Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Кредити для законослухняних

21 вересня, 00:00

Наразі українські підприємці мають можливість отримати пільгові кредити на придбання легального програмного забезпечення: програма пільгового кредитування суб’єктів малого та середнього бізнесу створ ена за ініціативи компанії «Майкрософт Україна». Кредити на придбання програмного забезпечення (ПЗ) надаватимуть ПроКредит Банк та Райффайзенбанк Україна. Термін дії програми пільгового кредитування 3 місяці: з 15 вересня до 15 грудня поточного року.

Визначальну роль для старту програми зіграло те, що українські представники малого та середнього бізнесу зазвичай не мають достатньо коштів для купівлі ПЗ. Тому вони проводять політику поступової легалізації: підприємство використовує як легальне ПЗ, так і нелегальне. При цьому, використовуючи нелегальне ПЗ, підприємці ставлять під загрозу збереження своїх даних і внутрішню безпеку, а також сприяють процвітанню так званого комп’ютерного «піратства».

Директор компанії «Майкрософт Україна» Валерій Лановенко так прокоментував актуальність цієї акції: «Сьогодні існують серйозні перепони для швидкої легалізації програмного забезпечення у малому та середньому бізнесі. Далеко не всі підприємства можуть одноразово інвестувати необхідні суми в легальне програмне забезпечення. Запуском цієї програми ми відкриваємо унікальний для Європи проект, який, як ми сподіваємося, допоможе українському малому та середньому бізнесу підвищити ефективність своїх інвестицій у інформаційні технології».

Сутність пільгового кредитування полягає в тому, що суб’єкт підприємницької діяльності, який має на меті отримати пільговий кредит, повинен попередньо замовити ПЗ у компанії «Майкрософт Україна». Таким чином, усі учасники програми — і компанія, і банки — переконуються в тому, що отримані гроші підприємець витратить саме на придбання ПЗ. Отже, головною умовою отримання пільгового кредиту є наявність пропозиції на поставку ПЗ компанії «Майкрософт Україна». Але й це ще не все. Представник малого та середнього бізнесу повинен також представити результати інвентаризації ПЗ, яке експлуатується, план його легалізації та затверджені правила використання ПЗ на підприємстві. «Дуже важливо, щоб суб’єкт підприємницької діяльності ставився до програмного забезпечення як до свого бізнес-активу — такого ж, як, наприклад, фінанси чи виробничі потужності, — говорить менеджер з розвитку бізнесу компанії «Майкрософт Україна» Євген Созанський. — Такий підхід дозволить підприємцю підраховувати економічну ефективність інвестицій у програмне забезпечення, приймати виважені та обгрунтовані рішення про закупівлю та використання».

Максимальний термін кредитування за програмою — 12 місяців із дня видачі кредиту. Банки, що беруть участь у програмі, розробили власні схеми надання пільгових кредитів. Так, Райффайзенбанк Україна надає кредити і юридичним особам, і приватним підприємцям ( досвід підприємницької діяльності має бути не менше 24 місяців). Сума кредиту еквівалентна від $5 тис. до $60 тис., він надається, відповідно до бажань позичальника, у доларах США, євро та гривнях. Відсоткова ставка за кредитом становить 13% (якщо кредит у доларах чи євро) та 18% (у гривнях). Обов’язковою умовою кредитування є наявність нерухомого майна як застави.

А умови, які пропонує ПроКредит Банк, передбачають кредитування без внесення застави для суми кредиту, яка не перевищує 30 тис. грн. Максимальна сума кредиту, що її може надати банк за програмою пільгового кредитування, — 300 тис. грн. Кредит може надаватися у гривнях або в доларах США із конвертацією в гривні. Розмір відсоткової ставки визначається відповідно до встановлених тарифів ПроКредит Банку на відповідні суми кредитів.

Програма пільгового кредитування малого та середнього бізнесу знизить рівень використання нелегального ПЗ. Як показує дослідження, проведене незалежним аналітичним агентством IDC на замовлення BSA (міжнародної асоціації виробників програмного забезпечення), зниження рівня комп’ютерного піратства в Україні на 10 пунктів сприяло би збільшенню обсягу інформаційно-технологічного ринку до $1,1 млрд., створенню тисячі робочих місць в інформаційно-технологічній індустрії.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати