Made in Ukraine на глобальних ринках
У індустріальному парку «Біла Церква» відбудеться Форум інноваційних виробництв15 жовтня на території індустріального парку «Біла Церква» відбудеться Форум інноваційних виробництв для власників виробничих, будівельних, торгових підприємств і компаній.
Мета заходу, як стверджують організатори — Київський міжнародний економічний форум і індустріальний парк «Біла Церква» — розвиток виробничих підприємств в Україні шляхом доступу до екосистеми індустріальних парків, акселераторів, інвестиційних і партнерських програм.
На Форумі збираються поговорити про індустріальні парки як драйвери економічного зростання; made in Ukraine на глобальних ринках; гроші для розвитку: джерела, умови, ризики; нові бізнес-стратегії в новій економіці.
Глава Організаційного комітету Київського міжнародного форуму Юрій Пивоваров в інтерв’ю газеті «День» поділився очікуваннями від Форуму і спостереженнями за змінами в бізнес-кліматі України.
— Цільова аудиторія нашого форуму — власники виробничих і торговельних майданчиків, інноваційних підприємств та представники національного бізнесу, які бажають масштабувати власну справу й виходити на новий рівень. На форумі поговоримо про речі, які цікавлять вітчизняний бізнес — як впроваджувати інновації у виробничий процес, організацію праці, маркетинг, логістику, систему продажів, де шукати фінансування для нових проєктів, як виходити на нові ринки, підвищувати рентабельність підприємства і про багато чого іншого. Словом, форум — для активної частини бізнес-спільноти, що прагне рости й розширюватися, роблячи тим самим внесок у розвиток національної економіки.
— Що таке інноваційне підприємство в розумінні українських реалій ведення бізнесу, чи відповідає воно світовим трендам?
— На жаль, питома вага витрат на науково-дослідні й дослідно-конструкторські роботи в структурі витрат українських підприємств залишається невисокою. У цьому питанні, на жаль, ми не відповідаємо світовим трендам. Однак передчасно посипати голову попелом явно не варто, і нехай і повільно, але ситуація змінюється на краще. В Україні є ціла низка галузей, зокрема IT, фармацевтика, переробка агросировини, де впроваджуються нові технології та створюються нові добре оплачувані робочі місця. Вважаю, що такий досвід треба скрупульозно вивчити і масштабувати на інші галузі економіки.
— Яка екосистема потрібна Україні для стимулювання зростання кількості інноваційних виробництв?
— Про екосистеми для розвитку бізнесу говориться багато останнім часом. Тут важливо синхронізувати дії приватного бізнесу, державних інституцій та освітнього сектора. Кінцевою метою має стати збільшення питомої ваги інноваційного продукту в структурі ВВП разом зі збільшенням кількості високооплачуваних робочих місць, що сприятиме зміні тренду на масову трудову міграцію. Пласт роботи в цьому напрямку, дійсно, величезний — це і законодавчі зміни, і зміни регуляторних практик, і реформи державних інституцій, і впровадження світових практик у бізнес-моделі приватних підприємств, і першочергова увага до освітнього сектора та багато іншого.
Під час Форуму на території індустріального парку «Біла Церква» працюватиме експозона українських виробників. Участь у Форумі безкоштовна за умови попередньої реєстрації та отримання підтвердження від організаторів за посиланням.