Перейти до основного вмісту

Коротко / НОВИНИ КОМПАНIЙ

15 вересня, 00:00

Україна і Росія створили спільне підприємство з виробництва ядерного палива

Державний концерн «Ядерне паливо» (Київ) і російське ВАТ «ТВЕЛ» заснували приватне акціонерне товариство «Завод з виробництва ядерного палива» (ПАТ «ЗВЯП»), повідомила прес-служба держконцерну. За її даними, в ході засідання групи управління проектом 9 вересня відбулися збори засновників ПАТ «ЗВЯП», у ході якого сторони підписали протокол засновників приватного акціонерного товариства і засновницький договір про створення підприємства. Підприємство розміщуватиметься на проммайданчику в районі Смолінської шахти в смт Смоліне Маловисківського району Кіровоградської області, уточнюється в повідомленні. Учасниками засідання групи управління проектом були ДК «Ядерне паливо», «УкрНДПРІпромтехнології» (обидва — Україна), а також ДК «Росатом», ВАТ «ТВЕЛ» і ВАТ «Державний спеціалізований проектний інститут» (усе — Росія). Нагадаємо, уряд України у вересні 2010 року затвердив результати конкурсу, за підсумками якого «ТВЕЛ» було визнано переможцем тендеру з відбору технологій будівництва заводу з фабрикації ядерного палива. Харківський завод поставив автозаводу велику партію настильних ѓрат.

Росіяни зацікавлені в купівлі партії української бронетехніки

Україна готує до підписання контракт на постачання до Росії бронетанкової техніки, повідомив «Інтерфаксу-АВН» Костянтин Луньов, керівник української делегації держкомпанії «Укрспецекспорт» на VIII Міжнародній виставці військової техніки та озброєння, яка пройшла в Нижньому Тагілі. «Так, ми готуємо до підписання з Росією контракт у сфері бронетанкової техніки. Конкретно про тип бойових машин і їх кількість говорити поки що рано», — сказав Луньов. Він відзначив, що з експозицією української бронетехніки, яка була представлена на виставці в Нижньому Тагілі, ознайомились представники вищого військового керівництва Росії, включаючи начальника Генерального штабу Збройних сил генерала армії Миколи Макарова, першого заступника міністра оборони Олександра Сухорукова, заступника міністра оборони генерала армії Дмитра Булгакова. Передусім російських воєначальників цікавила бойова машина піхоти БМП-1М з бойовим модулем «Шквал».

ЄБРР виділить 200 мільйонів євро на проект «реанімації» ГЕС

Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) виділить ПАТ «Укргідроенерго» EUR200 млн для фінансування другої черги реконструкції гідроелектростанцій (ГЕС) Дніпровського і Дністровського каскаду. Як повідомив прес-секретар представництва ЄБРР в Україні Антон Усов, відповідне рішення рада директорів банку ухвалила на засіданні у вівторок. Передбачається, що ще EUR200 млн на фінансування проекту виділить Європейський інвестиційний банк. Раніше Міненерговугілля заявляло, що в результаті реконструкції термін безпечної експлуатації ГЕС повинен збільшитися на 30-40 років, маневрені потужності — зрости мінімум на 155 МВт, виробництво електроенергії — збільшитись на 213 ГВт-г. Повна вартість проекту «Реабілітація ГЕС» становитиме 690 мільйонів євро.

У Сєверодонецьку випускатимуть медичний кисень

ПАТ «Північнодонецький «Азот» до кінця вересня поточного року планує запустити установку з виробництва кисню для медичних цілей, повідомила прес-служба підприємства з посиланням на начальника цеху розподілу повітря і виробництва вуглекислоти Юрія Дубенка. «У нашому регіоні на сьогодні немає виробника такого продукту, як медичний кисень. Той, що ми виробляємо, має статус «технічного», — пояснив фахівець. Він додав, що велика частина необхідного для цього обладнання є на майданчику підприємства, оскільки йому свого часу було поставлено установки газифікації. Дубенко зазначив, що обсяги виробництва спочатку будуть невеликими, але достатніми для забезпечення регіону. Він також уточнив, що для початку випуску медичного кисню підприємству необхідно буде отримати ліцензію органу з нагляду за медпрепаратами.

2012 року «Нафтогаз» планують докапіталізувати на 12 мільярдів гривень

Уряд планує 2012 року направити 12 мільярдів гривень на докапіталізацію НАК «Нафтогаз Україна». Про це вчора повідомив журналістам міністр фінансів України Федір Ярошенко. За його словами, докапіталізація планується за рахунок облігацій внутрішньої державної позики.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати