Коротко / НОВИНИ КОМПАНIЙ
Тріумвірат створює СП
Корпорація «Богдан» і японські Isuzu Motors Ltd. і Sojitz Holdings Corp. підписали тристоронній договір про створення спільного підприємства ЗАТ «Автомобільна компанія Ісудзу Україна». У планах СП, яке спеціалізуватиметься на продажі вантажівок і автобусів в Україні, — розширення експорту цієї техніки з України на ринки країн СНД, в тому числі Росії. У статутному фонді підприємства акціонери капіталізували 500 млн. єн (близько $4,4 млн.). Корпорації «Богдан» належатиме 50% статутного фонду, Isuzu Motors — 30%, Sojitz Holdings — 20%. За словами президента корпорації «Богдан» Олега Свинарчука, такий розподіл статутного фонду свідчить «про високий рівень довіри японських партнерів до корпорації «Богдан». Головний офіс СП розташовуватиметься в Києві.
Збори акціонерів перенесено
ВАТ «Укртелеком» скасував проведення позачергових зборів акціонерів, призначених на 10 березня 2006 року, в зв'язку з прийняттям ухвали про проведення чергових зборів акціонерів 26 квітня 2006 року. У порядок денний позачергових зборів вносилися питання перевиборів наглядової ради, внесення змін і доповнень до статуту, реорганізації окремих філій, затвердження кодексу корпоративного управління ВАТ. «Укртелеком» зараз займає близько 70% вітчизняного ринку місцевого (фіксованого) телефонного зв'язку, обслуговуючи 9,7 млн. абонентів. Його валовий доход 2005 року становив близько 8 млрд. грн.
Львівський хліб дорожчає
З 1 березня підприємства, які входять до львівської корпорації «Еколан», підвищили відпускні ціни на весь асортимент хлібобулочних виробів. Про це повідомив генеральний директор корпорації Богдан Дудзяний. «Ми вимушені підносити ціни, бо виросла ціна на енергоносії та зростає розмір мінімальної заробітної платні», — пояснив він. За даними Б. Дудзяного, відпускні ціни зростуть на 4-6 копійок у залежності від ґатунку хліба. За його словами, після подорожчання газу, частка енергоносіїв у собівартості продукції корпорації становила 6,4% замість 4,5%, а складова зарплатні зросла з 14,8% до 16,2%. «Ми відчули на собі зростання зарплатні і зростання цін на газ уже в січні, коли збитки наших підприємств становили 350 тис. грн.», — сказав він.
Скоротили чистий прибуток у 2,6 разу
Компанія Nemiroff, один із найбільших у країні виробників алкоголю, в 2005 році отримала 25,5 млн. грн. чистого прибутку. Про це повідомила агентству «Інтерфакс-Україна» керівник служби зі зв'язків зі громадськістю компанії Наталія Коновалова. У 2004 році чистий прибуток компанії становив 65,6 млн. грн., таким чином, у 2005 році цей показник скоротився в 2,6 разу. Як пояснила Н. Коновалова, значне зниження чистого прибутку пов'язане зі збільшенням інвестиційної активності компанії, яка в 2005 році вкладала значні кошти в розвиток своїх підприємств, а також у маркетингове просування товарів, у тому числі на зовнішніх ринках. Разом із тим — вона не уточнила обсягу інвестицій у 2005 році.
Зупинився головний конвеєр
Керівництво найбільшого виробника вітчизняних вантажівок — холдингової компанії «АвтоКрАЗ» — ухвалило рішення про зупинку головного конвеєра з 28 лютого по 3 березня. Конвеєр зупинено у зв'язку з незадовільною роботою заводів-постачальників із забезпечення в достатній кількості комплектуючих виробів та матеріалів, а також через необхідність заповнення технологічних заділів для подальшого комплектного складання автомобілів. «У нас близько 35% постачальників із Росії, половину січня вони не працювали у зв'язку зі святковими днями, а українські постачальники дуже постраждали через низькі температури, внаслідок яких було порушено технологічний процес. У результаті підприємства ще не відновили свої потужності», — повідомляє Інтерфакс-Україна на підприємстві.
Дефіцит м'яса становитиме 450—500 тис. тонн
Національна асоціація виробників м'яса та м'ясних продуктів «Укрм'ясо» прогнозує дефіцит м'яса на внутрішньому ринку в поточному році в обсязі 450—500 тис. тонн — приблизно на рівні 2005 року. «Згідно з оцінкою Міністерства економіки України, при планованому в 2006 році споживанні м'яса на душу населення 41,8 кг його дефіцит становитиме 250 тис. тонн, за оцінкою експертів національної асоціації — на менше 450—500 тис. тонн», — сказав голова правління «Укрм'ясо» Володимир Попов на галузевому семінарі в Києві. Він відзначив, що переробники відчувають найбільший дефіцит свинини, оскільки у внутрішньому виробництві вона займає незначну частку в порівнянні з м'ясом птиці та яловичини. Зокрема, за даними асоціації, в 2005 році зі вироблених 1,560 млн. тонн м'яса на яловичину припадало 32—33% загального виробництва, птицю — 50%, свинину — 16-17%. За його словами, в 2005 році імпорт м'яса і м'ясопродуктів в Україну становив 285 тис. тонн.
Випуск газети №:
№34, (2006)Рубрика
Економіка