Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Коротко / НОВИНИ КОМПАНIЙ

27 травня, 00:00

Iнтернет шкільного масштабу

Першу на Київщині інтегровану освітню комп’ютерну мережу презентуватимуть сьогодні в Броварах науково-методичний центр міського управління освіти та фірма «Мальва», які впровадили її під патронатом Інституту інформаційних педагогічних технологій та засобів навчання Академії педагогічних наук України. Програмне забезпечення ліцензовано фірмою «Місговой». Мета цієї мережі — створити єдине інформаційне поле системи освіти й можливості для поліпшення управління нею, а головне — банк програмно-методичного забезпечення для інформатизації навчально-виховного процесу в школах міста. Виникла ця мережа, звичайно, не відразу і не на пустому місці. Як повідомив «Дню» керівник управління освіти Броварів Володимир Онищенко, протягом останніх трьох років міськрада та міський голова Віктор Антоненко приділяли велику увагу комп’ютеризації освітнього процесу. У школах міста створено шість комп’ютерних класів, комп’ютеризовано також управління освіти та науково-методичний центр.

На український авторинок — «широким фронтом»

Російська «Група ГАЗ» збирається у поточному році збільшити поставки легкових та вантажних автомобілів ГАЗ на 3% порівняно з 2005 роком — до 23863 одиниць. Як відзначив директор департаменту експортного продажу Торгового дому «Русские машины» Сергій Шунін, у червні заплановано розпочати поставки до України автомобілів «Волга» з двигуном DaimlerChrysler. «Оснащення цим двигуном дозволяє забезпечити автомобіль властивостями, яких йому бракувало, витрата палива є більш економічною і при невеликому збільшенні ціни він може бути цілком конкурентоспроможним на ринку», — сказав С. Шунін. Директор дивізіону «Автобуси» «Групи ГАЗ» Сергій Занозін повідомив, що у 2006 році плануються поставки до України 2331 автобусів (ПАЗ, ЛиАЗ, КавЗ) на суму $38,9 млн., при цьому близько 2300 одиниць становитимуть автобуси ПАЗ.

Оптимальний режим для млина

Компанія «Шенк Україна», яка є дочірньою для Schenck Process (Німеччина), ввела в експлуатацію на ВАТ «Югцемент» (Миколаївська обл.) систему оптимізації роботи цементного млина. Вартість системи — близько 1 млн. грн. Систему призначено для точного вагового дозування при виробництві цементу, стабілізації потоку матеріалів, компенсації короткочасних коливань у потоку матеріалів, автоматичної підтримки оптимальної пропускної спроможності млина. За словами керівника цього напряму компанії «Шенк Україна» Олександра Єфанова, у даному проекті реалізовано систему управління млином замкненого циклу, яка враховує не лише завдання і поточну продуктивність дозаторів, але й кількість повернення та рівень заповнення млина. ВАТ «Югцемент» входить до концерну Dyckerhoff Zement.

Iнвестують $7 млн. у нову технологію

Велика українська телекомунікаційна компанія ЗАТ «Датагруп» підписала договір із французькою компанією Cirpack про купівлю платформи Cirpack softswitches. Інвестиції у цей сервіс за три-чотири роки становитимуть близько $7 млн. За повідомленням компанії, ця платформа дозволить надавати послуги IP-роумінгу (управління своїм міським номером через мережу інтернет), які сьогодні в Україні поки відсутні. Як повідомлялося, для надання послуг нового покоління в мережі NGN «Датагруп» як основне рішення обрала платформу Multinode-B французької компанії Cirpack, що входить до групи Thomson. Вона дозволяє одночасно надавати послуги телефонії як по існуючим класичним TDM-каналам, так і по IP-каналам, використовуючи нову мережу MAN/MPLS. Як міжміські і міжнародні канали застосовується всеукраїнська мережа «Датагруп» на основі технології DWDM.

Домовилися про підвищення зарплати

Адміністрація та профспілки ВАТ «Mittal Steel Кривий Ріг» домовилися з ключових питань у соціальній сфері, включаючи підвищення заробітної плати. Після підвищення оплати праці на ВАТ «Mittal Steel Кривий Ріг» її рівень буде одним із найвищих в українському металургійному секторі, зазначають у компанії. Зарплата працівників зросте на 10%, починаючи з січня 2006 року, а з червня 2006 року — ще на 5%. «Ця угода відбиває наше прагнення розвивати відносини з профспілками, а також наше розуміння відповідальності перед співробітниками та містом. Ми хочемо розвивати ці відносини надалі та зробити ВАТ «Mittal Steel Кривий Ріг» конкурентоспроможним у світі», — зазначив генеральний директор компанії Нарендра Чодері. У свою чергу, голова профспілкового комітету Юрій Бобченко вважає, що «ми зробили успішний крок для встановлення соціального партнерства з адміністрацією і сподіваємося вести конструктивний діалог надалі».

Гамма-випромінювання під контролем

АТ «Запорізький алюмінієвий комбінат» (ЗАлК) отримало ліцензію Міністерства охорони довкілля на право використання джерел іонізуючого випромінювання у виробництві. Як повідомили агентству Інтерфакс-Україна на підприємстві, ліцензія дійсна до 2011 року. «Це вже третя ліцензія, що підтверджує статус комбінату як безпечного з радіаційного погляду підприємства, що дотримується всіх вимог норм радіаційної безпеки», — пояснило джерело. За його словами, передліцензійна підготовка встановила, що джерела гамма-випромінювання, встановлені на комбінаті, не є небезпечними для його працівників. Гамма-випромінювання дозволяє без безпосереднього контакту просвітити стінки труби або іншого резервуара та дізнатися за показаннями детектора рівень або щільність.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати