначення стали останнім етапом у процесі реалізації рішення акціонерів «Альфа-Груп» про оптимізацію структури управління бізнесом в Україні. Основним акціонером ЗАТ в Україні стала компанія ABH Ukraine Limited, яка належить ABH Holdings Corporation. Усі згадані компанії входять до складу «Альфа-Груп». Нині завершене юридичне оформлення передачі всього пакету акцій ЗАТ «Альфа-Банк» (Україна) від ВАТ «Альфа-Банк» (Росія) до АВН Ukraine Limited, яка тепер володіє 97,8% акцій банку.
100 піарщиків, об’єднаних ребрендингом
З 1 січня в результаті проведеного ребрендинга міжнародна компанія з реклами й зв’язків із громадськістю з головним офісом у Києві «Віллард Груп» стане відомою під назвою «Віллард». Група компаній, що входить до складу «Віллард Груп», займається рекламою, зв’язками з громадськістю й медіа. Крім України, група працює на ринках Росії і Туреччини. Ребрендинг об’єднає групу компаній під загальною назвою «Віллард», а окремо компанії групи будуть називатися так: «Віллард Реклама», «Віллард Паблік Рілейшинз» і «Віллард Медіа».
«У світлі зростання бізнесу, ми вирішили ще більше інвестувати в наш креативний продукт, — розповідає президент і головний виконавчий директор компанії пан Віллард. — 2007 року ми продовжимо розширення, збільшуючи нашу команду за рахунок професійних і талановитих менеджерів практично в усіх напрямах і в кожному офісі. Ми віримо, що клієнти повинні отримувати тільки першокласні продукти й послуги, тому будемо розширювати нашу команду, яка нині нараховує майже 100 осіб».
Мобільна реклама
Команда мобільного оператора «Київстар» у складі Анастасії Огородник, Дениса Захаренко, Романа Саввіна та Юлії Тихомирової (на знімку у центрі також виконавчий директор «Теленора» Йон Фредерік Баксаас) виграла престижний конкурс інноваційних ідей компанії «Теленор» — Seed-2006 на кращу концепцію мобільної мультимедійної реклами.
Випуск газети №:
№2, (2007)Рубрика
Економіка