Перейти до основного вмісту

Користуєшся неліцензійним програмним забезпеченням? — Пірат!

Верховний Суд дозволив вимагати грошову компенсацію від порушників авторських прав
15 липня, 00:00

Завдяки прийнятій 4 липня пленумом Верховного Суду України постанові №5 «Про застосування судами норм законодавства у справах про захист авторського права та суміжних прав» правовласники отримали можливість вимагати грошову компенсацію від порушників авторських прав. Окрім того, як констатують представники найбільших розробників програмного забезпечення (ПЗ), в постанові чітко зазначено, що використання неліцензійних програмних продуктів є таким самим правопорушенням, як і їх продаж або тиражування.

«Постанова Верховного Суду дозволить вивести боротьбу з піратством на новий рівень. Відтепер відповідальність піратів не обмежуватиметься кримінально-адміністративним переслідуванням, яке сьогодні не завжди ефективне. Правовласники домагатимуться законного відшкодування збитків у порушників в господарських судах», — відзначає керівник департаменту з захисту інтелектуальної власності компанії «Майкрософт Україна» Юрій Омельченко.

Як зазначають у компанії, в липні юридичний представник корпорації Microsoft в Україні домігся першого суттєвого факту компенсації завданих збитків від юридичної особи. Компанія «Землевпорядкування», що займається послугами з розробки технічної документації для відведення земельних ділянок у м. Дніпродзержинську, в рамках міжнародної угоди відшкодувала завдані корпорації Microsoft збитки, виплативши компенсацію, еквівалентну 14200 доларам США.

«Прийнята Верховним Судом постанова стала важливим кроком на шляху до нормалізації практики захисту авторських та суміжних прав в Україні, — відзначає партнер юридичної фірми «Лексфор», юридичний представник Microsoft в Україні Владислав Шаповал. — Виробники програмного забезпечення отримали дієвий механізм стягнення компенсації за порушення їх авторських прав. Упевнений, це змінить категорії мислення українського бізнесу і дозволить удосконалити захист інтелектуальної власності в нашій країні».

Реалізуючи стратегію боротьби з піратством, юридичний представник Microsoft надсилає компаніям-порушникам листи-попередження, ініціює перевірки правоохоронними органами, за фактами виявлення правопорушень скеровує цивільні позови, а також позови про стягнення компенсацій. Так, станом на липень 2010 року на розгляді українських судів знаходиться 47 кримінальних справ.

«Боротьба з піратством в Україні отримала потужну судову підтримку, — констатує генеральний директор «Майкрософт Україна» Дмитро Шимків. — Ми з боку Microsoft націлені на активні дії, щоб припинити практику використання піратського софту в українському бізнесі. Адже не платити за програми, які приносять компанії прибуток — це нонсенс у цивілізованій країні. «Корпоративні пірати» тепер мають два виходи: почати переговорний процес і легалізуватись на хороших умовах, або чекати перевірок і судових позовів — на цьому етапі вести переговори буде значно важче». Так, у червні 2010 року юридичний представник Microsoft звернувся до суду з позовними заявами про стягнення компенсацій з 23 компаній по всій Україні, стосовно яких було проведено міліцейські перевірки і виявлено порушення авторських прав.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати