Мережевий прорив
Основою зв’язку в Україні стає волокниста оптикаПропускна спроможність волоконнооптичних каналів збільшиться цього року до 10 Гбіт за секунду... Таке завдання на 2008 рік поставили собі в компанії «Датагруп» (національному операторі фіксованого зв’язку).
Знаково, що за таких умов максимальна ємність міжміських волоконнооптичних каналів (а це 10,5 тисячі кілометра) збільшиться вчетверо. Це, у свою чергу, дозволить запропонувати будь-які професійні сервіси (IPTV, Video and Demand, Gaming, Voice over IP, Internet-трафік для провайдерів послуг тощо) не лише в столиці, а й у всіх обласних центрах України, — запевняють в «Датагруп».
За словами генерального директора компанії Олександра Данченка, на сьогоднішній день уже збільшено ємність каналу на дільниці Київ—Полтава— Дніпропетровськ—Запоріжжя. Днями до міст-користувачів мережі, в якій швидкість становить 10 Гбіт за секунду, приєднався ще й Маріуполь. А в середині квітня буде модернізовано відрізок мережі Сімферополь—Херсон—Миколаїв-Кіровоград—Черкаси—Київ, до кінця травня — Київ—Чернігів-Суми—Харків—Донецьк—Дніпропетровськ.
Усе це, звичайно ж, коштує чималі гроші... «Наразі інвестиції в проект становлять понад $4 мільйонів, $2 мільйони — вже витрачено», — стверджує Данченко. Схоже, що такі темпи інвестування перевищили очікування навіть самої «Датагруп», яка у грудні минулого року заявила про намір інвестувати в 2008 році $55—60 мільйонів у розвиток компанії (у порівнянні з $38 мільйонами у 2007 році). Як повідомив президент компанії Олександр Кардаков, в «Датагруп» мають намір переглянути заявлену раніше суму інвестицій, плануючи їх надалі по кожному проекту окремо...
У 2008 році також планується побудувати бездротові точки доступу (Hot-Spot) в інтернеті на основі технології Wi-Fi для готелів, ресторанів, а також в публічних місцях для мобільних користувачів. За допомогою таких точок доступу та ноутбука люди зможуть користуватися інтернетом і доступнішою IP телефонією прямо за столиком кафе чи в номері готелю. В перспективі ж, за словами Данченка, ще й широкомасштабне запровадження домашніх мереж за цією технологією, що також може зробити послуги інтернету якіснішими та доступнішими для українців.