Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Куди випаровується газ?

29 травня, 00:00

Майже всі ми - споживачі газу: і на виробництві, і в побуті. І, природно, платити повинні лише за те, що одержуємо, як за кількістю, так і за якістю.

У всіх цивілізованих країнах держава є гарантом достовірності й точності вимірів під час обліку матеріальних ресурсів, зокрема й газу. Відповідно й засоби вимірювальної техніки перебувають під контролем держави. Таке становище зумовлене тим, що недостовірні показники можуть стати причиною аварії, зловживань, спотворень інформації.

Враховуючи актуальність проблеми достовірного обліку та раціонального використання паливно-енергетичних ресурсів, а також з метою контролю за виконанням вимог Декрету Кабінету Міністрів України "Про забезпечення єдності вимірів" від 26.04.93 р. за №40-93, протягом трьох кварталів 1996 року органами державного метрологічного нагляду Держстандарту України перевірено 97 підприємств та організацій Держнафтогазпрому, що займаються видобуванням, транспортуванням, переробкою, збутом та споживанням газу: газовимірювальні станції, пункти виміру газу при управліннях магістральних газопроводів акціонерного товариства "Укргазпром", об'єкти управлінь експлуатації газового господарства Державної акціонерної холдингової компанії "Укргаз", автомобільні газонаповнювальні компресорні станції тощо.

Сумно, але факт: на 82,5% перевірених підприємствах виявлено порушення метрологічних норм і правил, державних стандартів, а також нехтування вимогами нормативних та методичних документів. Встановлено щонайгрубіші порушення постачальниками газу встановлених норм та правил. Не дотримуються методів та правил контролю якісних показників газу. Державна акціонерна холдингова компанія "Укргаз", взявши на себе роль "перепродавця", ухиляється від контролю кількості та якості газу, що його постачають, приймаючи "на віру" дані постачальника і стягуючи за цими неперевіреними даними плату із споживача. Під час наповнення балонів зрідженим газом залишки газу в балонах, як правило, не враховуються, застосовується не атестована (не перевірена) вага, порушуються правила безпеки, допускаються грубі порушення під час розрахунків за допомогою витратномірних пристроїв.

На підприємствах відкритих акціонерних товариств "Миколаївгаз", "Київоблгаз", "Одесагаз", "Теребовлягаз" в експлуатації було від 30 до 100% непридатних для застосування засобів вимірювальної техніки (неперевірені, несправні, неправильні за показниками).

Природно, всі виявлені порушення спрямовані на завищення показників кількості та якості відпущеного газу. А в підсумку - за все платить споживач.

Якщо постачальник помиляється на користь одержувача, то відповідає не керівник і не вища організація, а колектив цього підприємства.

Для налагодження достовірного обліку кількості та якості газу Держнафтогазпрому необхідно налагодити вхідний контроль якості та кількості одержаного від постачальника газу, забезпечити доступ представників споживачів до відповідних документів, а в місцях реалізації газу вивішувати на видному місці правила контролю кількості та якості відпущеного газу.

Тим часом, як показують результати перевірок, не квапляться в нас наводити належний порядок. Чому? Мабуть, так вигідніше.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати